kontúry očný krém

Ako si vybrať najlepší očný krém alebo sérum ?

Ako sa hovorí, « oči sú odrazom duše ».

Ak sú unavené alebo smutné, veľa to vypovedá o našom duševnom stave a celkovej kondícii.
Pre vlastnú motiváciu, ale aj preto, aby ste vyzerali sviežo a zdravo, musíte dbať na starostlivosť o svoju pleť a tvár, ale nikdy by ste nemali zabúdať na starostlivosť o oči, a teda tmavé kruhy, očné viečka a pokožku okolo očí.

Domáce recepty pri malej dočasnej únave

Uhorka: klasika, ale osvedčená

Ráno, keď máte trochu času pre seba, napríklad cez víkendy alebo sviatky, si môžete vyhradiť 15 minút na to, aby ste si na každé oko priložili plátok čerstvej uhorky (dá sa to urobiť aj vtedy, ak sa rozhodnete vstať o 15 minút skôr ako zvyčajne, čo medzi nami nie je veľa na starostlivosť o pleť).
Uhorky totiž obsahujú 95 % vody, a preto majú silnú hydratačnú schopnosť.

Áno, dámy, mali by ste vedieť: vaše tmavé kruhy a vačky pod očami sú spôsobené nedostatkom spánku aj hydratácie!

Uhorky sú tiež plné vitamínov a antioxidantov a obsahujú stopové prvky a minerály, vďaka ktorým je vaša pleť jemnejšia, pevnejšia a zdravšia.

Uistite sa však, že kupujete organické uhorky, aby ste sa vyhli priamemu kontaktu zvyškov pesticídov s vašimi očami!

Keď je však čerstvá, je ešte účinnejšia pri odlíčení pokožky, takže ide o to, aby ste uhorku (alebo plátky, ako chcete) uložili do chladničky, aby ste ju mohli na druhý deň ráno vybrať pripravenú (a studenú).

Po priložení na oči sa cítite skvele!

Aj keď možno pocítite, že vám do očí kvapká trochu vody, vôbec to neštípe a naopak, hĺbkovo to hydratuje, čo uľaví a je to skvelý pocit.

Dokonca je možné, že ak pôjdete večer spať o hodinu skôr a po prebudení a pred spaním vypijete veľký pohár vody, tmavé kruhy úplne zmiznú.

Ale žiaľ, náš hektický životný štýl a dlhé dni nám bránia skutočne si oddýchnuť, skôr chceme večer zostať hore, aby sme dohnali niečo z toho pekného, čo sme nestihli počas dňa, a ráno, vitajte, škody pod očami!

kontúry očný krém 2

Séra na spevnenie, hydratáciu a odstránenie upchávok

Ak občas pociťujete únavu bez toho, aby to malo skutočný vplyv na vašu náladu alebo pleť, v takom prípade vám postačí niekoľko týždenných domácich ošetrení pleti.

Môžete si napríklad pripraviť zmes, ktorú použijete na tmavé kruhy pod očami, z trochy čistého arganového oleja, šípkového oleja a mandľového oleja.

Ak vám niektorý z týchto olejov chýba, môžete použiť aj jojobový olej, olej z opuncie alebo avokádový olej.

Ak sú všetky tieto oleje organické, je to pre vašu pleť ešte lepšie a vyhnete sa akejkoľvek alergii alebo začervenaniu.

Všimnite si, že by ste mali vziať asi 3 ml každého oleja (zmiešajte maximálne 3), uvidíte, že ho budete mať dokonca príliš veľa, ak sa tak stane, odložte si ho na neskôr, vydrží veľmi veľmi dlho.

Ak sa vám však zdá trochu komplikované kupovať všetky tieto oleje a miešať ich a zároveň udržiavať výrobok « sterilný » a čistý, aby sa dal perfektne zabaliť a uskladniť v prípade predávkovania (alebo napríklad fľaštičku otvoriť a nechať dlho otvorenú), môžete rovnako ľahko investovať do jednej fľaštičky obsahujúcej určitý počet olejov, ktoré budete musieť aplikovať len na tmavé kruhy alebo očné viečka.

+  Ako nosiť štýlovú kravatu: módny sprievodca !

Okrem toho, že je to veľmi praktické, môžete ho používať šetrne bez toho, aby sa pokazil, a budete mať k dispozícii aj iné zdroje hydratácie, ako je napríklad aloe vera.

Samozrejme, nebudete mať radosť z aplikácie prípravku, ktorý ste si sami vyrobili, ale hlavný je výsledok!

A potom, nič vám nebráni tieto dve metódy striedať a prečo nie, miešať ich!

Pokiaľ ide o aplikáciu, nech už použijete akékoľvek sérum, mali by ste si tvár umyť mydlom a pod oči naniesť sérum v množstve zodpovedajúcom zrnku ryže a zároveň ho pravidelne a krúživými pohybmi rozotierať, aby sa postupne vsiaklo do pokožky.

Samotná dobrá masáž pleť spevní. Ideálne je aplikovať sérum ráno po prebudení, aby ste dodali očiam energiu a vymazali tmavé kruhy, a tiež večer pred spaním, pretože ako iste viete, obnova buniek prebieha v noci a sérum pomáha pleti lepšie sa reformovať počas spánku.

Takže tu je malý výber špeciálnych sér na « očné kontúry »:

Organické sérum na tvár s retinolom

S takouto fľaštičkou si dávkovanie ľahko zvládnete sami podľa veľkosti tváre (a krku, ak ho aplikujete aj tam, čo sa odporúča v boji proti vráskam na krku).

Retinolové sérum proti starnutiu a vráskam neobsahuje parabény a alkohol. Organické aktívne zložky séra pôsobia v súčinnosti s vašou pleťou a sú vhodné pre ženy a mužov všetkých typov pleti a citlivú pleť.

Okrem útoku na vrásky tento retinol útočí aj na farebné škvrny na tvári alebo na nose, a tak postupne vymazáva spálené alebo starnúce aspekty pleti.

Podľa môjho názoru toto sérum spája všetky parametre, ktoré umožňujú vašu pleť rozjasniť, hydratovať a odstrániť akékoľvek stopy po akné alebo jazvy.

Organický olej proti starnutiu pleti La Provençale Fountain Oil

Pre organické produkty máme na viac! Keď v popise tohto výrobku vidíme, že skutočne obsahuje oxid titaničitý, ktorý je bežne pod inými značkami zakázaný, ale Ecocert ho akceptuje, môžeme sa zamyslieť nad úprimnosťou takéhoto výrobku

Kartónový obal a francúzska výroba, ale napriek tomu obsahuje ten slávny CI 77891/DIOXID TITANČITÝ (vidno na úrovni zložiek pod popisom výrobku), ktorý je taký polemický a taký škodlivý pre zdravie!

A to z dobrého dôvodu – oxid titaničitý bude do roku 2020 zakázaný ako prídavná látka vo všetkých potravinách. Keď vieme, že naša pokožka vstrebáva tento typ výrobku dvakrát denne, ráno a večer, môžeme sa pýtať, aký zmysel má takáto certifikácia.

Okrem toho sa zdá, že výrobok poteší, aj keď je skôr vo forme krému ako séra a obsahuje parfum (na rozdiel od prvého prezentovaného výrobku, ktorý neobsahuje ani parabén, ani parfum).

Organické sérum na tvár s kyselinou hyalurónovou, VÝHERCA 2019

Toto sérum sa v roku 2019 umiestnilo na prvom mieste v rebríčku Amazonu v kategórii « Očné séra a tekutiny ».

Taktiež sa umiestnilo na 2. mieste v kategórii « Denné séra a tekutiny na tvár » a na 2. mieste v kategórii « Nočné séra a tekutiny na tvár » od Amazonu.

Keďže 67 % ľudí mu udelilo 5 hviezdičiek (pri celkovom počte 511 hodnotení), môžeme povedať, že sa stal veľkým hitom u používateľov.

+  Ako sa vykonáva diagnostika kože?

Drvivá väčšina testujúcich uviedla, že by toto sérum používala len na deň a noc, pretože má vynikajúci účinok a textúru.

Treba povedať, že aj jeho balenie je diskrétne, elegantné a šik so svojou čiernou farbou hodnou najväčších luxusných značiek.

Jeho hlavný cieľ: redukovať vrásky a jemné linky v okolí očí. Vo všeobecnosti zlepšuje zdravie pokožky vďaka aloe vera, ktoré, ako by ste mali vedieť, je silným prírodným vypínačom a hydratačným prostriedkom.

Glukozamín vo vnútri séra pomáha produkovať viac kyseliny hyalurónovej a napomáha obnove pleti.

Okrem týchto cností má jej výrobok aj upokojujúcu stránku, pretože bol testovaný a overený touto webovou stránkou: cosmeticsanalysis.com a je zaručene vegánsky, neobsahuje parabény, sulfáty ani mikroplasty.

Úprimne povedané, stojí to za odklon!

Ak však nemáte radi hypertekutý aspekt sér a kozmetických olejov, môžete si vybrať aj jemnejšie, o niečo hustejšie hydratačné krémy, ktoré sa postarajú o vaše oči, tmavé kruhy a vačky.

Či už si ho kúpite v nádobke alebo tube, dávajte pozor, aby ste ho nevytiahli príliš veľa naraz, pretože aj keď ho jemne stlačíte, veľké množstvo má tendenciu vytekať von a keď je raz vonku, už ho nemôžete dostať späť (alebo aspoň nie, ak budete dodržiavať minimálne hygienické pravidlá, ktoré sa na tento druh výrobkov vzťahujú).

Nezabúdajte, že malá bodka je viac než dosť, pretože krém je oveľa výdatnejší ako sérum a zvyčajne sa zameriavate len na oblasť pod očami (takže pomerne malú).

kontúry očný krém 3

Takže tu je niekoľko krémových produktov proti tmavým kruhom a vráskam

L’Oréal Paris REVITALIFT LASER X3 Triple Action Eye Care

Prvým kritériom, ktoré sa v súvislosti s týmto krémom objavuje pomerne často, je jeho nemastný, nelepivý pocit.

Zdá sa, že krém je vhodný pre všetky typy pleti, napriek všetkým chemickým látkam, ktoré obsahuje, vrátane známeho oxidu titaničitého, má ľahkú a príjemnú vôňu a je skôr ľahký, svieži a sýty.

Revitalift Laser X3 sa od ostatných výrobkov nelíši nevyhnutne tým, čo obsahuje (tento typ výrobku nájdete takmer všade, Pro-Xylane je zmesou rias, kyseliny hyalurónovej, sóje a jačmeňa), ale skôr svojou praktickosťou. Jeho tuba totiž vyzerá ako pero, ktorým by sa « prekreslili » črty tváre a očí.

Z psychologického hľadiska je veľmi príjemné simulovať skutočnosť, že môžete vymazať nedokonalosti prítomné pod očami ťahom « pera », a L’Oréal to dobre pochopil!

Z hygienického hľadiska je pravda, že možnosť vytiahnuť malú kvapku krému a rozotrieť ju hrotom « pera » (najmä ak ide o veľmi studený hrot z akéhosi hladkého a klzkého kovu) je originálnejšia a čistejšia, ako keby ste krém rozotierali prstami, aj keď sú umyté.

Je totiž nepríjemnejšie umývať si ruky pred nanesením krému a po ňom a je to aj značná strata času ráno, keď treba všetko rýchlo urobiť pred odchodom z domu, a večer, keď odstraňovanie mejkapu a nanášanie krému tiež nie je veľmi príjemná chvíľa (únava z celého dňa nás často večer deprimuje pred zrkadlom, ktoré nám pripomína, že každým dňom starneme).

S týmto Revitaliftom si dokonca nemusíte nič umývať (okrem tváre, aj keď, to by bolo lepšie!), len vezmete tubu, stlačíte a vmasírujete, a to je všetko. Aká úľava na každý deň…!

+  Pohľad do histórie Nigelly

Organický CERTIFIKOVANÝ krém na očné kontúry s kyselinou hyalurónovou Olej z hroznových jadierok 72% slimačieho slizu

Šnečí sliz je v týchto dňoch v móde, a hoci niektorých môže odradiť, vedzte, že výrazne zlepšuje stav kožných buniek tváre, najmä tých pod očami, čo je miesto, kde sa vrásky objavujú skôr v porovnaní s inými oblasťami tváre.

A pre tých, ktorí bojujú s nadmerným chemicky vyvolaným hlienom na slimákoch; vedzte, že výrobok jasne uvádza voľbu manuálnej metódy extrakcie hlienu bez poškodenia slimákov.

Tento krém je veľmi svieži, upokojuje, vyživuje a chráni pokožku pred agresiami, ako je chlad, horúčava, suché alebo vlhké počasie.

Slimáčí sliz (prírodný antioxidant obsahujúci elastín, kolagén a alantoín) však nie je jediným produktom použitým v tomto kréme, ktorý je skutočnou aktívnou zmesou.

Obsahuje aj mangové maslo (na boj proti účinkom starnutia), olej z rebríčka a ryže (na odstránenie opuchov), olej z hroznových jadierok a kyselinu hyalurónovú (antioxidanty), arganový olej (veľmi mastný a výživný na boj proti suchej pokožke), vitamín E, hnedé riasy a výťažok z nechtíka záhradného, ktorý mu dodáva sladkú kvetinovú vôňu.

Stačí veľmi malé množstvo a odmerka je veľmi praktická.

Výrobok sa preto môže dlho skladovať a pri aplikácii sa nelepí.

Odporúčam ho, pretože je jednoduchý a účinný, presne taký, aký ho máte radi.

100 % prírodný očný krém DUAL

Osobne sa mi veľmi nepáči tento druh balenia: okrúhla škatuľka, ktorú odskrutkujete a prejdete cez ňu prstom, aby ste odstránili časť krému.

Po prvé, núti krém byť neustále v kontakte so vzduchom, čo nie je dobré pre jeho konzerváciu, a po druhé, považujem to za nehygienické jednoducho preto, že cezň niekoľkokrát denne prechádzate prstami, a aj keď sú umyté, na pokožke prstov môže byť veľmi dobre vidieť nečistoty pod nechtami alebo zvyšky make-upu, čo znamená, že sa všetko dostane na krém…

Navyše, na rozdiel od hyperhygienického pera, ako je vyššie uvedený L’Oréal Revitalift, krém zostáva na prstoch aj po aplikácii, takže si musíte ruky a nechty znovu umývať, čo je naozaj časovo náročné.

A potom, keď dávkovanie nie je automatické (na rozdiel napríklad od predchádzajúceho tlakového systému), zdá sa chúlostivé vracať krém po vybratí späť do nádobky, keď si uvedomíte, že ho máte na prstoch príliš veľa!

Takže krém je možno účinný a ekologický, ale toto lacné balenie vôbec nie je prispôsobené zvykom a požiadavkám dnešných žien! Už ho nechceme!

kontúry očný krém 5

April Certified Organic Eye Care

Ak máte malý rozpočet, ktorý môžete minúť na malý krém proti starnutiu očí, kúpte si tento! Je jednoduchý a kombinuje všetko, čo potrebujete na upokojenie očí: organický arganový olej, organickú vodu z damašskej ruže, olej z marhuľových jadier, bambucké maslo, glycerol, včelí vosk….

Skrátka, kombinuje všetky potrebné zložky, ktoré dodajú vašej pleti silu a jemnosť, za nízku cenu a navyše… je Made in France!

Ideálne, ak chcete nakupovať ekologicky, lacno a lokálne. 56 % zákazníkov tvrdí, že im prospieva jemný, nelepivý krém, ktorý má dobrý pomer ceny a kvality.

Ak nemáte radi pocit oleja na pokožke alebo vás zvykne páliť v očiach, môžete si vytvoriť aj « domáce » krémy.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Dokážete rozpoznať sivú loptu za menej ako 10 sekúnd? Nie je veľa ľudí, ktorí to dokážu

Ďalšie

Porovnanie najlepších čajníkov na trhu

novinky : Krása