príbeh o krištáľovej guli

Aká je história krištáľovej gule: je to ten veštecký predmet prorokýň a iných čarodejníc?

Krištáľová guľa je fascinujúci predmet, pretože je mystická a žiarlivo stráži všetky svoje tajomstvá. V súvislosti s umením veštenia a ezoteriky sa zdá byť ťažké presne datovať jeho vznik. Niektorí sa domnievajú, že sa objavil pred viac ako 2000 rokmi v druidizme, iní zasa nedávno v stredoveku. Nech je to akokoľvek, aj keď jej pôvod zostáva trochu nejasný, krištáľová guľa v sebe nesie mágiu a iné okultné praktiky.
< Je krištáľová guľa naozaj týmto čarodejníckym nástrojom?
Najskôr sa vráťme k jeho pôvodu. Mnohí adepti jasnovidectva a príbuzných vied hovoria, že krištáľová guľa vznikla pred viac ako 2000 rokmi a má pôvod v druidizme. Podľa legendy druidi pôvodne používali na predpovedanie budúcnosti vodu alebo dokonca atrament. Boli nespoľahlivé, preto hľadali účinnejšie médium. Takto sa zrodila krištáľová guľa.

Jeho prvými používateľmi boli keltskí druidi, ktorí v ňom videli prostriedok na veštenie a vnímanie tajomstiev. O niekoľko storočí neskôr sa krištáľová guľa používala ako prorocký nástroj v alchýmii a vede.

Je to teda naozaj predmet čarodejníctva, ktorý nachádzame v bájkach, mýtoch a iných fantáziách? Kto by si pri rozprávaní o krištáľovej guli nespomenul na cigánku v karavane, ktorá prostredníctvom nej predpovedá budúcnosť? Cigáni, často prirovnávaní k čarodejniciam, vo vešteckom folklóre dobre využívajú tento známy predmet medzi veštcami.

veštecká krištáľová guľa

Krištáľová guľa vo veštení

Je zrejmé, že práve v tejto oblasti a v oblasti média sa v posledných storočiach najviac využíva krištáľová guľa. Používa sa aj pri pokusoch s hypnózou. Tí najnadanejší z nich v ňom dokonca videli skutočné obrazy, nielen tvary a farby. Symbolika bude mať v tomto takzvanom magickom predmete veľký význam.

Krištáľová guľa vyrobená z čistého krištáľu umožňovala jasnovidcovi alebo médiu dosiahnuť hypnotický stav. Jeho čistota uľahčí dosiahnutie vyššieho vedomia, ktoré je nevyhnutné pre lepšie smerovanie. Preto sa toto veštecké umenie väčšinou vykonáva v polotme s mäkkým, tlmeným osvetlením. Na stole, na ktorom leží krištáľová guľa, bude bezchybná biela látka, ktorá zabráni akémukoľvek odrazu vzorov. Po skončení veštenia sa krištáľová guľa zakryje čiernou látkou. Podľa niektorých starovekých spisov sa používal najmä počas nocí v splne mesiaca. Opäť má čarodejnícku auru.

+  Význam zrkadlovej hodiny 15h15 !

Krištáľová guľa je základným nástrojom jasnovidectva a vyžaduje si pokoru. Pozerať sa za jednoduchý vzhľad vecí, to je jedno z tajomstiev tohto tisícročného nástroja.

krištáľová guľa v prírode

Proroci, čarodejnice a cigáni

V mytológii tohto vešteckého umenia sú s týmto predmetom často zobrazované ženy. Existuje teda množstvo malieb, rytín a iných ilustrácií, na ktorých sa objavuje prorokyňa, čarodejnica a cigánka. Často sú mladé a krásne a stelesňujú veštenie. Zdá sa, že fantázia a realita neustále koexistujú – od Pýthie v Apolónovom chráme v Delfách až po cigánku v rulete.

Aj v literatúre sa vyskytuje umenie fascinácie ženy a krištáľovej gule. Týmto objektom sa inšpirovalo mnoho autorov, napríklad Tolkien a krištáľová guľa alebo bratia Grimmovci.

Kúzelník nie je ďaleko, keď ide o krištáľovú guľu, rovnako ako druid v keltskej kultúre. Hoci sa s týmto predmetom často predstavujú ženy, aj muži s ním majú veľmi silný vzťah.

Ruky okolo krištáľovej gule

Sú druidi nejakým spôsobom skutoční priekopníci?

Pozorovanie kryštálov a ich používanie pri veštení sa datuje tisíce rokov dozadu. V starorímskych spisoch takých významných osobností, ako boli Július Cézar a Plínius Starší, sa píše o používaní kryštálov keltskými druidmi. V tom čase by sa používal iný minerál ako horský krištáľ.

V stredoveku sa v Európe presadila krištáľová guľa. Kryštály používali aj iné národy, napríklad Inkovia, Peržania, Egypťania, Číňania, Pávi atď.

Napriek tomu, že krištáľová guľa má pomerne starý pôvod a že predstavuje najmä obraz veštenia, je dodnes málo používaným nástrojom.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Prečo je joga obzvlášť prospešná v zime?

Ďalšie

Nedostatok motivácie k cvičeniu: môže byť kľúčom vaša mikrobiota ?

novinky : Ezoterika

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný