Ako môžem účinne bojovať proti začervenaniu pokožky?

Začervenanie kože je stav kože, ktorý môže spôsobiť nepohodlie v každodennom živote a fyzický komplex. Môže byť príznakom znepokojujúceho ochorenia, ktoré je potrebné liečiť.

Aké sú príčiny tohto začervenania?

Zčervenanie je porucha funkcie žilového systému kože. Vyznačujú sa pocitom pálenia, niekedy prechodným a v niektorých prípadoch trvalým. Hlavné faktory, ktoré sa na tom podieľajú, sú viaceré:

  • Zmeny klímy: sčervenanie sa bežne vyskytuje pri znížení teploty alebo pri príliš intenzívnom slnku (ultrafialové žiarenie) a nedostatok hydratácie spôsobuje zmenu vzhľadu epidermy.
  • Znečistenie: škodí pokožke, spôsobuje jej starnutie, dehydratáciu, vznik pupienkov akné, degeneráciu buniek…
  • Vyvoláva nepriaznivé účinky na životné prostredie, napr.Alergie: mnohé kozmetické výrobky obsahujú alergény, ktoré môžu spôsobiť podráždenie. Niektoré potraviny sú tiež alergizujúcimi faktormi, ktoré spôsobujú začervenanie (horúce a korenené jedlá).
  • Používanie alkoholických nápojov: alkohol škodí krvnému tlaku. Počas jeho metabolizmu sa v tele hromadí metabolit nazývaný acetaldehyd, ktorý spôsobuje zužovanie ciev.
  • Ružovka akné: príznaky niektorých kožných ochorení, ako je napríklad ružovka, spôsobujú viditeľné červené škvrny na tvári, ktoré sprevádzajú zvýšené cievy.
  • Seboroická dermatitída: prejavmi tohto ochorenia sú akútne šupinatenie a začervenanie, najmä na T-zóne tváre, pokožke hlavy a kolenách.

Aká je prírodná liečba vyrážok?

Liečba sa líši v závislosti od pôvodu začervenania. Pokiaľ ide o tie, ktoré sú spôsobené nadbytkom kožného mazu, najviac indikované je používanie organického krému na báze zinku. Mala by sa nanášať na miesta, ktoré sa majú ošetriť. Tento prvok pôsobí protizápalovo a antiseboroicky. Na boj proti seborei sú k dispozícii aj potravinové doplnky s obsahom tohto minerálu. Musia sa však užívať medzi jedlami, inak sa správne nevstrebajú a nerozptýlia sa v tele.

Veľmi účinné je aj sérum proti začervenaniu.

Pri začervenaní, ktoré je spôsobené len rozšírenými cievami, najmä pri úpale, je najlepšie potrieť pokožku kockami ľadu alebo rukavicou namočenou v studenej vode. Táto metóda pomáha uzavrieť rozšírené kapiláry.

+  Chrpová voda, pravý elixír z čias našich starých mám.

Podráždenie pokožky sa prejavuje začervenaním. Možno ich zmierniť použitím obkladov z bodliaka odvarom z kvetov. Táto rastlina totiž obsahuje flavonoidy, ktoré chránia pred oxidáciou a zápalom podkožných žíl. Priaznivé účinky na začervenanú pokožku majú aj ďalšie rastliny. Patrí medzi ne blatouch, kvety hlohu, slez, pagaštan konský a vilín, ktoré im pomáhajú predchádzať, nehovoriac o konopnom oleji a aloe vera, ktoré upokojujú tie na tvári.

aloe vera

Aké sú postupy starostlivosti o pleť?

Aby ste sa vyhli začervenaniu, mali by ste trvať na odstraňovaní make-upu, po tom, čo ste sa počas dňa vystavili rôznym kozmetickým prípravkom a znečisteniu. Najviac sa odporúča používať micelárnu vodu alebo čistiaci prípravok bez mydla, ktorý nenapáda epidermis. Po očistení sa odporúča aplikácia termálnej vody na zmiernenie pnutia. Rovnako je pre pleť nevyhnutná hydratácia. Na tento účel je najlepšie zvoliť ošetrenie na báze upokojujúcich a protizápalových účinných látok, ktoré posilňujú steny ciev a znižujú riziko ich rozšírenia. Okrem toho, aby ste predišli zvýšeniu citlivosti pokožky, mali by ste sa vyhýbať akýmkoľvek agresívnym prípravkom, ako sú napríklad peelingy a exfolianty.

Ako si strážiť stravu

Mnohí dermatológovia sa zhodujú na vplyve zdravého a vyváženého životného štýlu na pleť. Ľudia s ochoreniami, ako sú rosacea alebo kuperóza, môžu mať trvalé rozšírenie ciev. Treba sa preto vyhýbať nútenému zavodneniu konzumáciou korenistých jedál. V tomto zmysle by sa mali vyhýbať príliš horúcim nápojom a príliš koreneným jedlám.

Potraviny bohaté na sacharidy (chlieb, pečivo, koláče, sušienky, chipsy…) by sa mali konzumovať s mierou. Zvýšená cukrovka ovplyvňuje ďalšie hormóny, ktoré spôsobujú nadprodukciu kožného mazu, upchávanie pórov a množenie baktérií na pokožke. To isté platí pre živočíšne tuky obsahujúce nasýtené mastné kyseliny. Namiesto nich je vhodné uprednostňovať tie nenasýtené, ktoré sa nachádzajú v olivovom, ľanovom a orechovom oleji, ako aj v rybách pre ich omega 3.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako nosiť štýlový podväzkový pás na očarujúcu noc ?

Ďalšie

Výhody avokáda na tvár, variácie a kozmetické prednosti

novinky : Krása