aloe vera

Aloe Vera: jej zdravotné a kozmetické vlastnosti

Výhody Aloe Vera sú známe už po stáročia. Táto rastlina, ktorá sa používa v kozmetických prípravkoch alebo vo fytoterapii, nás nikdy neprestane prekvapovať.

Ako Aloe Vera pôsobí proti infekciám

Šťava získaná z aloe vera má výnimočné vlastnosti vrátane posilnenia imunitného systému. V prípade infekcie vám táto rastlina pomôže bojovať proti množeniu baktérií v tele. Je tiež ideálna na zmiernenie bolesti hlavy a žalúdočných problémov. Vďaka svojim protiplesňovým účinkom dokáže zmierniť vaše trápenie pri protikŕčových bolestiach. Výsledkom je, že po niekoľkých dňoch liečby budete opäť vyzerať dobre. Tieto úžasné vlastnosti aloe vera sú známe už 5000 rokov ako prevencia rôznych ochorení. Táto rastlina, ktorá disponuje veľmi silnými antioxidantmi, sa odporúča na zníženie infekcií pri úrazoch alebo horúčkach. Nedávno sa vedcom podarilo dokázať jej účinnosť v boji proti rakovine alebo cukrovke. Pacienti trpiaci týmito patológiami ju neváhajú konzumovať, aby zabránili vzniku rakovinových buniek.

.

Pôsobenie aloe vera proti poruchám trávenia

Ak máte zápal žlčníka, najmä v prípade žlčových kameňov, liečba aloe vera je veľmi prospešná. Po niekoľkých týždňoch liečby sa váš stav rýchlo zlepší. Navyše, ak máte po ťažkom jedle tráviace problémy, pitie šťavy z tejto rastliny bude veľmi prospešné v boji proti nadúvaniu. Rastlina pomáha pečeni odstraňovať toxíny prítomné v tele, ako je cholesterol alebo alkohol. Konzumujte pravidelne, ak máte nadváhu alebo problém s obezitou. Pre väčšiu účinnosť ju neváhajte kombinovať s kurkumou. Vďaka jej zložkám bohatým na živiny rýchlo prečistí črevnú flóru.

Kosmetické výhody Aloe vera

Keďže sa táto rastlina stala účinným liekom proti infekciám, v posledných rokoch je aj hlavným spojencom dermatológov. Jej aplikáciou na tvár totiž poskytnete tejto dôležité živiny. Vedeli ste, že listy obsahujú vitamíny, aminokyseliny a minerály, zložky, ktoré sa v rastlinách vyskytujú len zriedkavo? Navyše, ak si vyberiete kozmetický prípravok na báze aloe vera, vaša pleť bude úplne hydratovaná. Vďaka svojim prírodným účinným látkam bude táto rastlina pôsobiť proti vysušeniu pokožky alebo spáleniu od slnka. Vaša pleť bude rozjasnená až do bodky a vy budete pútať pozornosť. Pravidelná aplikácia preto môže znížiť riziko starnutia. Buďte si istí, že pridanie krému na báze tejto rastliny nebude mať vedľajšie účinky, ako sú napríklad alergie. V tomto prípade, ak máte citlivú pleť alebo pleť náchylnú na akné, neváhajte si ho zaobstarať.

+  Ako môžete predĺžiť čas medzi depiláciou alebo holením? Naše tipy, ako oddialiť čas medzi depiláciou a holením.

Gél z aloe vera obsahuje aj prírodné účinné látky, ktoré dokážu bojovať proti riedeniu vlasov. Takže či už ide o masku alebo šampón, používanie tejto rastliny je skvelé na dosiahnutie hebkosti. Je bohatá na antioxidanty, opravuje rozštiepené končeky a zároveň podporuje hydratáciu. Prítomnosť vitamínov tiež pomáha zastaviť výskyt lupín. V každom prípade, či už sú vaše vlasy suché alebo mastné, aloe vera prinesie lesk od korienkov až po končeky.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Nákup parfumov na internete: za alebo proti ?

Ďalšie

Máte 15 sekúnd na to, aby ste spoznali 3 netopiere na tomto obrázku

novinky : Krása