kávovú usadeninu

Už nevyhadzujte kávovú usadeninu ! Budete prekvapení, čo všetko sa s ním dá robiť !

Kávovú usadeninu budete vždy potrebovať, či už na skrášlenie, alebo na údržbu domácnosti. Tento výrobok pre domácnosť je úsporný a ekologický. Navyše sa dá ľahko nájsť.

Kávová pôda: skutočný skrášľovací prvok

O svoje telo sa môžete starať bez toho, aby ste museli míňať majetok za kávovú usadeninu.

Kožný peeling

V nádobe zmiešajte lyžicu kávovej usadeniny s dvoma lyžicami rastlinného oleja podľa vlastného výberu: olivového, arganového, sladkých mandlí atď. Krúživými pohybmi naneste túto zmes na pokožku.

Na tvár pridajte čajovú lyžičku medu, aby ste zjemnili pokožku a zachovali jej krehkosť. Tento prírodný peeling môžete vykonávať raz alebo dvakrát týždenne.

Maska na tmavé kruhy

Tmavé kruhy môžu sa objaviť najmä pod očami, keď je vaša tvár unavená. Ak sa ich chcete zbaviť, vezmite si čajovú lyžičku kávovej usadeniny, vaječný bielok a čajovú lyžičku medu. Všetky prísady zmiešajte v čistej nádobe.

Vzniknutú masku si potom priložte na oči na 5 až 10 minút. Potom si tvár umyte čistou vodou. Tento rituál krásy môžete vykonávať raz týždenne.

Maska na vlasy

Cieľom nie je čistiť pokožku hlavy, ale skôr dodať hrive lesk. Najprv si umyte vlasy bežným šampónom. Potom vezmite kávovú usadeninu a votrite ju od korienkov ku končekom. Nakoniec ho dôkladne opláchnite.

Po vysušení získajú vaše vlasy lesk a pružnosť.

kávovú usadeninu 2

Kávová usadenina ako čistiaci prostriedok

V kuchyni aj v kúpeľni dokáže kávová usadenina zázraky. Niekoľkými štipkami účinne odmastíte taniere, hrnce a panvice. Ak vám dôjde, môže nahradiť bežné mydlo v domácnosti.

Aj v kuchyni použite kávovú usadeninu na odstránenie nepríjemných pachov, ktoré sužujú vašu chladničku. Dve až tri polievkové lyžice dajte do malej misky a potom ju položte na poličku.

+  Ako sa vymaniť zo spoločenských očakávaní: naučiť sa žiť osamote, aby sa vám žilo lepšie v páre

Na rýchle uvoľnenie odtoku môžete použiť aj kávovú usadeninu. Vezmite polievkovú lyžicu a vložte ju do odtokového otvoru umývadla. Prevarte 1 liter vody a potom túto veľmi horúcu tekutinu vylejte do odtoku.

Nakoniec vyčistite a vyleštite kožené tašky a bundy pomocou kávovej usadeniny. Vezmite vlhkú špongiu a naneste na ňu malé množstvo. Krúživými pohybmi jemne trite predmety. Koža bude v okamihu oživená.

Prínosy kávovej usadeniny pre záhradu

Kávová usadenina je najlepším priateľom vašej záhrady a zeleninového záhonu. Vďaka obsahu draslíka, fosforu a dusíka je účinným prírodným hnojivom. Pred výsadbou kvetov ho môžete primiešať priamo do pôdy.

Je tiež repelentom proti hmyzím škodcom v záhrade. Kávová usadenina posypaná okolo rastlín a kríkov odpudzuje slimáky, ulitníky a mšice.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Poznáte hada za menej ako desať sekúnd ?

Ďalšie

Čo je to « čarovná nádoba » alebo « čarodejnícka fľaša »?

novinky : Novinky