Ako zistím svoj typ pleti?

Prečo je také dôležité určiť typ vašej pleti?

Občas, keď pociťujete napätie a suchosť pleti, okamžite vás napadne, že si kúpite vlhčiaci alebo vyživujúci výrobok na starostlivosť o pleť. Otázkou však je, či je to naozaj to, čo vaša pleť hľadá?

Či už ste žena alebo muž, bez ohľadu na odtieň vašej pleti, jedným z dôvodov výberu kozmetického výrobku je typ pleti, ku ktorému patríte. Ten poskytuje komplexné informácie o jej fungovaní a stavbe: prítomnosť hydrolipidického filmu, úroveň hydratácie atď.

V tomto zmysle je poznanie typu pleti jednoducho otázkou úsudku, teda vedieť rozoznať, čo vašej pleti vyhovuje. Tá môže byť u jednotlivých osôb skutočne konštituovaná odlišne, a to aj napriek podobnej pleti.

 

Rôzne typy pleti a ich vlastnosti

Typy pleti sa rozlišujú podľa štyroch charakteristík, a to normálna, suchá, mastná a zmiešaná. Zároveň možno pleť identifikovať podľa jej stavu: citlivá alebo dehydrovaná.

  • Normálna pleť je normálna

Toto je ideálna pleť! V skutočnosti je to typ pleti, o ktorý sa každý snaží prostredníctvom používania kozmetickej starostlivosti. Je medzi mastnou a suchou, je jemná na dotyk, nežiari pod svetlom, nevykazuje žiadne pnutie a pri teplotných zmenách nezčervená. Možno ju dosiahnuť prijatím zdravého životného štýlu založeného na vyváženej strave. Okrem toho na jej udržanie nie sú potrebné žiadne kozmetické prípravky.

  • Suchá pleť suchá pleť

Tento typ pokožky sa vyznačuje nedostatkom kožného mazu, prvku, ktorý vytvára hydrolipidický film zabraňujúci dehydratácii odparovaním vody. V žiadnom prípade nejde o dehydratovanú pleť, a preto by sa mala ošetrovať vyživujúcim ošetrujúcim prípravkom, ktorý následne aktivuje prirodzenú hydratáciu.

Suchú pokožku ľahko identifikujete podľa drsnosti na dotyk. Po kúpeli je neustále cítiť napätie a pri kontakte s handričkou odpadávajú šupinky.

+  Ako si prirodzene vyčistiť pleť?

Suchú pokožku ľahko identifikujete podľa drsnosti na dotyk.

  • Otlačená pokožka tlaková

Mastná pleť je charakteristická stavom nazývaným seborea. Je rozpoznateľná podľa lesku, ktorý vytvára pod svetlom. Je tiež hrubá a matná s rozšírenými pórmi, ktoré podporujú vznik čiernych bodiek.

  • Kombinovaná pleť

Na tvári má zmiešaná pleť mastnú pleť v T-zóne (čelo, nos, brada) a suchú pleť na lícach. To často sťažuje výber kozmetickej starostlivosti, pretože je potrebné ošetrovať dva typy pleti.

  • Senzitívna pleť

Ako už názov napovedá, tento typ pleti sa vyznačuje nadmernou reakciou na vonkajšie agresie, ako sú UV žiarenie, vietor, chlad, znečistenie atď. Príznakmi sú začervenanie, ktoré spôsobuje svrbenie a zápal. Okrem toho sa môže vyskytnúť niekoľko prípadov citlivej pokožky, pretože môže byť aj suchá, mastná alebo zmiešaná.

  • Dehydratovaná pokožka

Dehydratovanej pokožke chýba voda, čo má za následok zvrásnenie epidermy a vznik rúžkov na tvári. Tento problém je často dočasný a možno ho riešiť hydratačným prípravkom.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Bielenie zubov, vaša krása na dosah !

Ďalšie

Ako sa vykonáva diagnostika kože?

novinky : Krása