3 kroky na rozmaznávanie očného okolia

Pokožka okolo očí je najtenšia a najcitlivejšia na tvári. Ak je úplne vystavená vonkajším vplyvom (chlad, slnko, stres…) a účinkom času, prejavuje sa rôznymi viditeľnými znakmi jej krehkosť, únava a/alebo starnutie.

V porovnaní s celou tvárou potrebuje pokožka okolo očí špecifickú starostlivosť, ktorá má ochranný aj rekonštrukčný charakter. Táto jemná časť tváre si denne zaslúži vlastný rituál krásy sprevádzaný metodickým prístupom. Od čistenia pleti až po aplikáciu dennej alebo nočnej starostlivosti proti starnutiu alebo únave, prispôsobenej každému typu pleti a veku, existujú ekologické produkty starostlivosti na doplnenie a oživenie pleti a zlepšenie jej vzhľadu.

Nezanedbávajte odstraňovanie očného make-upu

Čistenie a odstraňovanie mejkapu z celej tváre, a najmä z očí (pod očami, vonkajších kútikov a viečok), je základom zdravej a zdravej pleti. Preto je dôležité nezanedbávať tento krok v každodennej starostlivosti o krásu. Či už ráno alebo večer, tento kozmetický krok vám umožní upokojiť vašu pleť odstránením všetkých nečistôt, špiny a iného vonkajšieho znečistenia nahromadeného počas dňa alebo počas spánku. Tento dôležitý krok je samozrejme potrebné opakovať každý deň, ráno a večer, t. j. dvakrát denne.

Organická micelárna voda

Ak je vaša pleť okolo očí citlivá, na odstránenie make-upu sa odporúča použiť micelárnu vodu na čistenie a odstraňovanie make-upu. Svojou textúrou účinne odstraňuje make-up a kožný maz a čistí pleť. Predovšetkým však rešpektuje krehkú pokožku okolo očí, čistí ju a odstraňuje make-up bez podráždenia pleti.
Organická micelárna voda nahrádza odličovacie mlieko a jeho tonikum. Vďaka nemu ušetríte čas a vyčistíte kúpeľňové skrinky od nepotrebných výrobkov.

Čo je organický dvojfázový odličovač

Organický dvojfázový odličovač je účinným riešením na odstraňovanie make-upu z očí a tzv. citlivého očného okolia. Vďaka iba jednému produktu, ale dvom fázam odstraňovania make-upu, odstraňuje make-up v jednom kroku, dokonca aj vodeodolný make-up, ktorý sa často ťažko odstraňuje klasickou pleťovou vodou.

Po dokončení tohto kroku odstraňovania make-upu a čistenia pleti naneste na očné okolie špecifickú starostlivosť (nočný krém, krém proti vráskam, krém proti starnutiu, denný krém, hydratačný krém…).

Revitalizácia unavenej pleti v okolí očí

Často sa hovorí, že oči sú odrazom duše, a pokiaľ ide o únavu a stres, toto príslovie sa opäť potvrdzuje! Dlhé pracovné dni, stres, starostlivosť o domácnosť, deti, chodenie von, často príliš krátke noci… Ste unavení a to sa prejavuje na vašej tvári výskytom tmavých kruhov, vačkov a opuchnutých viečok. Potrebujete revitalizovať oči.

+  Ako sa vysporiadať s problematickou pleťou?

Krémy proti tmavým kruhom a opuchom

Na redukciu nelichotivých vačkov a tmavých kruhov, ktoré sa objavujú pod očami, existuje niekoľko vhodných ošetrení v podobe krémov, sér, gélov alebo odtučňovacích masiek.
Ich « vrásky redukujúce » a « únavu zmierňujúce » vlastnosti odstránia známky únavy. Pokožka je hydratovaná, upokojená a chránená a zároveň uvoľnená a tonizovaná. Skutočná vzpruha pre oči.

Krém proti tmavým kruhom pod očami sa musí nanášať jemne a metódou, pretože táto časť tváre je citlivá :

  1. Na končeky ukazovákov naneste trochu krycieho krému
  2. Symetricky nanášajte krém jemnými poklepovými pohybmi
  3. Začnite od vnútorných kútikov oka k vonkajším
  4. Zopakujte rovnaké gesto pre očné viečko.

K dispozícii je aj korektor korektora, ktorý sa aplikuje v čase líčenia. Nanesený v malých dávkach redukuje farbu pleti a koriguje tmavé kruhy. Pre menej « kartónový » efekt sa odporúča najprv naniesť hydratačný krém a až potom korektor.

StylBio vám radí: Pretože na správnu vec nie je nikdy priskoro, môžete si osvojiť krycí krém už vo veku 20-25 rokov. Vaša pokožka sa vám poďakuje a zostane dlho mladá a hladká!

Péče o opuchnuté viečka, ktorá zmierňuje únavu

Očné viečko funguje trochu ako dolné končatiny tela. Keď sú nohy opuchnuté, aplikujeme osviežujúcu kúru, ktorá ich tonizuje a obmedzí zápalový jav. V prípade očných viečok postupujeme rovnako a aplikujeme prírodný prípravok na očné kontúry, ktorý sme predtým uložili do chladničky a ktorý pleť odlíči. Chlad zlepší žilovú mikrocirkuláciu očných viečok tým, že pôsobí uvoľňujúco. Pohodlie pokožky je okamžité.

Jednoduché omladenie vzhľadu

Aj keď sa o svoju pleť staráte dobre, účinkom plynutia času a starnutia pleti sa, žiaľ, nedá vyhnúť. S vekom sa pokožka mení, stráca vlhkosť, pružnosť a na tvári sa objavujú vrásky, ktoré starnú. Ak sa vráskam nedá vyhnúť, je možné oddialiť prvé príznaky ich vzniku alebo zmierniť ich prítomnosť, a to bez toho, aby ste museli podstúpiť kozmetickú operáciu.

+  Starostlivosť proti starnutiu: vyberte si aloe vera ako masku

Oživujúce ošetrenie očných kontúr proti starnutiu

Ženy, rovnako ako muži, chcú vyzerať mladšie, než je ich vek, a hľadajú spôsoby, ako to dosiahnuť. Jedným z riešení je použitie starostlivosti proti starnutiu pleti alebo krému proti vráskam. K dispozícii je mnoho produktov proti starnutiu, ale naše obľúbené sú samozrejme tie certifikované organické. Organické krémy proti vráskam, často obohatené o kyselinu hyalurónovú prírodného pôvodu, majú tú vlastnosť, že vypínajú črty, rozmazávajú vrásky a jemné linky okolo očí a pier. Oči sú sublimované a žiaria mladosťou.

Aby bol výsledok dlhodobý, ošetrenie proti starnutiu pleti by sa malo aplikovať na čistú pleť bez make-upu a opakovať dvakrát denne, ráno a večer. Svoj bežný denný krém môžete nahradiť organickým denným krémom proti starnutiu a na večer si vyhradiť nočný krém proti vráskam.

Na jemnú a citlivú pokožku okolo očí možno ako prvú vrstvu pod krém aplikovať fluid proti vráskam. Očný krém proti škvrnám Účinky starnutia pleti niekedy sprevádzajú hyperpigmentačné škvrny. Tie sa dajú znížiť použitím organického krému proti škvrnám prispôsobeného jemnej a krehkej pokožke očí. Tento krém sa môže používať ako doplnok k starostlivosti proti starnutiu očných kontúr. Niektoré ekologické značky ponúkajú krémy proti starnutiu, ktoré kombinujú účinky starostlivosti o pleť proti škvrnám.

Starostlivosť a rešpektovanie očného okolia už pre vás nie sú žiadnym tajomstvom. Teraz je na vás, bez ohľadu na váš vek, aby ste si oči vylepšili niekoľkými jednoduchými a prirodzenými gestami!

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Reflexná masáž : masáž chodidiel pre dobrý pocit

Ďalšie

Pohľad do histórie Nigelly

novinky : Krása