Starostlivosť o tvár pre zrelú pleť

Zrelú pleť ľahko spoznáte podľa toho, že je ochabnutá a nemá dostatočný tón. V dôsledku veku a hormonálnych zmien počas menopauzy stráca pružnosť.

V akom veku pokožka dozrieva?

Všeobecne dermatológovia hovoria o zrelej pleti okolo 40. roku života, keď sa objavia prvé príznaky menopauzy. Toto obdobie, ktoré je charakteristické ukončením menštruácie, narúša hormóny, a tým poškodzuje fungovanie organizmu, najmä pokožky.

Hlavným faktorom tejto degenerácie kože je trvalé prerušenie vylučovania estrogénu. Obnova buniek sa spomaľuje a následne vedie k oslabeniu fibroblastov, ktoré sú zdrojovými bunkami kolagénu a elastínu. V dôsledku toho pokožka stráca svoju pružnosť a tonus a je zo dňa na deň krehkejšia.

Ako si vybrať starostlivosť o pleť a aký postup zvoliť

Po 40. roku života sa zrelá pleť vyznačuje ostrejšími vráskami, ktoré sa vyrysujú v spodnej časti tváre. Ide o tzv. nazolabiálne záhyby, ktoré sa tiahnu od spodnej časti nosa až po spoje medzi perami. Výrazy sa časom vryjú do tváre. Pokiaľ ide o ochabnutie pokožky, dochádza k nemu medzi 40. a 45. rokom života, keď sa pokožka stenčuje a stráca svoju pružnosť.

Ideálne je v tomto prípade používať starostlivosť proti starnutiu vo dne aj v noci. Pri výbere výrobku je najlepšie zvoliť rovnakú značku, aby sa zabránilo vzájomnému pôsobeniu rôznych účinných látok z rôznych zdrojov. Veľmi užitočné sú aj séra s dvojnásobnou účinnosťou oproti krémom. Často sa aplikujú pod ňu pre lepší účinok proti starnutiu. Možno zvážiť nepretržité používanie. Napriek tomu je vhodnejšie používať liek, najmä pri zmenách ročného obdobia alebo po silnej fyzickej aktivite, ktorá spôsobuje oslabenie alebo postihnutie.

Po päťdesiatke nadobúda menopauza úplne nový vzhľad. Pokožka má inú štruktúru s menšou hustotou a objemom. Pokožka sa už neregeneruje tak ako v 40 rokoch. Je čoraz tenšia, produkuje málo mazu, častejšie sa vysušuje a menej rýchlo sa obnovuje. K tomu sa pridávajú nepríjemné pigmentové škvrny.

Riešenie? Uchyľte sa k špecifickej dennej a nočnej starostlivosti proti starnutiu. Pôsobí na všetky faktory starnutia pokožky a zároveň uspokojuje požiadavky pokožky na komfort vďaka regeneračnému zloženiu.

Tipy na starostlivosť o zrelú pleť

Zrelá pokožka je celkom špecifická vzhľadom na rôzne poruchy, ktoré sa podieľajú na jej degenerácii. V tomto zmysle je starostlivosť, ktorú treba poskytnúť, osobitná:

  • Vykonávajte každodenné čistenie,
  • Dobre hydratujte pokožku,
  • Hľadajte ten správny krém,
  • Používajte dennú a nočnú starostlivosť,
  • Prednostnite ošetrenia obsahujúce kyselinu hyalurónovú,
  • Stimuluje mikrocirkuláciu pokožky pre lepšiu pleť,
  • Dávajte pozor na oblasť očí,
  • Omedzte vystavovanie sa slnku,
  • Vyhnite sa tabaku a alkoholu,
  • Neprepínajte sa.
+  Bielenie zubov, vaša krása na dosah !

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Padajúce prsia: ide o úmrtie ? Nie. Tu je niekoľko tipov, ako získať pekný, kyprý hrudník !

Ďalšie

Starostlivosť o tvár pre mladú pleť

novinky : Krása