vlastnosti orgonitu

Aké sú vlastnosti orgonitu a ako ho používať ?

Orgonit je zmes minerálov a živice, ktorá sa nesprávne označuje ako prírodný kameň. Je to vlastne materiál, ktorý vznikol z orgonového akumulátora, ktorý vynašiel Wilhelm Reich, psychológ, vedec a filozof, Freudov súčasník. Orgonit sa v posledných rokoch stal veľmi populárnym vďaka svojim údajným zázračným vlastnostiam. Ak sa teda chcete o tejto fascinujúcej téme dozvedieť viac, pozývam vás, aby ste si prečítali tento článok.

Čo je orgonit

Skôr než sa ponoríme do samotnej podstaty témy, teda vlastností orgonitu, pozrime sa spoločne na to, čo ho charakterizuje. Orgonit je zmes minerálov a živice, ktorá môže mať rôzne podoby vrátane prívesku. Vynašiel ho psychológ, vedec a filozof Wilhelm Reich, Freudov súčasník, ktorý zistil, že orgonový akumulátor dokáže zbierať a akumulovať orgonovú energiu, ktorá nie je ničím iným ako bioenergiou alebo ešte univerzálnou energiou. Po emigrácii do Spojených štátov Reich pokračoval v štúdiu a chcel nejakým spôsobom zachytiť túto esenciálnu kozmickú energiu prítomnú vo vesmíre, o ktorej bol presvedčený, že má magnetickú a elektrickú formu, ktorú chcel využiť na ľudskom tele.

Orgonit, ktorý sa od svojho vynájdenia opakovane používal, sa časom stal referenciou v litoterapii. Odvtedy sa orgonit stal jedným z najobľúbenejších materiálov na výrobu šperkov, ale nielen na to.

Orgonitový prívesok
Orgonitový prívesok

Aké sú vlastnosti orgonitu?

Nadšenci orgonitu tvrdia, že tento materiál má mnoho prospešných vlastností. Najčastejšie sú:

Čistenie vzduchu a vody: orgonit údajne absorbuje toxíny zo vzduchu a vody a premieňa ich na pozitívnu energiu.

Ochrana pred žiarením: verí sa, že orgonit dokáže blokovať a neutralizovať škodlivé žiarenie vyžarované elektronickými zariadeniami.

Emocionálna rovnováha: verí sa, že orgonit pomáha obnoviť emocionálnu rovnováhu tým, že odstraňuje negatívne emócie a podporuje pozitívne.

Posilnenie imunity: verí sa, že orgonit pomáha posilniť imunitný systém tým, že podporuje lepší krvný obeh.

+  Regresná hypnóza na odhalenie minulých životov

Zvýšenie duševnej výkonnosti: verí sa, že orgonit pomáha zlepšiť duševnú výkonnosť stimuláciou mozgu.

Hoci tieto vlastnosti ešte neboli vedecky dokázané a táto téma je veľmi široká, mnohí ľudia veria, že orgonit poskytuje mnoho výhod.

Ako používať orgonit

Orgonit sa zvyčajne používa vo forme prívesku, pyramídy atď., ktorý možno nosiť na krku alebo umiestniť na strategické miesto v dome, napríklad do rohov miestností, na stôl…, aby pomohol očistiť energiu prostredia.

Iní používajú orgonit na ochranu pred škodlivým žiarením vyžarovaným elektronickými zariadeniami. Prívesky sa dajú umiestniť do blízkosti elektronických zariadení, aby ich chránili pred žiarením, a tým chránili zdravie osôb v ich blízkosti.

Orgonit sa môže používať aj na obnovenie emocionálnej rovnováhy a posilnenie imunitného systému. Prívesky možno umiestniť do blízkosti ľudí, aby im priniesli blahodarné účinky orgonitu.

Ako čistiť a dobíjať orgonit

Orgonit sa musí pravidelne čistiť a dobíjať, aby sa zachovali jeho vlastnosti. Ak chcete orgonit vyčistiť, jednoducho ho ponorte do destilovanej vody na približne 5 minút. Po vyčistení ho možno nabiť umiestnením na priame slnečné svetlo na približne 15 minút.

Orgonit je možné dobiť aj tak, že ho položíte na kryštál kremeňa. Kremeň je materiál, ktorý dokáže koncentrovať a zosilňovať energiu, čo umožňuje rýchlejšie a účinnejšie dobíjanie orgonitu.

Orgonit je silný a všestranný materiál, ktorý možno použiť na rôzne účely. Hoci tieto prednosti ešte nie sú vedecky dokázané, mnohí ľudia veria, že orgonit môže byť prospešný pre ich zdravie. Samozrejme, orgonit nemôže nahradiť lekársky predpis.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Poznáte žabu za menej ako 10 sekúnd ?

Ďalšie

Ovplyvňuje Mesiac naše životy, je to mýtus alebo skutočnosť ?

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný