Ktorá farba zodpovedá vášmu astrologickému znameniu?

Červená, modrá, žltá, zelená? Každé znamenie zverokruhu má svoju vlastnú farbu, ktorá v sebe sústreďuje hlavné povahové črty a energie zverencov daného znamenia.
Všetky farby oblohy. V astrológii je každé znamenie zverokruhu charakterizované určitou farbou, ktorá niekedy vyplýva z povahových vlastností človeka, niekedy aj z miesta, ktoré toto znamenie zaujíma v zverokruhu.

Farba Barana: červená

Baran ako ohnivé znamenie je symbolizovaný jasnou a krikľavou farbou: červenou. Odráža energiu rohatých domorodcov, ich zápal a temperament. A jeho miesto vo zverokruhu – Baran je prvé znamenie – je prvou farbou, ktorú ľudia vidia.

Farba života a temperamentu, sily a násilia… dokonalý program pre optimistických a odvážnych Baranov.

 

Farba Býka: zelená

Pre zrodencov Býka je príslušnou farbou zelená, symbol rastlinnej hojnosti a širokých priestorov. Je to aj farba nádeje, šťastia… okrem divadla, kde zelená prináša smolu. Táto vlastnosť vyhovuje Býkom, ktorí neradi hrajú roly alebo klamú.

Je to predovšetkým farba prírody, ktorá sa k Býkovi dokonale hodí.

Farba Blížencov: sivá

Napoly čierna, napoly biela: nie je veľmi prekvapujúce, že farba priradená Blížencom je sivá, však? Nehovoriac o tom, že toto vzdušné znamenie má farbu oblakov. Aké poetické. A keď hovoríme « sivá », v skutočnosti je to « strieborná »: metalická, lesklá, takmer krikľavá farba.

Všimnite si, že vzhľadom na dualitu tohto znamenia sa sivá často spája s kyslou farbou, ako je anízovo zelená alebo oranžová.

Farba Raka: biela

Neutrálna a úprimná farba pre to najnevinnejšie znamenie. Biela, farba mlieka, je znakom detstva a materstva, čo sú dve entity spojené s Rakom. A nevládne Rakom Mesiac, ktorý je tiež biely? Samozrejme, astroretorická otázka.

Múdra, kreatívna… biela konečne symbolizuje čisté plátno, ktoré sa Rakom ponúka na maľovanie ich emócií počas celého života.

Farba Leva: žltá

Toto spojenie je také prirodzené, že sa pýtame, či je potrebné vysvetľovať. Žltá, slnečné znamenie par excellence, robí Leva žiarivým. V spoločnosti alebo inde. Jeho prítomnosť je oslávená týmto svetlom vychádzajúcim z jeho osobnosti. Je Leo trochu namyslený? Nechávame na vás, aby ste to posúdili.

Na druhej strane je to takmer isté, pretože jeho oči tak priťahuje táto zlatožltá…

Farba Panny: modrá

Ponorme sa do modrastej atmosféry s Pannou a jej farbou. Farba emócií, snov, mora a oblohy: modrá ukazuje jemnú a pokojnú povahu Panny. V niektorých chromatických analýzach sa Panna niekedy spája s olivovo zelenou farbou, ktorá je diskrétnejšia ako jasne zelená farba Býka, alebo s blond farbou pšenice.

Ale nie je blond a modrá zelená?

Farba Váh: nebeská modrá

Ďalšia modrá, ďalšia atmosféra. Tentoraz je to otázka rovnováhy: ani príliš intenzívna, ani príliš bledá pre túto modrú spojenú s Váhami. Povedzme, že vyvážená modrá. Ostatní si ju niekedy spájajú s ružovým púdrom. V skutočnosti sa Váhy spájajú skôr s prechodnými farbami: koralová (ani červená, ani oranžová), lososová (ani ružová, ani oranžová), khaki (ani zelená, ani hnedá) atď.

+  Čo je to ľudský dizajn ?

Farba Škorpióna: čierna

S farbou Škorpióna úplne zmeníme tému. Čierna farba. Čierny ako hrad, na ktorom vlaje vlajka. Akokoľvek dobrý je hudobný odkaz, význam tejto farby je menej príjemný. Najmä pre vodné znamenie. Hovoríme o vode, ktorej dno nevidno, o studenej a hlbokej priepasti. Za touto tmavou farbou sa skrýva tajomná osobnosť Škorpióna. Ľudia, ktorým je často ťažké porozumieť. Niekedy táto čierna farba prechádza do tmavej bordovej farby, v ktorej sa mihne červená vášeň.

Farba Strelca: fialová

Fialový dážď v znamení Strelca. Táto úprimná farba je symbolom duchovna, dokonca ezoteriky, ale aj povznesenia ducha. Farba, ktorá sa dokonale hodí k dobrodružnej a erudovanej povahe Strelcov. Treba tiež poznamenať, že fialová je vytvorená z dvoch extrémov chromatickej stupnice, akoby zdôrazňovala, aký je Strelec otvorený.

Farba Kozorožca: hnedá

Temné, ale hlboké. Aj farba zeme: ideálna pre znamenie zverokruhu, ktoré má viac nôh (na zemi, chápete?) Je to aj farba stromov bez listov, čo podčiarkuje chlad obklopujúci toto znamenie zimného slnovratu. Konvenčná a opatrná osobnosť Kozorožca nájde v tejto hnedej farbe upokojenie.

Príjemná farba na zahriatie počas zimy.

Farba Vodnára: polnočná modrá

Vodnár je znamenie vesmíru, preto je jeho farba veľmi tmavá a tmavomodrá. Hovorí sa, že vzduch vo Vodnárovi je najvyšší v atmosfére, čo vysvetľuje túto skutočnosť. Myslíme na intenzitu noci alebo hĺbku oceánov: také vzdialenosti, ktoré symbolizujú neobmedzenú predstavivosť Vodnára. Okrem tejto polnočnej modrej je celkom možné pridať svetelné dotyky hviezd, svetlé alebo fluorescenčné. Farba, ktorá Vodnárov odnesie ďaleko od zeme.

Farba Rýb: tyrkysová

Koniec tejto pestrej cesty Zodiakom s karibskou tyrkysovou farbou pre Ryby. Podobne ako Baran, ktorý začína zverokruh prvou farbou spektra, aj Ryby ho končia indigovou farbou (smerujúcou k fialovej). Živé farby preplnené fantáziou, osobnosť, ktorá je zenová aj hravá. A emócie sú divoké aj pre roztopašné Ryby.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Prechod z krátkej na dlhú dĺžku: ako zvládnuť prestrihy medzi týmito dvoma dĺžkami ? Je tu niekoľko zložitých krokov !

Ďalšie

Vyberte si jeden z týchto 4 syrov a odhaľte stránku svojej osobnosti

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný