Chrpová voda, pravý elixír z čias našich starých mám.

Blueberry voda: čo to je?

Známa aj ako kvetová voda z chrpy alebo hydrosol z chrpy je produkt z kvetu chrpy. Pripravuje sa parnou destiláciou kvetov.

Zvyčajne sa musí vydestilovať 750 g kvetov, aby sa získal 1 liter tejto vody s viacerými vlastnosťami, aby bola koncentrácia účinných látok dostatočná. Má priesvitný vzhľad, vydáva mierny, nie nepríjemný zápach sena sprevádzaný citrónovou príchuťou.

Čučoriedková voda na starostlivosť o oči

Celé veky sa chrpovej vode pripisovali viaceré kozmetické účinky. Na oblasti očí pomáha obmedziť výskyt tmavých kruhov. Má totiž dekongestívne vlastnosti, čo je jeden z dôvodov jeho prítomnosti v mnohých odličovačoch. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam sa môže používať na liečbu niektorých menších očných ochorení.

Často sa používa pri liečbe stye alebo compere-loriot, očnej infekcie spôsobenej baktériami. To spôsobí, že sa na okraji viečka objaví malý pupienok.

Chrpová voda sprevádzaná slizmi (rastlinné látky, ktoré pri kontakte s vodou zväčšujú svoj objem) umožňuje tejto infekcii urýchliť jej dozrievanie, takže sa sama vyčistí.

Na to si jednoducho vezmite obklad, ktorý navlhčite chrpovou vodou, a priložte si ho na oko asi na desať minút. Takto postupujte aspoň trikrát denne, kým pupienok úplne nezmizne. Pred manipuláciou s kompresom sa uistite, že máte čisté ruky.

Chrústová voda navyše pomáha zmierniť únavu očí po celodennej práci pred obrazovkou. Metóda? Vezmite dva vatové tampóny a navlhčite ich touto čučoriedkovou vodou. Potom si ich priložte na oči na 5 minút pred spaním.

Čučoriedková voda ako výrobok na starostlivosť o pleť

Pri niektorých kožných ochoreniach sa odporúča používať chrpovú vodu, najmä pri aknóznej pleti. Vďaka svojim upokojujúcim a protizápalovým vlastnostiam zmierňuje svrbenie a spálenie od slnka. Vďaka svojim sťahujúcim vlastnostiam tiež sťahuje póry a jemne vysušuje pokožku. V prípade seborey je chrpová voda vysoko indikovaná vďaka svojej schopnosti regulovať produkciu kožného mazu.

+  Ako zistím svoj typ pleti?

Na tento účel si vezmite vatu namočenú v chrpovej vode a očistite si ňou pokožku. Takto postupujte každý večer, kým sa tieto ťažkosti úplne nevytratia. Pokiaľ ide o opáleniny od slnka, na zmiernenie podráždenia stačí niekoľko výparov a následné natretie hydratačným a výživným krémom.

 

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Mäkké nohy vďaka týmto 4 tipom. Ponáhľajte sa a vyskúšajte ich ! Zamilujete si ich !

Ďalšie

Iba tí najlepší dokážu za menej ako 15 sekúnd rozpoznať tri úsmevy na tomto obrázku

novinky : Krása