Pohľad do histórie Nigelly

Nigella je od svojho vedeckého názvu Nigella Sativa známa už od staroveku pre svoje výnimočné vlastnosti. V starovekom Egypte ňou bola posiata Tutanchamonova hrobka a výskumy odhalili, že Kleopatra a Nefertiti ju používali na zdravie, krásu a pohodu.

Jedná sa o jedno z najobdivovanejších semien v histórii moslimského sveta. Okrem toho sa kedysi nazýval habat al barak, čo znamená « požehnané semeno ».

Abu Huraya, renomovaný spravodajca prorockých tradícií v islame, prezrádza, že v 7. storočí prorok Mohamed dokonca povedal: « Liečte sa semenom čiernej rasce, je to liek na všetky choroby okrem smrti. »

Semeno s nespočetnými vlastnosťami

Nigella koncentruje niekoľko stopových prvkov nevyhnutných pre správne fungovanie organizmu. Obsahuje veľké množstvo prvkov, ako sú fosforečnany, železo, fosfor, sacharidy a aromatické látky, ktoré sú základom jej prospešnosti. Toto semeno je prírodným liekom na liečbu mnohých chorôb.

V skutočnosti je to imunostimulant, prírodné antibiotikum, protizápalový, antiseptický, tráviaci, protialergický, protiplesňový, antiastmatický a výnimočný prostriedok na podporu pamäti.

V súčasnosti je Nigella k dispozícii v niekoľkých aspektoch, ktoré zvyšujú jej účinnosť a uľahčujú jej aplikáciu. Nájdete ho v surovej forme, v oleji, prášku, kréme, bylinkovom čaji a v kapsuliach ako doplnok stravy. Obsahujú ho aj ďalšie výrobky, najmä kozmetika: mydlo, telový krém, krém na tvár, šampón atď.

Škorica, liek na všetko…?

Ak by sme mali zostaviť zoznam všetkých cností Nigelly, bol by dlhý, dokonca nekonečný. Niekoľko z nich vám však prinášame späť, aby ste mohli objaviť rozsah cností.

Ako imunostimulant pomáha toto semeno v boji proti patologickým stavom dýchacieho systému, ako sú prechladnutie, astma, zápal prínosových dutín, bronchitída atď. Štúdie viedli k jedinému záveru: pravidelná konzumácia alebo používanie čiernej rasce by zlepšilo obranyschopnosť imunitného systému, detoxikovalo a tonizovalo telo.

Jako prípravok na starostlivosť o pokožku je Nigella účinná proti ekzémom, psoriáze, dermatitíde, popáleninám, dokonca aj proti popáleninám od slnka. Odporúča sa aj na upokojenie chronickej bolesti kĺbov, alergických reakcií a všetkých foriem zápalov.

+  Bielenie zubov, vaša krása na dosah !

Nigella je prírodný prípravok na starostlivosť o pokožku.

Toto semeno okrem toho, že je vynikajúcim diuretikom, obsahuje aj prírodné antibiotiká a antikarcinogénny karotén. V prípade cukrovky, mykózy, zápalu alebo črevných porúch je dobrým terapeutickým riešením. Ak sa aplikuje na pokožku hlavy v olejovej forme, spomaľuje vypadávanie vlasov.

Používa sa aj pri liečbe kožných ochorení a črevných porúch.

O čiernej rasci sa objavujú ďalšie vlastnosti, ktoré môžu potvrdzovať výroky proroka spred 14 storočí.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

3 kroky na rozmaznávanie očného okolia

Ďalšie

Dokážete rozpoznať 3 úsmevy za menej ako 15 sekúnd ?

novinky : Krása