Ako si prirodzene vyčistiť pleť?

Každodenné čistenie pokožky si vyžaduje používanie špecifických produktov. Uprednostňovaním prírodných a organických roztokov jemne vyčistíte pokožku. Je to kozmetické gesto, ktoré by ste si mali osvojiť ráno a večer, aby ste pripravili svoju pleť na ošetrenie.

Jemne čistí vašu pleť

Na tento účel existujú rôzne emulzie, ako sú odličovacie peny, oleje, vody a samozrejme mlieka. Všetky tieto produkty majú svoje výhody a nevýhody v závislosti od typu pleti. Čistenie tváre dvakrát denne vám umožní odstrániť všetky formy nečistôt (znečistenie, stopy make-upu, kožný maz, toxíny atď.), aby vaša pleť mohla dýchať. Dávajte si pozor na niektoré príliš agresívne mydlá a na prítomnosť alkoholu v niektorých výrobkoch. Je lepšie vybrať si produkty určené na tento účel a nezabudnúť po nich použiť napríklad tonizujúci krém, ktorý oživí žiarivosť pleti.

Pozor na povrchovo aktívne látky

Príliš veľa výrobkov je príliš drsných na pokožku kvôli prítomnosti povrchovo aktívnych látok, ktoré sú príliš drsné. Preto sa odporúča používať prírodné a organické prípravky na starostlivosť o pleť, ktoré vyberajú jemnejšie látky rastlinného pôvodu. Zabráni sa tak vzniku začervenania, napätia a dokonca aj zápalu.

Niekoľko tipov na krásu

Ráno je potrebné pleť ľahko vyčistiť, aby sa odstránilo niekoľko stôp nočných výlučkov, ako sú toxíny a kožný maz. Stačí vatový tampón namočený v kvetinovej vode. Nie je potrebné ho preťažovať, stačí aj trochu vody. V takom prípade vždy na záver použite pleťovú vodu, aby ste odstránili všetky stopy vodného kameňa. Večer je však potrebné použiť mastnú látku, ako je olej alebo mlieko, aby sa odstránili zvyšky make-upu, znečistenia atď… Opäť skončite krémom ako ráno, zľahka ho vklepte a vmasírujte končekmi prstov pred nanesením denného alebo nočného krému v závislosti od dennej doby, prípadne aj séra.

+  Kozmetika zo slizu slimáka: naozaj účinná ?

Sauna na tvár, malý trik navyše

V závislosti od typu vašej pleti, či je mastná, zmiešaná, suchá alebo veľmi suchá, saunujte sa na tvári raz týždenne, raz za dva týždne alebo raz za mesiac. Keď je pokožka dobre očistená, zvarte vodu v hrnci, vyberte ju a pridajte niekoľko rastlín, ako je levanduľa, harmanček, šalvia, tymián atď… v závislosti od typu vašej pokožky (pozri ďalší článok). Prikryte si hlavu uterákom a niekoľko minút relaxujte. Cieľom je otvoriť póry a pripraviť tak pokožku na nasledujúce kroky. Potom sa jemným peelingom odstráni odumretá pokožka a podporí sa regenerácia buniek. Potom čistiaci rituál jemne ukončite protivráskovou, hydratačnou, regeneračnou maskou… v závislosti od potrieb pleti.

Ako rozpoznať citlivú pokožku?

Citlivá pokožkaCitlivá pokožka spôsobuje nepríjemné pocity, aj keď ide len o ľahký kontakt s vonkajšími vplyvmi. Tieto nepríjemné vnemy sa prejavujú vo forme svrbenia, začervenania, zápalu a napätia. V každodennom živote môžu byť tieto ťažkosti akútne v dôsledku nadmernej reakcie kože na tieto vonkajšie faktory.

V niektorých prípadoch je citlivá pokožka stavom kože, ktorý sa vyskytuje v epizódach alebo trvalo, v prípade atopickej pokožky. Pôsobí na mastnú, zmiešanú aj suchú pleť, bez ohľadu na to, či je tón pleti matný, tmavý alebo svetlý.

Čo spôsobuje túto citlivosť pokožky?

Citlivá pokožka ľahko reaguje na vonkajšie vplyvy, ktoré prenikajú do primárnej vrstvy epidermy, pretože na nej chýba hydrolipidový film. Mnohé vonkajšie faktory spôsobujú krehkosť pokožky. Jednou z týchto príčin je podnebie, najmä keď je veľmi chladno, príliš teplo alebo keď je vzduch vlhký či suchý. Znečisťujúcimi látkami sú aj látky, ktoré spôsobujú precitlivenosť kože (dym, výfukové plyny, aerosóly). UV žiarenie môže tiež vyvolať reakciu, ktorá spôsobuje, že pokožka je veľmi citlivá.
Ako sa starať o citlivú pokožku?

+  Organický BB krém, ako si vybrať správny krém na tvár?

Predovšetkým by ste sa mali vyhýbať dráždivým prípravkom na starostlivosť o pleť, ako sú kozmetické prípravky obsahujúce ovocné kyseliny, vitamín A, éterické oleje, mydlo a chemické opaľovacie krémy. Je potrebné vyhnúť sa kontaktu s extrémnym teplom alebo chladom. Make-up by sa mal tiež používať striedmo, aby príliš nezaťažoval pleť.

Ďalej potrebujete upokojujúce a upokojujúce produkty, najmä tie, ktoré sú neutrálne (organické). Obsahujú aktívne zložky, ktoré pomáhajú obnoviť prirodzenú bariéru. Odporúčajú sa aj prípravky na starostlivosť, ktoré zabraňujú citlivosti na vonkajšie vplyvy, napríklad prípravky na báze ovsených vločiek alebo termálnej vody. Tie potláčajú zápal pôsobením na neuropeptidy uvoľňované v koži.
Rituál krásy

Ráno je nevyhnutné očistiť pleť termálnou vodou, po ktorej nasleduje hydratačný krém bohatý na upokojujúce prvky. Ako konečná úprava zväčša postačuje nanesenie termoprášku. Ak je neutrálny a v malom množstve, môže tvoriť umelú bariéru bez účinku na pokožku.

Večer je nevyhnutné použiť odličovač alebo mliečny krém spolu s rovnakým hydratačným krémom ako ráno. Odporúčajú sa masky s obsahom upokojujúcich účinných látok, či už krémové alebo látkové. Pokiaľ ide o exfoliáciu, mali by ste sa vyhnúť granulovaným prípravkom.

Rôzne tipy

  • Vyhnite sa vykurovaniu a klimatizácii,
  • Obmedzte čistenie vodou,
  • Vyberajte si len čistiace prípravky, ktoré sú supermastné a hydratačné,
  • Nezneužívajte agresívne krémy,
  • Výrobky na starostlivosť o pleť nemeňte každý deň,
  • Vyhnite sa parfumom, éterickým olejom a alkoholu,
  • Vyhnite sa exfoliačným čistiacim prostriedkom,
  • Vykonajte len jeden alebo dva jemné peelingy týždenne,
  • Uprednostnite micelárne alebo termálne vody,
  • Používajte len ľahký krém.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako vám môže zviera pomôcť v osobnom rozvoji ?

Ďalšie

Máte 20 sekúnd na to, aby ste našli tri symboly X ukryté na tomto obrázku.

novinky : Krása