8 inšpiratívnych bohyň pre ženy

Posvätná ženskosť je dôležitá pre váš duchovný a osobný rozvoj. Možno hľadáte príklady v mýtoch a legendách? Tu je sedem bohyň z celého sveta, ktoré rôznymi spôsobmi stelesňujú ženskú silu a posilnenie. Pozrite sa, ktorý z nich s vami najviac rezonuje!

1. Anat

inšpiratívnych bohyň anat

Bohyňa lásky, sexu, plodnosti a vojny Anat bola hlavným kanaánskym a semitským božstvom v období Strednej ríše. Spája v sebe širokú škálu protikladov, ktoré sa spájajú s materstvom i čistotou, láskou i vojnou, životom i deštrukciou. Opisuje sa ako krvilačná a nepriateľov ničí tak, že ich krvou postrieka a ich hlavy a useknuté ruky si vyobrazí na svojom brnení… ale má aj miernejší aspekt, keď chráni ľudí, dobytok a úrodu.

Jej brat Ba’al je predstaviteľom jej vernosti a v textoch sa mstí tým, ktorí si ju náležite neuctili.

Zasiahne ľudí na pobreží, zničí ľudskosť východu slnka.
Pod ňou hlavy ako supy. Na nej ruky ako kobylky.
Panna Anath si naleje olej pokoja do misky a umyje si ruky,
Genetika hrdinov si umýva prsty.
Umýva si ruky v krvi vojakov, prsty v krvi vojakov.

2. Artemis

inšpiratívnych bohyň artemis

Bohyňa lovu Artemis sa často zobrazuje s lukom. Paradoxne, hoci loví zvieratá, je zároveň ochrankyňou lesa a jeho obyvateľov. Artemis si cenila svoju čistotu a zúrivo chránila svoj status božskej panny. Ak ju videli smrteľníci (alebo ak sa ju niekto pokúsil zneuctiť), jej hnev bol úžasný. Volajte Artemidu, aby chránila zvieratá alebo aby ste sa ochránili pred tými, ktorí by vám chceli fyzicky ublížiť.

3. Durga

inšpiratívnych bohyň durga

Durga, hinduistická bohyňa bojovníčka, je známa pod mnohými menami vrátane Šakti a Bhavani. Durga má veľa rúk – zvyčajne osem, ale niekedy aj viac – a je vždy pripravená kedykoľvek bojovať proti silám temnej strany.

+  Význam zrkadlového času 01h01 !

Je jednou zo Šivových manželiek, známa aj ako « Triyambake » (trojoká bohyňa). Jej ľavé oko predstavuje túžbu, ktorú symbolizuje mesiac, pravé oko predstavuje činnosť, ktorú symbolizuje slnko, a stredné oko predstavuje poznanie, ktoré predstavuje oheň.

4. Allat

Staroveká bohyňa Allat, uctievaná v južnej Arábii až po Palmýru, bola zároveň bohyňou Bosry. Takto je opísaná v najstarších nápisoch vo svätyni v Ramme, ktoré sa viažu k reliéfu betylu. Jej začlenenie do gréckej Atény je nesporné a dobre zdokumentované a jej kult sa nachádza v celom regióne. Zdá sa, že kult Allat sa rozšíril do Levanty, kde sa stala bohyňou vojny s Baalom. Bohyňa rozumu, rozvážnosti, vojenskej stratégie a múdrosti bola základnou bohyňou tejto oblasti sveta.

S touto funkciou spájajú antické božstvo Allát viacerí klasickí autori: spomína sa ako « Allat-Hera » v Diovom chráme v Hammate v Sýrii.

5. Inanna

inšpiratívnych bohyň inanna

Inanna bola sumerská bohyňa spojená s láskou a sexom, ale aj s vojnou a politickou mocou. Inanna sa objavuje v príbehoch, kde inovatívnym spôsobom preberá domény iných bohov a bohyň, ako napríklad babylonská Ištar. Stala sa kráľovnou nebies, keď prevzala kontrolu nad chrámom boha nebies.

V týchto chrámoch boli okrem ženských kňazov aj androgýnni muži a hermafroditi. Inannine veľkňažky každú jar oslavovali s uruckým kráľom rovnodennosť, počas ktorej sa venovali posvätným sexuálnym úkonom. Venuša je spojená s Inannou, ktorá je často zobrazovaná, ako prechádza od jedného sexuálneho výdobytku k druhému, tak ako sa Venuša objavuje na oblohe.

Inanna bola najuctievanejším božstvom v Mezopotámii.

6. Mami Wata

Mami Wata je vodný duch, ktorý sa vyskytuje v niektorých systémoch viery západoafrickej diaspóry, najmä v Nigérii a Senegale, kde je postavou sexu a vernosti – zaujímavý rozpor! Mami Wata sa zvyčajne zobrazuje ako morská panna s veľkým hadom omotaným okolo tela a je známa tým, že unáša ľudí, ktorí jej padnú do oka, do svojho kráľovstva.  Keď ich prepustí, vrátia sa domov s novým pocitom duchovnej čistoty.

+  Význam času Zrkadlo 05h05 !

V niektorých tradíciách je Mami Wata pokušiteľka alebo prostitútka. Inokedy sa môže mužom javiť ako prostitútka, ale jednoducho ich svojím zvodným šarmom vtiahne do svojho náručia. Inokedy muža jednoducho zláka do svojho náručia pomocou svojich ženských lstí, ale on jej musí prisahať absolútnu oddanosť a úplnú úctu, ak sa to dodrží, muž bude mimoriadne dobre odmenený.

Mami Wata je často vzývaná členmi tradičných afrických náboženstiev v súvislosti so sexualitou a ženskou silou.

7. Taweret

Taweret bola v starovekom Egypte pôvodne uctievaná ako bohyňa pôrodov a plodnosti, ale neskôr bola považovaná za démona. Taweret chráni a stráži rodiace ženy a ich novorodencov. Taweret bola egyptská bohyňa tehotenstva a pôrodu.

Niekedy sa zobrazuje s hlavou hrocha a časťami levice a krokodíla, ktorých sa Egypťania báli. Taweret bol známy ako ochranca tehotných žien a mladých matiek a nezriedka sa stávalo, že žena, ktorá mala porodiť, sa pred pôrodom poklonila Taweretovi. V niektorých oblastiach mala Taweret podobu ženského démona, pretože bola manželkou boha zla Apofisa.

V predchádzajúcich časoch mala Taweret tehotenstvom nafúknuté brucho a plné prsia tučnej ženy, ale hrošiu hlavu si ponechala. Nosila anch, ktorý predstavoval večný život, a často držala nôž, aby od novorodenca alebo jeho matky odohnala negatívnych duchov.

Taweret je božstvo, ktoré sa uctieva doma, na rozdiel od mnohých egyptských bohov, ktorí sú spojení s faraónmi a kráľovskou rodinou. Taweret vraj dokáže na požiadanie brániť vaše deti alebo iných členov rodiny.

8. Hel

Hel je v severskej mytológii bohyňa mŕtvych. Odin ju poslal do Helheimu/Niflheimu, aby vládla dušiam mŕtvych, okrem tých, ktorí boli zabití v boji a poslaní do Valhally. Jej povinnosťou bolo rozhodovať o osude duší, ktoré vstúpili na jej územie. Hel je často zobrazovaná s kosťami mimo tela.

+  Čo je to jasný sen ?

Často je zobrazovaná v čiernej a bielej farbe, čo predstavuje dualitu. Hel je čistá a tvrdá bohyňa, ktorá sa nebojí pohľadu ostatných. Hel je údajne pôvodcom slova « peklo ».

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako používať meditáciu na lepší spánok ?

Ďalšie

Hypnóza: čo je QHHT ?

novinky : Ezoterika

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný