Ako sa vykonáva diagnostika kože?

Dôležitosť diagnostiky kože

Kožné problémy sú bežné a postihujú väčšinu ľudí, mužov alebo žien, z ktorejkoľvek krajiny: africkej, ázijskej, kaukazskej. Okrem týchto faktorov môžu byť príčinou týchto kožných porúch aj iné vysvetlenia, a to vek, dedičnosť, hormóny, podnebie, alkohol, tabak, znečisťujúce látky atď.

V tomto zmysle je na to, aby ste si mohli vybrať správne kozmetické výrobky potrebné na udržanie vašej pleti, nevyhnutné vykonať jej diagnostiku. Jej vykonanie môžete vykonať sami alebo prostredníctvom odborníka, najmä dermatológa. Online testy pleti sú, priznajme si, príliš náhodné na to, aby boli presné.

Aby ste sa teda mohli starať o svoju tvár, musíte v prvom rade absolvovať tento krok. Hoci je tento postup časovo náročný a zložitý, je nevyhnutné vedieť o stave vašej pleti trochu viac. Takto ľahko určíte správny prípravok na jej ošetrenie, ak má nejakú poruchu.

Fázy diagnostiky pleti

Fáza pozorovania

Observácia je fáza, ktorá vám umožní odhaliť rôzne príznaky vášho ochorenia, škvrny a znamienka prejavujúce sa na vašej pokožke:

 • Výsevy okolo očí a na lícach: príznaky dehydratácie, nedostatku vody v tele, ktoré si vyžadujú hydratáciu a pravidelné zavlažovanie.
 • Zčervenanie na lícach a niekedy aj na niektorých miestach tváre: rýchle reakcie pokožky na jeden alebo viacero vonkajších agresorov, ktoré možno zmierniť len upokojujúcimi prípravkami.
 • Čierne bodky na T-zóne (čelo, nos, brada): môžu, ale nemusia byť príznakom seborey, pretože táto časť tváre je často bohatá na mazové žľazy. Na ich odstránenie stačí jednoduchý peeling a čistiaca maska každý týždeň.
 • Vrásky: zrelá pleť, ktorá začína svoj degeneratívny proces a potrebuje regeneračné a spevňujúce ošetrenie.
 • Pravidelne na výrazové vrásky: nejde o suchú pleť, ale o mastnú pleť so sklonom k zrelosti. Riešenie? Prípravok, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu.
 • Ztráta tonusu a ochabnutie: v dôsledku veku sa pokožka tváre stenčuje a ochabuje, čo predpokladá použitie regeneračnej starostlivosti s « liftingovým » účinkom.
+  Prečo odstraňovať make-up pomocou kokosového oleja?

Fáza palpačného vyšetrenia

Hmat je účinný spôsob, ako rozpoznať štruktúru pokožky:

 • A tenká pokožka: jednoduchý dotyk zanechá stopu (začervenanie) kvôli jej krehkosti.
 • Pokožka, ktorá sa drží medzi prstami: strata tonusu a pružnosti.
 • Na pokožke sa usadzuje mastný film: ide o pokožku so sklonom k masteniu.
 • Hmatateľná drsnosť na končekoch prstov: príčinou môže byť nevyvážená strava. Na to stačí zvýšiť množstvo konzumovaného ovocia, zeleniny a rýb.
 • Pokožka s nedokonalosťami: môže sa miešať so sklonom k mastnote.

Ako si vybrať vhodnú organickú kozmetiku

Vždy je zložité vedieť, akú organickú kozmetiku si vybrať, keď ste túto problematiku správne neidentifikovali. V tomto článku vám poskytneme naše rady, ktoré vám s tým pomôžu.

Predávkovanie výberu v tradičnej parfumérii

Pred vami: redenzujúci elixír, intenzívna starostlivosť regeneračné, anti-ageing sérum, opravný balzam, kontrast na oči, intenzívny vypínací koncentrát … a veľmi dlhý zoznam nerozlúštiteľných zložiek. Neviete, ktorý výrobok si vybrať, a obraciate sa na predavačku, aby vám poradila. Dajte si pozor, účet by sa mohol zvýšiť. A pritom vy ste tá najlepšia osoba, ktorá vie, čo vaša pleť potrebuje.

Takže si nie ste istá, čo máte hľadať.

Keď sa postavíte pred zrkadlo, čo si všimnete?

 • Vaša pleť je normálna, ak vyzerá rovnomerne, je svieža, jemná a bez škvŕn. Udržujte jej prirodzenú krásu pomocou hydratačného krému, nezabudnite ju denne čistiť, aby ste ju udržali bez znečistenia a odstránili odumretú pokožku. Dva peelingy týždenne, po ktorých nasleduje výživné ošetrenie, napríklad zeleninovým olejom, jej urobia dobre.
 • Vaša pokožka je suchá, ak je mierne napnutá, na dotyk je trochu drsná a nie je dostatočne pružná. Vidíte určité rozptýlené začervenanie a šupinaté miesta. Potrebuje nepretržitú výživu a hydratáciu. Postačí jeden peeling týždenne s jemným prípravkom. Vyhnite sa alkoholovým pleťovým vodám, abrazívnym produktom a príliš tvrdej vode. Vyberajte si vyživujúce textúry, napríklad rastlinné oleje. Magická pleťová voda 3 v 1 (pre suchú pleť) od Beauté Simple je pre vás ako stvorená.
 • Vaša pleť je mastná, ak sú póry veľmi viditeľné a rozšírené. Vaša tvár sa leskne a epidermis vyzerá zhrubnutá. Máte sklon k čiernym bodkám a pupienkom akné. Povedzte nie komedogénnej kozmetike a neduste svoju pleť vo vrstvách fundačných prípravkov. Ráno a večer si tvár jemne čistite neagresívnym čistiacim pleťovým krémom. Hydratácia mastnej pleti je minimom, jemný peeling a čistiaca maska týždenne sa odporúča, aby ste získali späť čo najzdravšiu pleť.
 • Vaša pleť je zmiešaná, ak sú vaše líca suché, zatiaľ čo čelo, nos a brada majú určité nečistoty. Na jej čistenie použite micelárny typ vody. Nastriekajte foralovú vodu. Tvár vyživujte bohatším krémom na líca, spánky, krk a dekolt. Na T-zónu použite ľahší zmatňujúci hydratačný krém.
+  Prečo používať masážnu kefu na lesklé vlasy ?

Je to jednoduché, ale je to pravda, čistota zložiek je vždy tou správnou cestou, aby bola vaša pleť krásna a zdravá.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako zistím svoj typ pleti?

Ďalšie

Vyberte si jednu z týchto farebných loptičiek, aby ste odhalili stránku svojej osobnosti

novinky : Krása