Ktorý kameň vám zodpovedá podľa vášho astrologického znamenia?

Ktorý kameň môže sprevádzať úprimnosť Raka alebo húževnatosť Býka? Malá prehliadka zverokruhu, znamenie po znamení a kameň po kameni.

Nehádž na nás kamene, Peter. Ak má každé znamenie zverokruhu svoje osobitosti, povahové črty, posadnutosť a kompatibilitu, má aj svoj drahokam, vzácny alebo ozdobný. Tieto jemné kamene sprevádzajú, dopĺňajú, posilňujú určité silné stránky a vypĺňajú slabé miesta podľa astrologických profilov jednotlivých znamení…

Význam kameňov v litoterapii
Správny kameň pre Barana: červený jaspis

Kreatívni a húževnatí Barani potrebujú krikľavý kameň, ako je červený jaspis (alebo granát a rubín). Tento kameň je intenzívny, spočiatku sentimentálny a neskôr emocionálny. Privoláva smolu a dodáva energiu vo všetkých oblastiach života… a áno, aj v sexe.

Správny kameň pre Býka: ružový kremeň

Prečo meniť svoje zvyky, keď každodenný život plynie ako voda? Túto otázku si Taureovia často kladú. Konzervatívni a usporiadaní Taureovia potrebujú čas na dozretie (premyslenie?) svojich rozhodnutí. Ruženín a jeho dynamika im tak pomôžu urobiť krok vpred (alebo za plot, v závislosti od situácie). V prípade úzkosti sa môžu spoľahnúť aj na « upokojujúcu silu » sodalitu alebo citrínu.

Drahokam Blížencov: Tigrie oko

Blíženci sú slobodní ako vták a sú doma takmer všade. Znamenie duality a eklekticizmu, Blíženci potrebujú kameň, ktorý odráža ich obraz, lesklý, vyleštený a plný odrazov, ako je napríklad tigrie oko. Na posilnenie ich pocitov a zdravia bude lazurit tým najlepším spoločníkom.

Správny kameň pre rakovinu: Aventurín

Precitlivenosť zrodencov Raka a ich mäkkosť ich niekedy robia zraniteľnými, a preto im aventurín (zelený) ideálne dodá odvahu. A na rozvoj ich prekypujúcej kreativity je potrebné staviť na citrín a tigrie oko, mordované kamene plné odleskov.

Kameň, ktorý zodpovedá znameniu Leva: kornalín

Domorodci Leva sú prítomní a majú určitú potrebu dominancie. Aby si zachovali svoju okázalosť aj v každodennom živote, nie je nič lepšie ako červený kameň, napríklad karneol. V láske aj v priateľstve, v rodinnom alebo profesionálnom kontexte tento kameň povzbudzuje, dodáva silu a sebadôveru.

+  Ako môže naše krstné meno ovplyvniť náš charakter ?

Kameň, ktorý zodpovedá znameniu Panny: citrín

Plaché Panny potrebujú kameň, ktorý im dodá odvahu a silu, napríklad citrín. Na kompenzáciu nedostatku sebadôvery, aby sa naučili presadiť v práci alebo v priateľstve, je to ideálny kameň. Na druhej strane, v láske je lepšie spoliehať sa na silu lazuritu, ktorý pomáha zvládať emócie.

Správny kameň pre Váhy: rodochrozit

Nespracované emócie a nadmerná empatia sú pre Váhy kvalitou osobných vzťahov a zároveň zdrojom obáv v iných oblastiach života. Na udržanie rovnováhy (!) im nepomôže nič lepšie ako krásny kameň v rôznych odtieňoch, ako je rodochrozit alebo mesačný kameň.

Správny kameň pre Škorpióna: opál

Niekedy nahnevaný. Často náročné. Vždy vytrvalý a vyberavý. Škorpióni sú často vnímaní ako celistvé bytosti, ktoré komunikujú silou a sexom. Na tom nie je nič zlé, ale jemnosť opálu im môže pomôcť upokojiť sa a dať priechod svojim pocitom. Lapis lazuli a ametyst sú tiež jemnými spoločníkmi na zvládnutie ich citlivosti.

Drahokam Strelca: Lapis Lazuli

Lapis lazuli, ktorý je o niečo bližšie ku hviezdam, je pre Strelcov ideálnym drahokamom na upokojenie ich úzkosti. Môžu používať tyrkys na rozjasnenie každodenného života a ruženín na posilnenie svojich vzťahov.

Správny kameň pre Kozorožca: Obsidián

Ambiciózni a odhodlaní Kozorožci sú mimoriadne prísni v práci aj v milostnom živote. Hĺbka a čiernota obsidiánu bude Kozorožcov sprevádzať na ich ceste za dokonalosťou. Ruženín a citrín by mohli byť ideálnymi drahokamami na vyhladenie hrubých hrán a zmiernenie úderu.

Vodnár Drahokam: tyrkys

Tyrkysovo modrý drahokam s rovnakým názvom je ideálnym kameňom pre Vodnárov (vodnár). Veľmi citliví a nadšení Vodnári môžu byť netrpezliví a príliš prívetiví. Nič nie je lepšie ako pekný ružový kremeň, ktorý zmierni úder.

Správny kameň pre Ryby: Ametyst

Hĺbka ametystu je ideálna pre ľudí narodených v znamení Rýb. Idealisti a veľkí snílkovia sa snažia byť dokonalí vo všetkých situáciách, čo niekedy vyvoláva úzkosť a nedostatok sebadôvery. Našťastie pre tieto problémy existuje ružový kremeň.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Nájdete edelweiss za menej ako 10 sekúnd ?

Ďalšie

Ako zlepšiť sexuálne potešenie pomocou jogových pozícií ?

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný