chromoterapia

Na čo sa používa chromoterapia ?

Málo známa chromoterapia je súčasťou alternatívnej medicíny. Princíp je jednoduchý: použite farby na zvýhodnenie pohody. Ale ako a prečo využívame farby? Na konci tohto článku pre vás chromoterapia nebude mať žiadne tajomstvo.

Čo je to chromoterapia?

Ak sa vrátime ku gréckemu pôvodu slova, môžeme chromoterapiu preložiť ako: péča prostredníctvom farieb. Skutočne, Chromo pochádza z chroma, čo znamená farba, a therap znamená liečiť. Chromoterapia je prírodná energetická liečebná technika využívajúca farby, ktoré pomáhajú jednotlivcom dosiahnuť slávnu rovnováhu medzi mysľou a telom. Je známa aj ako svetelná terapia, pretože počas chromoterapie sa na telo premietajú farebné svetlá.

Tým sa rozvíja holistický prístup. Preto berie do úvahy jednotlivca ako celok a vychádza zo zásady, že harmónia tela a mysle je nevyhnutná na dosiahnutie blahobytu. Vzhľadom na to je cieľom chromoterapie vyrovnať energie v tele.

Ak chcete využiť výhody tejto terapeutickej praxe, musíte sa obrátiť na chromoterapeuta. Predtým, ako vám poskytne výhody svojich schopností, sa s vami tento odborník na alternatívnu medicínu porozpráva a pokúsi sa identifikovať príčiny vašej nerovnováhy. Potom využije energie farieb, aby vás sprevádzal k trvalej pohode.

chromoterapeut

Pôvod chromoterapie

V histórii mnohé kultúry využívali blahodarné účinky farieb najmä na podporu relaxácie a pohody. Indovia, Egypťania a Číňania využívali tieto energie na obnovenie rovnováhy telesných energií. Dnes je táto liečebná metóda vo Francúzsku málo známa, ale považuje sa za skutočnú alternatívnu medicínu. V roku 1980 ju vytvoril neuropsychiater a akupunkturista Christian Agrapart.

Tento lekár uskutočnil vedecké štúdie, ktoré viedli k rozšíreniu poznatkov o sile farieb. Následne sa uskutočnil ďalší výskum. Tie sa zameriavali najmä na vnímanie, interpretáciu a významy farieb.

Ako funguje chromoterapia

Chromoterapia má preto vedecký základ. Využíva totiž spektrum svetla, ktoré vytvára biele svetlo. Farby spektra si predstavujeme prostredníctvom očí, ktoré zachytávajú vlny a potom ich prenášajú do mozgu. Takto zisťujeme rôzne preložené odtiene vĺn.

+  5 superschopností, ktoré môžete rozvíjať prostredníctvom meditácie

Chromoterapia sa považuje za energetickú liečebnú metódu, pretože vlny svetelného spektra prenikajú do nášho tela cez pokožku a potom sa rozptyľujú. Každá farba má svoje špecifické vlastnosti, ktoré chromoterapeut využíva pri premietaní svetla na telo svojich klientov.

Tento odborník na alternatívnu medicínu na to používa LED technológiu, ktorá mu umožňuje premietať farebné svetelné lúče na určitú oblasť tela. Terapeut môže tiež praktizovať « farebné kúpele ». V tomto prípade sú farebné svetlá rozptýlené po celom tele. Ďalšou metódou je premietanie svetla na akupunktúrne body. Bez ohľadu na to, akým spôsobom sa vlastnosti farieb využívajú, ich cieľom je vždy rozviazať energetické uzly a znovu zharmonizovať telo a myseľ.

Chromoterapeutický salón

Komu je určený?

Chromoterapia je neinvazívna terapia určená pre každého. Dokonca aj bábätká z nej môžu mať úžitok. Stále má však niektoré kontraindikácie. Zdá sa, že niektoré farby môžu u niektorých ľudí vyvolávať nežiaduce účinky. Napríklad červená farba nie je vhodná pre ľudí, ktorí sú podráždení. Ak chcete obmedziť riziko nežiaducich účinkov, nájdite si čas na rozhovor s chromoterapeutom.

Chromoterapia sa ukázala ako účinná pri zvládaní stresu a emócií. Tento holistický terapeutický prístup vám tiež pomôže odblokovať vaše energie a dosiahnuť stav pohody. Každý, kto denne trpí stresom, úzkosťou alebo emocionálnymi poruchami, môže preto vyhľadať pomoc chromoterapeuta. Upozorňujeme, že táto terapeutická metóda nepredstavuje liečbu. Preto sa netvrdí, že lieči psychické poruchy.

Vlastnosti farieb

Chromatický kruh chromoterapie sa vzťahuje na dvanásť farieb, ktoré pôsobia špecifickým spôsobom na naše telo a myseľ. Tu je prehľad blahodarných účinkov vĺn, ktoré zachytávajú naše oči a prenášajú sa do mozgu vo forme farieb.

Zelená farba

Táto farba je vhodná na relaxáciu. Terapeuti ju používajú na to, aby pomohli klientom úplne sa uvoľniť. Zelená sa využíva najmä na podporu emocionálnej rovnováhy.

+  Význam zrkadlového času 04H04 !

Modrá

Modrá farba je upokojujúca a relaxačná, podporuje uvoľnenie. Táto farba sa používa na zmiernenie napätia.

Oranžová

V chromoterapii symbolizuje oranžová optimizmus a veselosť. Keď sa premieta na naše telo, prejavuje sa povzbudzujúcimi a osviežujúcimi účinkami.

Červená

Je to tá najenergetickejšia zo všetkých farieb! Červená farba stimuluje životnú energiu a podporuje jej rovnováhu. Okrem toho sa hovorí, že vlnová dĺžka, z ktorej tento odtieň pochádza, nám dokáže dodať odvahu.

Môžem praktizovať chromoterapiu sám doma?

Túto prax môžete začať vykonávať aj doma, pretože existujú lampy špeciálne určené na tento účel. Dajú sa voľne zakúpiť na internete. Toto zariadenie je však veľmi drahé a často nie je dostatočne výkonné. To vedie k menším výhodám. Preto ak máte od tejto terapeutickej praxe veľké očakávania, je lepšie zavolať odborníka. Okrem toho vás bude môcť sprevádzať a viesť k tomuto slávnemu stavu pohody tým, že zohľadní vašu osobnosť, stav mysle a vašu históriu.

Kým čakáte na stretnutie so skutočným chromoterapeutom, môžete si doma denne užívať blahodarné účinky farieb. Farby majú vplyv na vašu náladu. Zabavte sa pri obnove interiéru a zohľadnite účinky farieb. Uvidíte, že je možné pozvať farby do každej miestnosti. Nábytok, posteľná bielizeň, riad, osvetlenie, prehozy na pohovke, to všetko je najlepším výberom na vytvorenie pokojnej a hrejivej atmosféry v celom dome.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Máte 15 sekúnd na to, aby ste našli usmievajúcu sa tvár na tomto obrázku

Ďalšie

Ak dokážete spozorovať psa za menej ako 15 sekúnd, ste skvelý pozorovateľ !

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný