Hlinená terapia: zázračná liečba pokožky

Hlina je skvelý výrobok na starostlivosť o pleť a má mnoho dermatologických výhod. Zistite, prečo by ste sa teraz mali obrátiť na tento materiál bohatý na aktívne zložky.

Čo je terapia hlinou

Hlinená terapia je jemný prírodný prostriedok na báze ílu na starostlivosť o telo a pokožku. Hlina, ktorá sa vyrába z rozkladajúcich sa hornín, je prírodným zdrojom minerálnych solí, stopových prvkov, vápnika, horčíka a železa. Tie spolu s neuveriteľnými blahodarnými účinkami na pokožku robia z ílu nenahraditeľného spojenca v kozmetických salónoch.

Hlina čistí pokožku, uzatvára rany a regeneruje epidermu do hĺbky. Nie nadarmo z neho Egypt a staroveké Grécko urobili svoj kozmetický prostriedok par excellence!

Rôzne druhy ílov, ktoré sa používajú v ílovej terapii

Zelený íl

Zelený íl, ktorý sa odporúča špeciálne pre normálnu alebo mastnú pleť, je veľmi účinný pri regulácii vylučovania kožného mazu, sťahovaní rozšírených pórov a odstraňovaní nečistôt. Je tiež známy svojou schopnosťou tonizovať pleť, dokonca aj precitlivenú a atypickú pleť. Prisahá naň aj mastná pleť s pupienkami a čiernymi bodkami. Je to najvšestrannejší íl.

Biely íl (alebo kaolín)

Biely íl je formálnym spojencom suchej a krehkej pokožky, zjemňuje, čistí, čistí epidermis a sublimuje tvár bez toho, aby spôsoboval nepríjemné pocity. Používa sa najmä v zložení detského púdru. Má remineralizačné účinky a pomáha odstraňovať toxíny z pokožky, pretože je bohatý na oxid kremičitý.

Vyžaduje si dostatok energie, aby ste sa cítili dobre.

Červený íl

Červený variant tohto prírodného minerálu dodáva matnej pleti jas a rozmazáva drobné začervenania. Tento íl známy aj ako illit je veľmi bohatý na oxid železitý. Preto podporuje krvný obeh.

Žltý íl

Vďaka svojmu minerálnemu zloženiu podobnému zloženiu zeleného ílu je žltý íl vhodný pre hypercitlivú a zrelú pleť. Má čistiace a exfoliačné vlastnosti a skrášli vašu peknú tvár. Odstraňuje aj škvrny. Je bohatý na minerály, stimuluje a tonizuje, prináša kyslík do kožných buniek. Okrem toho je vhodným prírodným produktom na kozmetickú masku.

+  Ako zistím svoj typ pleti?

Ružový íl

Ružový íl je bohatý na stopové prvky a poskytuje blahodarné účinky na pokožku. A má na to dobrý dôvod, vznikol spojením červeného ílu a bieleho ílu. Je určený pre citlivú a jemnú pokožku, zjemňuje a upokojuje citlivú a krehkú pleť. Vyniká tiež svojím zdravým leskom a hojivými účinkami.

Vyžaduje si dostatok energie, aby ste sa cítili dobre.

Modrý íl

  • Podložka na peeling je vhodná na peelingové účely.

Modrá verzia ílu má neuveriteľné okysličujúce účinky. Tento sedimentárny materiál aplikovaný na pleť dodáva žiarivosť pleti zmatnenej znečistením, únavou alebo dokonca fajčením.

Rhassoul

Táto sedimentárna hornina endemická pre pohorie Atlas v Maroku podporuje obnovu buniek pokožky a obnovuje jej pružnosť. Je obohatená o minerály (horčík, oxid kremičitý, draslík a vápnik) a má neuveriteľné absorpčné vlastnosti, silnejšie ako väčšina jej náprotivkov.

Ak chcete využiť neuveriteľné vlastnosti ílu, zamierte do miestnej lekárne alebo bioobchodu. Túto sedimentárnu horninu nájdete v suchom stave na prípravu alebo v tube pripravenej na použitie.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako sa vysporiadať s problematickou pleťou?

Ďalšie

Máte 15 sekúnd na to, aby ste spoznali 4 tváre mimozemšťanov na tomto obrázku

novinky : Krása