posvätnú svätyňu

5 spôsobov, ako si vytvoriť vlastnú posvätnú svätyňu

Je naozaj veľmi dôležité mať doma vyhradenú miestnosť alebo priestor na duchovnú prax, čítanie posvätných textov, modlitbu, osobnú kontempláciu/reflexiu, meditáciu, posvätný pohyb, písanie denníka, kreslenie (alebo akúkoľvek inú tvorivú činnosť) alebo jednoducho na vlastný priestor na relaxáciu.

Tento osobný priestor je útočiskom pre vašu myseľ, telo a ducha, je to priestor, ktorý je pokojný a tichý a v ktorom sa cítite chránení, bezpečne a blažene.

Všetky tieto vymoženosti sú absolútne nevyhnutné pre váš « vlastný priestor a čas », miesto, kde sa môžete sústrediť na seba, sebezdokonaľovanie, filozofiu a predovšetkým sa spojiť s nádhernou Matkou Zemou Gaiou, ako aj s našou Matkou/Otcom/Bohom/Vesmírom/Stvoriteľom/Zdrojom, akokoľvek to nazvete, či už veríte v prítomnosť Boha, všemocnej sily alebo univerzálneho kolektívneho ducha atď.

Tento posvätný priestor je určený na výživu duše, kde môžete cvičiť jogu, tai-či, eurythmiu, čchi-kung, tvorivý tanec alebo inú aktivitu pre flow alebo iné praktiky vedomia, ktoré pomáhajú vašej duši liečiť sa a rozvíjať sa, a pre vašu celkovú fyzickú a duševnú pohodu.

Nie každý si môže dovoliť luxus vyhradenej miestnosti na všetky posvätné aktivity, takže ak nemáte dostatok priestoru, nemusíte sa obávať.

Existujú špecifické spôsoby prípravy priestoru bez ohľadu na jeho veľkosť alebo tvar. Nájdite si vo svojom dome kútik alebo si vytvorte malý oltár.

Ak nemáte absolútne žiadny priestor, nájdite si vhodné miesto vonku, napríklad na odľahlom mieste v parku, na pláži, v lese atď. Dnes by sme vám chceli ukázať päť spôsobov, ako si vytvoriť posvätný priestor, nech už máte k dispozícii akýkoľvek priestor.

Odporúčame vám, aby ste si do svojho útočiska vybrali prvky a predmety, ktoré pôsobia na päť zmyslov: hmat, zrak, sluch, čuch a chuť.

1. Po prvé

Vyčistite, prečistite a pripravte priestor, ktorý bude vaším budúcim posvätným miestom.

+  Čo je to "čarovná nádoba" alebo "čarodejnícka fľaša"?

Áno, fyzicky ho vyčistite: vysajte, pozametajte alebo vytrite, vyčistite všetky povrchy, dokonca aj steny, a uistite sa, že je všetko dokonale čisté, bez škvŕn a vydezinfikované. Zbavte sa aj neporiadku!

Po fyzickej očiste je dôležité vytvoriť rituál na duchovné a energetické očistenie priestoru a odstránenie negatívnych energií.

Na tento účel zapáľte fumigačnú tyčinku, zvyčajne bielu šalviu, alebo tyčinku palo santo (s tyčinkou alebo palo santo obíďte oblasť v smere hodinových ručičiek).

Uskutočnite obrad, ktorým sa priestor slávnostne otvorí a požehná, a stanovte zámer jeho účelu.

2. Hmat a zrak – krásne vizuálne efekty

Nájdite do svojho priestoru predmety, ktoré sú príjemné na pohľad.

Netrápte sa tým, čo si myslia ostatní; je to váš priestor a mal by odrážať všetko, čo máte radi; mal by mať význam len a len pre vás.

Napríklad fotografie vašich blízkych, krásne a kvitnúce rastliny, liečivé kryštály nabité láskou, posvätná geometria, modlitebné koráliky, magické drobnosti, totemy, hudobné nástroje, veštecké nástroje, ako sú veštecké karty a kyvadlá, sochy vašich obľúbených božstiev (Šiva, Ganéša, Ježiš, archanjeli atď.), posvätné texty, pohodlné vankúše a koberce alebo jednoducho niečo, čo máte radi.

Nakoniec vyberte osvetlenie a farby, ktoré navodzujú pokoj, pohodu a mier.

Keď vstúpite do svojho posvätného prostredia, chcete si pomyslieť: « Ach, milujem toto miesto. Je to také pohodlné a útulné a cítim sa v bezpečí, obklopená láskou a krásou.

Tento priestor ma robí šťastným. » Je to miesto, kam túžite chodiť každý deň.

3. Zvuk

Váš posvätný priestor obsahuje vibračnú frekvenciu rezonancie a vaším cieľom by malo byť udržiavať túto frekvenciu čo najvyššiu, aby ste mohli prijímať frekvencie lásky, súcitu a transformácie.

Hudba je účinným prostriedkom na udržiavanie vysokých vibračných frekvencií. Vyberte si hudbu, ktorá sa vám páči, a ak ste vo svojom priestore na meditáciu, pustite si hudbu alebo zvuky, ktoré sú v synergii s meditáciou.

+  Význam času Zrkadlo 05h05 !

Pridanie fontány do vášho priestoru tiež vytvára harmonické a pozitívne pocity, ale ak ste typ človeka, ktorý uprednostňuje niečo tichšie, pokojne si urobte to, čo vám vyhovuje.

Niektorí ľudia radi počúvajú binaurálne zvuky okolia, ktoré robia zázraky pri rozjímaní a meditácii, na lepšiu koncentráciu, udržanie pamäte, zlepšenie hladiny energie a kvality spánku.

Iní radi počúvajú zvuky prírody, napríklad vlny špliechajúce na pláži, vietor, dážď a iné jemné prírodné zvuky.

Je známe, že binaurálne rytmy uvoľňujú dopamín, serotonín a endorfíny z mozgu do zvyšku tela a zanechávajú vás v stave šťastia a harmónie.

Tibetská misa

4. Vôňa s esenciálnymi olejmi a kadidlom

Určité vône stimulujú mozog každého jednotlivca, čo môže vyvolať živé spomienky a pocity spojené s daným čuchovým spúšťačom.

Čuch je jedným z najsilnejších zmyslov, pretože dokáže vyvolať nezmazateľné emócie, či už dobré alebo zlé, a dokáže zmeniť vašu náladu a správanie.

Z tohto dôvodu nájdite tie najpríjemnejšie a najpríjemnejšie vône, ktoré sú jedinečné podľa vášho vkusu. Umiestnite difuzér so svojimi obľúbenými esenciálnymi olejmi.

Tu sú niektoré z našich návrhov: levanduľa, vetiver a santalové drevo pre relaxačný účinok; rozmarín a kadidlo pre lepšiu koncentráciu a jasnosť mysle; mätový alebo citrusový olej pre povzbudzujúci, povznášajúci a pozitívny pocit.

Podľa vlastného uváženia si však vyberte to, čo vám najviac vyhovuje.

Túto funkciu plní aj kadidlo, ktoré navyše čistí priestor od negatívnej a/alebo nežiaducej energie.

5. Chuť

Pri vytváraní dokonalej posvätnej svätyne sa môže uplatniť aj zmysel pre chuť, ale nie presne podľa vašich predstáv.

Aby sme zapojili zmysel pre chuť, vystavujeme obľúbené jedlá a nápoje našich zosnulých členov rodiny, priateľov a božstiev.

Považujte tieto predmety za obety, ktorými im vyjadrujete úctu a posielate lásku, súcit a svetlo.

Napríklad jeden z vašich vážených vzostúpených majstrov alebo niekto z vašich blízkych miluje sladkosti a kávu. Nechajte im pečivo a čerstvo pripravené Americano.

+  Aký je váš sexuálny profil podľa vášho hviezdneho znamenia?

Ponúknite im to, čo majú radi, a urobte to, čo vám dáva pocit lásky k nim tým, že im ponúknete pochúťky pre ich dušu!

Určite ocenia toto gesto a vy sa budete cítiť povzbudení a spokojní, keď im tieto potraviny ponúknete.

Nezabudnite jedlo vyhodiť na druhý deň a nikdy nenechávajte pokazené jedlo na oltári.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Sú energetické nápoje skutočne bezpečné ?

Ďalšie

Dokážete nájsť oči, ktoré vás sledujú, za menej ako 15 sekúnd ?

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný