zviera osobnom rozvoji 2

Ako vám môže zviera pomôcť v osobnom rozvoji ?

Všetci sa snažíme zlepšiť svoj život, urobiť ho harmonickejším, zvládnuť svoje často invazívne emócie, rozvinúť svoj potenciál, lepšie sa spoznať, prebudiť svoju spiritualitu atď.

Skrátka, aby sme sa stali lepšou verziou seba samého.

Na to máme k dispozícii mnoho nástrojov a postupov.

Zviera, ten úžasný spoločník

Všetci sme mali a/alebo stále máme domáce zviera, ktoré zdieľa náš každodenný život. Ako s každou živou bytosťou, ktorá je nám blízka, aj s ňou komunikujeme a prispôsobujeme sa situácii.

Platí to pre nás aj pre naše domáce zvieratá. Zviera, ktoré nemá reč, či už je to pes, mačka, králik, koň…, bude na naše konanie reagovať skôr inštinktívne.

Pobyt v spoločnosti zvieraťa je často príležitosťou byť v prítomnosti, pretože nás vracia k « základným » a prízemnejším situáciám. Môže nás tiež vyviesť z našej komfortnej zóny, pretože zviera často vyvoláva záujem alebo reakcie iných ľudí, ktoré nie sú vždy pozitívne.

Ak ste si teda mysleli, že sa budete so svojím psom prechádzať inkognito, máte smolu! Pes alebo kôň si zvyčajne vyžaduje každodenné venčenie bez ohľadu na počasie. Zvieratá na dvore, aby vstávali skoro, plaz, aby mu dali rozmrazené myši atď….

kôň v osobnom rozvoji

Zvířatá, bytosti, ktoré nám prajú dobro

Mať zviera pod strechou znamená mať prospech zo spoločnosti, z bytosti, ktorá sa stará o naše nálady. Nič tak nezmierni stres ako dobrá prechádzka alebo mrmlanie vašej mačky, ktoré upokojí prípadnú úzkosť.

Podľa niektorých štúdií na túto tému vrčanie mačiek dokonca znižuje krvný tlak.

V súčasnosti mnohé terapie, ako napríklad mediácia zvierat, spočívajú v tom, že človek sa ocitne v prítomnosti zvieraťa, aby sa vytvorili pozitívne interakcie, či už vo vzdelávacej, sociálnej alebo terapeutickej oblasti.

+  Význam zrkadlovej hodiny 17h17 !

Ako už bolo spomenuté, pes si vyžaduje každodenné venčenie. To vás motivuje k cvičeniu. To vám pomôže zlepšiť vaše kardio a predovšetkým sa okysličiť.

Okrem týchto aspektov je domáce zviera liekom na osamelosť. Mnohí osamelí ľudia majú chlpaté, operené alebo šupinaté zviera.

Zvieracie miláčiky pomáhajú pri rehabilitácii

Zvieratá sa používajú aj na pomoc pri reintegrácii ľudí po opustení väzenia.

V 70. a 80. rokoch 20. storočia vytvoril kňaz Guy Gilbert, prezývaný kňaz chuligánov, na juhu Francúzska miesto s názvom La bergerie de Faucon, kde obklopený tímom vychovávateľov prijímal mladých ľudí, ktorí sa odtrhli od spoločnosti, aby im ponúkol novú šancu na opätovné začlenenie prostredníctvom práce, návratu k prírode a spojenia so zvieratami.

Ľuďom s autizmom by prítomnosť zvieraťa umožnila výrazný pokrok v ich sociálnych vzťahoch.

Prítomnosť zvieraťa nás robí zodpovednými a žiada od nás, aby sme sa oň starali. Deťom prítomnosť zvieraťa okrem rozvoja imunitného systému umožní rýchlejšie sa naučiť zmyslu pre zodpovednosť.

Ľudia, ktorí prešli ťažkosťami, často hovoria, že ich zviera napriek ťažkostiam, depresii… zostalo po ich boku.

mačka v osobnom rozvoji

Bez toho, aby muselo čokoľvek formulovať, zviera cíti, chápe a upokojuje.

Zviera má ďaleko od akéhokoľvek ega, narážok, výčitiek… je výnimočným spoločníkom a svojou živočíšnosťou, ktorá určite odkazuje na tú našu, nás vracia k našej ľudskosti.

Veď čo je lepším príkladom sebadôvery, sebakontroly, odstupu, ale aj lojality, súcitu… ako správanie zvierat.

Zviera je zároveň sprievodcom, spoločníkom a opatrovateľom a svojou jednoduchou prítomnosťou nás privádza k lepšej verzii nás samých.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Nedostatok spánku, nespavosť : vaša tvár prezrádza zlú noc ? Dodajte jej silu pomocou týchto tipov pre krásu

Ďalšie

Ako si prirodzene vyčistiť pleť?

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný