meditácia spánok

Ako používať meditáciu na lepší spánok ?

Patríte medzi mnohých ľudí, ktorí trpia poruchami spánku? Meditácia môže pomôcť. Pomocou nej môžete upokojiť svoju myseľ, keď sa vrátite k Morfeovi. Dnes, keď si ľahnete, môžete čeliť záplave ťaživých myšlienok. Tieto myšlienky vám bránia pokojne zaspať a ovplyvňujú váš spánok. Aby ste však mohli dobre začať deň, musíte sa dobre vyspať! V tomto článku sa dozviete, ako vám meditácia môže poskytnúť prístup k pokojnému spánku.

Ako meditácia ovplyvňuje spánok?

Meditácia na spánok je zameraná na podporu hlbokého spánku prostredníctvom rôznych techník. Patrí medzi ne kontrolované dýchanie a pozeranie. Na začiatok môžete skúsiť sledovať meditačné skladby s lektorom, ktoré podporia relaxáciu, aby ste ľahšie zaspali. Tento relaxačný účinok sa vám zíde aj počas celého dňa. Začať s touto veľmi prospešnou skúsenosťou je jednoduché: potrebujete len túžbu.

Mnohé štúdie preukázali účinky meditácie na spánok. Táto prax môže tiež ovplyvniť náladu a optimizmus. Okrem toho pomáha v boji proti stresu, únave a nespavosti. Ak budete praktizovať meditáciu na spanie, pravdepodobne sa vyhnete návšteve lekárne pre potenciálne rizikové alternatívy. V skutočnosti uvidíte rozdiel už od prvého sedenia.

Pri meditačných cvičeniach aktivujete špecifickú oblasť mozgu, ktorej nervové dráhy riadia pozitívne emócie. Vďaka tomu sa budete cítiť pokojnejšie a uvoľnenejšie. Meditácia spôsobí produkciu hormónov potešenia, ktoré vás dostanú do ideálnych podmienok na odpočinok.

meditácia na dobré zaspávanie

Niekoľko meditačných techník pre spánok

Meditácia vám preto pomôže uvoľniť sa a zlepšiť zaspávanie, ako aj pokojný spánok. Na dosiahnutie tohto cieľa môžete využiť rôzne techniky.

  • Vizualizácia

Ak chcete meditovať prostredníctvom vizualizácie, odporúčame dodržiavať vedený program. Na internete môžete nájsť zvukový obsah, ktorý vám umožní experimentovať s touto technikou. Hlas vás povedie a prevedie rôznymi krokmi, aby ste dosiahli stav pohody. Keďže ide o vizualizáciu, cieľom tejto techniky je predstaviť si miesto, kam by ste chceli ísť, aby ste našli pokoj.

  • Dych
+  Ako sa vyrovnať so stresom a úzkosťou ?

Druhá technika: dýchanie s plným vedomím. Musíte sa mu venovať naplno, aby ste si vyčistili hlavu. Spočiatku môže byť pre vás ťažké plne sa sústrediť na dýchanie. Preto vám opäť odporúčame vyhľadať pomoc na internete. Veľmi užitočné môžu byť špecifické mobilné aplikácie.

  • Skenovanie tela

Táto technika spočíva v prepojení tela a mysle, aby ste získali pocit pohody a ľahšie zaspali. Postupne sa zbavíte všetkého, čo vám zahlcuje myseľ, ale zároveň sa budete snažiť uvedomiť si každú časť svojho tela. Ako budete postupovať pri cvičení, pocítite, ako sa vaše svaly uvoľňujú a vaša myseľ sa upokojuje.

  • Mantry

V meditácii sú mantry frázy alebo slová, ktoré pôsobia na vaše podvedomie s cieľom, aby ste zabudli na všetky znepokojujúce myšlienky. Opakujte si tieto frázy alebo slová a uvoľníte svoje telo a myseľ. Prirodzene si určíte svoju mantru.

Je len na vás, aký spôsob meditácie si zvolíte, aby vám pomohol zaspať a upokojiť spánok. Jedno je isté, meditáciou na spanie nič nestratíte! Už len to, že si nájdete čas pre seba, vám veľmi pomôže!

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

5 spôsobov boja proti nespavosti

Ďalšie

8 inšpiratívnych bohyň pre ženy

novinky : Novinky

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný