Výhody avokáda na tvár, variácie a kozmetické prednosti

Avokádo Hass, Fuerte, Ettinger, Nabal, Lula… avokádo má všetky tvary a farby. Okrem toho, že je toto ovocie veľmi obľúbené na našich tanieroch, má aj veľa cností.

Pár slov o avokáde

O tomto ovocí sa hovorí, že je klimatické rovnako ako banán, jablko, hruška, kivi, paradajka, melón, broskyňa, marhuľa… Jednoducho povedané, avokádo môže dozrievať aj po odtrhnutí. Preto by ste mali väčšinou kupovať « nedozreté » avokádo, aby príliš rýchlo nezhnilo.

Avocado, spojenec krásy par excellence

Avokádový rastlinný olej, získavaný z dužiny plodov, je jednou z najobľúbenejších esencií v kozmetike. Vďaka jeho veľmi sladkej vôni je jeho používanie veľmi príjemné. Vďaka jeho jedinečnej textúre sú výrobky na starostlivosť o pleť krémovejšie. Z hľadiska zloženia je avokádový olej obohatený o vitamín C (kyselina askorbová), vitamín E (tokoferoly), provitamín A (karotén) a esenciálne kyseliny, silné účinné látky s jedinečnými vlastnosťami v starostlivosti o pokožku a vlasy. Vďaka nim avokádový olej chráni a posilňuje pokožku a vlasy. Vyživuje a lieči ich.

  • Pôsobí na tvár a telo

Zaiste, veľmi hustý, ľahko preniká do pokožky. Avokádový olej so zjemňujúcimi vlastnosťami stimuluje tvorbu kolagénu a dodáva pokožke pružnosť. Vďaka svojim hydratačným vlastnostiam tiež chráni pokožku pred vysúšaním. Okrem toho je toto ovocie účinným riešením, ako sa zbaviť strií. Túto vlastnosť získava vďaka vysokému obsahu nezmydlených látok.

  • Prínosy pre vlasy

Pri lokálnej aplikácii avokádový rastlinný olej hydratuje vlasy a opravuje suché miesta. Táto esencia dodáva matným vlasom lesk a žiarivosť. Skrášľuje ich a posilňuje.

Avocado, zázrak v kuchyni

Toto ovocie má okrem toho, že je vynikajúcim kozmetickým výrobkom, aj niekoľko skvelých výživových výhod. Zvyčajne sa konzumuje surové, v šaláte. Napriek tomu sa púčiky a listy môžu používať aj ako bylinkový čaj.

Avocado obsahuje dobré tuky (omega-9) nazývané mononenasýtené mastné kyseliny. Tie sú prvoradé pri znižovaní hladiny zlého cholesterolu. Toto ovocie tak chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.

+  Ako zistím svoj typ pleti?

Avocado je skvelým spojencom počas programu chudnutia, pretože je veľmi účinným prírodným prostriedkom na potlačenie chuti do jedla. Vďaka vysokému obsahu kyseliny olejovej toto ovocie aktivuje v mozgu pocit sýtosti. Konzumácia polovice avokáda počas raňajok tak na niekoľko hodín znižuje pocit hladu o 40 %.

Avocado je veľmi prospešné pre trávenie. Obsahuje totiž vlákninu, čím pomáha v boji proti zápche. Ešte prekvapujúcejšie je, že toto klimaktérium je vďaka obsahu luteínu dobré pre váš zrak a vďaka obsiahnutému vitamínu E odstraňuje príznaky predmenštruačného syndrómu.

 

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako môžem účinne bojovať proti začervenaniu pokožky?

Ďalšie

Dokážete rozpoznať sivú loptu za menej ako 10 sekúnd? Nie je veľa ľudí, ktorí to dokážu

novinky : Krása