Porovnanie čajníkov

Porovnanie najlepších čajníkov na trhu

Čajové kanvice môžu mať rôzne štýly, ale vzhľad nie je jediná vec, na ktorej záleží pri výbere dokonalej čajovej kanvice. Ak chcete nájsť správnu nádobu pre váš štýl čaju, musíte zvážiť veľkosť, materiál, možnosti lúhovania a celkový štýl. Nižšie nájdete informácie o výbere najlepšej čajovej kanvice pre vás v podrobnom porovnaní.

Ak potrebujete naraz pripraviť len jednu alebo dve šálky čaju (ako väčšina ľudí), je pre vás vhodná malá čajová kanvica. Ak sa naopak radi pravidelne delíte o čaj s rodinou alebo priateľmi, budete chcieť niečo oveľa väčšie, čo pojme dostatok čaju pre všetkých. Väčšie kanvice sú vhodnejšie aj vtedy, ak preferujete pitie čaju počas celého dňa, pretože si možno budete chcieť nechať kanvicu pripravenú a naliať si šálku, kedykoľvek budete chcieť.

Porovnanie čajníkov 2

Výber čajníka

Pri výbere čajníka je potrebné zohľadniť niekoľko aspektov. Napríklad zloženie čajníka ovplyvňuje rôzne aspekty, ako je distribúcia tepla, chuť a životnosť. Keramické čajníky sú obľúbené pre svoju cenovú dostupnosť a rozmanitosť dizajnu. Tento typ kanvice spája formu a funkciu a je dobrou voľbou pre príležitostných konzumentov čaju.

Sklenené čajníky umožňujú sledovať lúhovanie čaju a rozvíjanie lístkov, takže sú ideálne pre sypané a kvitnúce čaje. Tieto čajníky však nezachovávajú teplo tak dobre ako iné a sú náchylné na rozbitie a zafarbenie.

Liatinové kanvice sú robustné a atraktívne, poskytujú najkonzistentnejšie a najdlhšie trvajúce teplo zo všetkých materiálov, z ktorých sú vyrobené, a preto zakaždým poskytujú dokonale vyváženú chuť čaju. Je dôležité vybrať si liatinovú kanvicu so smaltovaným povrchom na vnútornej strane, inak môže byť čaj uvarený v nej zafarbený kovovou chuťou.

Výber čajníkov

1. Čajník z číreho skla s odnímateľným nálevníkom

Čajník z borosilikátového skla značky ANSIO je vyrobený zo žiaruvzdorného borosilikátového skla s vysokou odolnosťou. Číre sklo dodáva kanvici elegantný a moderný vzhľad. Táto sklenená čajová kanvica má odnímateľný filter z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. Svoj sypaný čaj si môžete pripraviť kedykoľvek, jednoducho a pohodlne. Táto čajová kanvica je k dispozícii v rôznych veľkostiach: 350 ml, 550 ml a 750 ml.

+  Všetko, čo potrebujete vedieť o čaji !

2. Čierna liatinová kanvica

Táto liatinová kanvica s trojnožkou a dvoma šálkami s moderným dizajnom s holandskými cípmi sa dodáva v čiernej farbe. Táto kanvica má filter z nehrdzavejúcej ocele, ktorý umožňuje variť sypaný alebo vrecúškovaný čaj, pričom zaručuje, že váš nápoj bude mať nezmenenú chuť. Jej objem je 1200 ml, ale nedá sa používať na varnej doske. Vodu musíte najprv uvariť v inom náčiní, napríklad v hrnci alebo rýchlovarnej kanvici.

3. Čajník z nehrdzavejúcej ocele

Táto veľkorysá čajová kanvica s rozmermi 13,8 x 12,6 x 11,6 cm, hmotnosťou 222 gramov a štýlovým dizajnom, vyrobená z tepelne odolnej nehrdzavejúcej ocele 18/10, udrží váš čaj horúci až hodinu. Keď je čaj pripravený na podávanie, môžete vybrať nálevku, aby ste zachovali požadovanú silu čaju. Táto čajová kanvica má zaoblenú integrovanú rukoväť a dômyselne navrhnutý výlevný otvor. Je vhodná do umývačky riadu.

4. Sklenená čajová kanvica s porcelánovým sitkom

Priestranný porcelánový nálevník nezhrdzavie počas rokov používania. Jeho farebný vzhľad ozdobí každý stôl vďaka vydlabanému vzoru kvetinovej čipky. Borosilikátové sklo je známe svojou nízkou tepelnou rozťažnosťou a menšou náchylnosťou na tepelné namáhanie. Ergonomická rukoväť sa pohodlne drží v dlani. Táto kanvica sa skladá z 3 samostatných a odnímateľných častí, celý proces čistenia je kompletný a jednoduchý.

5. Anglická čajová kanvica

Anglické čajníky Dexam London Pottery sú veľmi dobre navrhnuté: nachádza sa v nich čajový filter, ktorý sa dá ľahko vybrať a vyčistiť, a zapadá do viečka. Okrem toho má výlevka správny sklon. Má tmavomodrú farbu a dodáva sa so 4 šálkami v rovnakej farbe.

6. Sloní čajník

Pamätáte si na čajník so sloníkom značky Lipton a želáte si, aby ste ho mali? Tu je čajník so slonom od značky La Porcellana. Má rozmery 24 x 13 x 14 cm a váži 99,8 gramu. Má bielu farbu a je skvelým nápadom na darček pre všetkých milovníkov čaju!

+  Nedostatok motivácie k cvičeniu: môže byť kľúčom vaša mikrobiota ?

7. Marocká čajová kanvica

Ide o veľkú postriebrenú niklovú marockú čajovú kanvicu s ručne vyšívanou bavlnenou chňapkou, ktorá drží rukoväť. Rukoväť je ručne gravírovaná. Jej klasický fezský dizajn vás ponorí do hrejivej atmosféry. Má tradičný filter integrovaný do výlevky a približný objem 800 ml, z čoho pripravíte približne 7 čajových pohárov. Je vysoká približne 20 cm. Bude ju potrebné umývať len ručne.

8. Japonská čajová kanvica s nálevkou

Značka HwaGui sa špecializuje na ručne vyrábané, praktické a odolné čajníky. Sú vyrábané v najvyššej kvalite a najkvalitnejšou výrobou zo železa profesionálnymi remeselníkmi. Vďaka svojmu umeleckému a elegantnému dizajnu je dokonalou ozdobou vašej domácnosti alebo kancelárie. Rukoväť je omotaná konopným povrazom a výplet je pevný a silný, má funkciu protišmyku a proti popáleniu. Pri prvom použití vložte listy a vodu do železného hrnca, potom ich varte približne 10 minút a zopakujte 2-3 krát, aby ste odstránili zvláštny zápach.

Porovnanie čajníkov 3

Možnosti varenia čaju v čajníku

Mnohé čajové kanvice majú zabudovaný infuzér, ktorý umožňuje čajovým lístkom rozvíjať sa vo vnútri kanvice. Overte si, či vami vybraná čajová kanvica má jednu z týchto funkcií, alebo či si ju musíte kúpiť samostatne. Špeciálne systémy na lúhovanie čaju, ako napríklad čajník French press, ktorý má piest, ktorý tlačí lístky nadol, sú ďalšou elegantnou možnosťou, o ktorej je známe, že produkuje plný čaj.

Styl a dizajn čajníka

Robustná čajová kanvica by mala mať rukoväť, ktorá umožňuje dobré uchopenie bez obáv, že si popálite ruku o telo kanvice. Výlevka by mala byť aspoň na úrovni okraja hlavného otvoru, aby sa zabránilo kvapkaniu pri nalievaní. Skontrolujte, či veko pevne prilieha a či je v ňom otvor na vypúšťanie vzduchu, aby sa zabránilo vyliatiu.

+  Ultrasport Aerobic Stepper pink !

Okrem týchto funkčných aspektov je štýl čajníka, ktorý si vyberiete, úplne na vás, aby ste každému poskytli výnimočný zážitok z čaju. Vychutnajte si svoj čaj!

Vyradené výrobky, ktoré môžete nájsť z druhej ruky

1. Čajník Buckinghamský palác

Značka Teabloom je známa svojimi vysokokvalitnými čajovými kvetmi. Ručne viazané a navrhnuté čajovými remeselníkmi, každý z nich je skutočným umeleckým dielom. Táto čajová kanvička Buckinghamský palác dodá vášmu domovu nádych sofistikovanosti a urobí z času na čaj zábavnú udalosť pre všetkých v Spojenom kráľovstve! Vintage šarm ružovozlatej porcelánovej rukoväte a perforovaného porcelánového viečka dokonale ladí s modernizmom tejto kanvičky z borosilikátového skla a číreho krištáľu.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako si vybrať najlepší očný krém alebo sérum ?

Ďalšie

Etická móda: zodpovedné nakupovanie

novinky : Novinky