Solfeggiove frekvencie

Keď veda vysvetľuje Solfeggiove frekvencie

Frekvencie Solfeggio, to je záhadný pojem, o to viac, ak hudbu práve objavujete. Buďte si istí, že ani uši expertov nie vždy zvládnu frekvencie Solfeggio. Ide o zvukové tóny, ktoré podľa predpokladov účinkujú na zdravie tela a mysle. Aby sme zistili pôvod týchto zvukov, musíme sa vrátiť hlboko do histórie. Niektoré náboženstvá, medzi nimi kresťanstvo a hinduizmus, používali tieto tóny, na ktorých spievali, aby vzývali svojho boha.

V roku 1970 lekár a výskumník, Dr. Joseph Puleao, znovu vyzdvihol Solfeggio frekvencie. Verejnosť sa tak mohla dozvedieť o nich a ich údajných výhodách. Pri svojom výskume tento vedec využil matematickú numerickú redukciu, ktorá mu umožnila identifikovať šesť tónov, ktoré podporujú liečenie a rovnováhu mysle a tela.

Predtým sa účinky Solfeggio frekvencií na telo a myseľ len predpokladali. Predpokladalo sa, že tóny pôsobia na vedomú a podvedomú myseľ, čím podporujú uzdravenie a obnovujú vitalitu. Výskum Dr. Josepha Puleaoa a ďalších vedcov, ktorí sa o tieto javy zaujímali, však zhromaždil dôkazy o mnohonásobných priaznivých účinkoch, ktoré tieto zvuky majú na náš organizmus.

Vedecké štúdie preukázali účinky hudby na telo a myseľ

Vedci preto postupne zistili súvislosť medzi štýlom počúvanej hudby a množstvom účinkov, ktoré sa prejavujú na ľudskom tele. Koncom 90. rokov 20. storočia biochemik Glen Rein skúmal vplyv rôznych druhov hudby na ľudskú DNA. Napriek všetkému potvrdil názor starobylých duchovných tradícií. Hudba má na poslucháča skutočne výrazný vplyv.

Na dosiahnutie tohto záveru biochemik vystavil ampulky s rovnakou DNA štyrom typom hudby naladenej na rôzne frekvencie. Potom meral mieru absorpcie UV žiarenia DNA, aby ukázal rôzne účinky zvukov na DNA. Pri tomto teste sa používala rocková, klasická, gregoriánska a sanskritská hudba.

Rocková hudba znížila schopnosť DNA absorbovať UV žiarenie, a tým ju poškodila. Tento absorpčný účinok je skutočne zárukou zdravej DNA. Klasická hudba tento jav v malom množstve zvýšila. Najsilnejšie pozitívne účinky mali gregoriánske a sanskritské spevy. Zvýšením absorpcie UV žiarenia DNA o 5-9 % umožnili tieto hudby biológom predpokladať liečivý účinok.

+  Význam zrkadlového času 02h02 !

Na základe tohto experimentu výskumník dospel k záveru, že zvukové frekvencie majú dôležitý vplyv na zdravie a pohodu. Od tohto objavu sa uskutočnil ďalší výskum. Okrem iného odhalili, že Solfeggio frekvencie majú vplyv na mentálnu, psychickú a emocionálnu úroveň. Tieto štúdie viedli k tomu, že muzikoterapia bola uznaná ako zdravotnícka profesia.

Poznanie Schumannovej rezonancie na pochopenie účinkov frekvencií Solfeggia

Aby ste pochopili, čo predstavujú slávne Solfeggiove frekvencie, musíte sa najprv dozvedieť o Schumannovej rezonancii. Takto pochopíte, prečo práve tieto, a nie iné tóny majú pozitívny vplyv na telo a myseľ.

Začiatkom 50. rokov 20. storočia nemecký fyzik Winfried Otto Schumann skúmal elektromagnetické rezonancie spájajúce Zem a ionosféru. Ide o elektricky nabitú časť zemskej atmosféry. Potom Schumann urobil objav o týchto elektromagnetických vlnách: rezonovali pri nízkej frekvencii meranej medzi 7,86 a 8 Hz. Skladateľ a klavirista teda dospeli k záveru, že táto frekvencia zodpovedá tlukotu srdca Zeme. Preto dnes hovoríme o Schumannovej rezonancii. Názov je poctou osobe, ktorá tento objav urobila.

Herbert Konig, Shumannov nástupca, nadviazal na Shumannov výskum. Porovnával najmä záznamy EEG a elektromagnetické polia Zeme a dospel k záveru, že Shumannove rezonancie zodpovedajú rôznym úrovniam mozgovej aktivity. Delta, theta, alfa, beta a gama: to je päť stavov mozgových vĺn, ktoré sa prirodzene vyskytujú v každodennom živote. Náš mozog sa prepína z jedného režimu na druhý v závislosti od našich činností.

Bolo vykonaných mnoho výskumov, ktoré potvrdzujú závery Herberta Koniga. Podobnosť medzi mozgovou aktivitou a Schumannovou rezonanciou je zrejmá. Medzi ďalšie zistenia patrí: že nízka frekvencia Schumannovej rezonancie ponúka synchronizáciu pre vyššie mozgové funkcie.

Teraz sa pozrime, ako Schumannova rezonancia súvisí so Solfeggiovými frekvenciami. Tieto frekvencie majú blahodarný vplyv na naše telo a myseľ preto, lebo rezonujú v súlade s rezonanciou približne 8 Hz, ktorú identifikoval Shumann (táto frekvencia sa pravidelne mení a má tendenciu sa zvyšovať, ale to bude predmetom iného článku). Z technického hľadiska odvodené frekvencie začínajú na 8 Hz a stúpajú po oktávach hudobnej stupnice, až kým tón C (Do) nezačne vibrovať na frekvencii 256 Hz. Hovorí sa, že hudba je vedecky vyladená, keď harmonizuje s touto frekvenciou.

+  Aká je história krištáľovej gule: je to ten veštecký predmet prorokýň a iných čarodejníc?

Solfeggiove frekvencie obsahujú šesť rôznych tónov + jeden. Každá z nich má odlišné blahodarné účinky na telo a myseľ a zodpovedá aj jednotlivým čakrám.

Solfeggiove frekvencie 3

 

Frekvencia 432 Hz

Toto bolo štandardné ladenie mnohých raných nástrojov. Dnes sa táto norma zmenila na 440 Hz. Frekvencia 432 Hz rezonuje so Schumannovou frekvenciou 8 Hz a má upokojujúci a relaxačný účinok. To však nie je všetko: štúdia vykonaná v Taliansku odhalila, že hudba naladená na túto frekvenciu pomáha spomaliť srdcovú frekvenciu. Prinieslo by to pokoj a pocit pohody. V skutočnosti je hudba s frekvenciou 432 Hz ideálna na cvičenie jogy, meditácie a všetkých relaxačných cvičení. Môže tiež podporiť spánok.

Frekvencia 528 Hz

Podľa viacerých štúdií je táto frekvencia pre telo tiež prospešná. Výskum v Japonsku preukázal jej účinok na stres už po niekoľkých minútach počúvania hudby. Ďalšia štúdia ukázala, že znižuje toxické účinky etanolu, ktorý sa nachádza vo všetkých alkoholických nápojoch. Hudba naladená na 528 Hz je vďaka svojmu energizujúcemu pôsobeniu ideálnym pozadím na relaxáciu a obnovenie pokojnej mysle.

Frekvencia 396 Hz

S touto hudbou upokojíte svoju úzkosť, strach a obavy. Zbavíte sa tiež ťaživých pocitov viny a odblokujete niektoré uzly v podvedomí, ktoré vás brzdia v napredovaní.

Frekvencia 639 Hz

Je to ideálna frekvencia na zlepšenie nálady a obnovenie psychickej rovnováhy. Okrem toho sa hovorí, že hudba naladená na 639 Hz podporuje výmenu medzi ľuďmi, porozumenie a lásku. Stručne povedané, táto frekvencia vedie k harmónii. Ak sa cítite osamelí a melancholickí, počúvanie hudby na frekvencii 639 Hz vám urobí dobre.

Frekvencia 741 Hz

Hudba naladená na 741 Hz sa počúva, keď chcete « očistiť » svoje telo a myseľ. Pri hľadaní riešení rôznych problémov pomáha urobiť krok späť. Frekvencia 741 Hz podporuje kreativitu a podporuje intuíciu.

+  Čo je to "čarovná nádoba" alebo "čarodejnícka fľaša"?

Frekvencia 852 Hz

Pomocou tejto frekvencie zaženiete negatívne myšlienky a nahradíte ich pozitívnymi. Je ideálny na upokojenie úzkosti a depresívnych porúch. Okrem toho vás hudba naladená na 852 Hz vyzýva na komunikáciu s vaším vedomím.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako ušetriť elektrickú energiu ?

Ďalšie

Masáž bosými nohami alebo ako sa nechať pošliapať pod nohami masérky

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný