Ktorý kameň vám zodpovedá podľa vášho astrologického znamenia?

Ktorý kameň môže sprevádzať úprimnosť Raka alebo húževnatosť Býka? Malá prehliadka zverokruhu, znamenie po znamení a kameň po kameni.

Nehádž na nás kamene, Peter. Ak má každé znamenie zverokruhu svoje osobitosti, povahové črty, posadnutosť a kompatibilitu, má aj svoj drahokam, vzácny alebo ozdobný. Tieto jemné kamene sprevádzajú, dopĺňajú, posilňujú určité silné stránky a vypĺňajú slabé miesta podľa astrologických profilov jednotlivých znamení…

Význam kameňov v litoterapii
Správny kameň pre Barana: červený jaspis

Kreatívni a húževnatí Barani potrebujú krikľavý kameň, ako je červený jaspis (alebo granát a rubín). Tento kameň je intenzívny, spočiatku sentimentálny a neskôr emocionálny. Privoláva smolu a dodáva energiu vo všetkých oblastiach života… a áno, aj v sexe.

Správny kameň pre Býka: ružový kremeň

Prečo meniť svoje zvyky, keď každodenný život plynie ako voda? Túto otázku si Taureovia často kladú. Konzervatívni a usporiadaní Taureovia potrebujú čas na dozretie (premyslenie?) svojich rozhodnutí. Ruženín a jeho dynamika im tak pomôžu urobiť krok vpred (alebo za plot, v závislosti od situácie). V prípade úzkosti sa môžu spoľahnúť aj na « upokojujúcu silu » sodalitu alebo citrínu.

Drahokam Blížencov: Tigrie oko

Blíženci sú slobodní ako vták a sú doma takmer všade. Znamenie duality a eklekticizmu, Blíženci potrebujú kameň, ktorý odráža ich obraz, lesklý, vyleštený a plný odrazov, ako je napríklad tigrie oko. Na posilnenie ich pocitov a zdravia bude lazurit tým najlepším spoločníkom.

Správny kameň pre rakovinu: Aventurín

Precitlivenosť zrodencov Raka a ich mäkkosť ich niekedy robia zraniteľnými, a preto im aventurín (zelený) ideálne dodá odvahu. A na rozvoj ich prekypujúcej kreativity je potrebné staviť na citrín a tigrie oko, mordované kamene plné odleskov.

Kameň, ktorý zodpovedá znameniu Leva: kornalín

Domorodci Leva sú prítomní a majú určitú potrebu dominancie. Aby si zachovali svoju okázalosť aj v každodennom živote, nie je nič lepšie ako červený kameň, napríklad karneol. V láske aj v priateľstve, v rodinnom alebo profesionálnom kontexte tento kameň povzbudzuje, dodáva silu a sebadôveru.

+  Význam zrkadlových hodín 10H10 !

Kameň, ktorý zodpovedá znameniu Panny: citrín

Plaché Panny potrebujú kameň, ktorý im dodá odvahu a silu, napríklad citrín. Na kompenzáciu nedostatku sebadôvery, aby sa naučili presadiť v práci alebo v priateľstve, je to ideálny kameň. Na druhej strane, v láske je lepšie spoliehať sa na silu lazuritu, ktorý pomáha zvládať emócie.

Správny kameň pre Váhy: rodochrozit

Nespracované emócie a nadmerná empatia sú pre Váhy kvalitou osobných vzťahov a zároveň zdrojom obáv v iných oblastiach života. Na udržanie rovnováhy (!) im nepomôže nič lepšie ako krásny kameň v rôznych odtieňoch, ako je rodochrozit alebo mesačný kameň.

Správny kameň pre Škorpióna: opál

Niekedy nahnevaný. Často náročné. Vždy vytrvalý a vyberavý. Škorpióni sú často vnímaní ako celistvé bytosti, ktoré komunikujú silou a sexom. Na tom nie je nič zlé, ale jemnosť opálu im môže pomôcť upokojiť sa a dať priechod svojim pocitom. Lapis lazuli a ametyst sú tiež jemnými spoločníkmi na zvládnutie ich citlivosti.

Drahokam Strelca: Lapis Lazuli

Lapis lazuli, ktorý je o niečo bližšie ku hviezdam, je pre Strelcov ideálnym drahokamom na upokojenie ich úzkosti. Môžu používať tyrkys na rozjasnenie každodenného života a ruženín na posilnenie svojich vzťahov.

Správny kameň pre Kozorožca: Obsidián

Ambiciózni a odhodlaní Kozorožci sú mimoriadne prísni v práci aj v milostnom živote. Hĺbka a čiernota obsidiánu bude Kozorožcov sprevádzať na ich ceste za dokonalosťou. Ruženín a citrín by mohli byť ideálnymi drahokamami na vyhladenie hrubých hrán a zmiernenie úderu.

Vodnár Drahokam: tyrkys

Tyrkysovo modrý drahokam s rovnakým názvom je ideálnym kameňom pre Vodnárov (vodnár). Veľmi citliví a nadšení Vodnári môžu byť netrpezliví a príliš prívetiví. Nič nie je lepšie ako pekný ružový kremeň, ktorý zmierni úder.

Správny kameň pre Ryby: Ametyst

Hĺbka ametystu je ideálna pre ľudí narodených v znamení Rýb. Idealisti a veľkí snílkovia sa snažia byť dokonalí vo všetkých situáciách, čo niekedy vyvoláva úzkosť a nedostatok sebadôvery. Našťastie pre tieto problémy existuje ružový kremeň.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Nájdete edelweiss za menej ako 10 sekúnd ?

Ďalšie

Ako zlepšiť sexuálne potešenie pomocou jogových pozícií ?

novinky : Ezoterika

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný