realita mesačného mýtu

Ovplyvňuje Mesiac naše životy, je to mýtus alebo skutočnosť ?

Mesiac, prirodzená družica Zeme, fascinuje ľudstvo od nepamäti. Fascinujúca, očarujúca a dokonca znepokojujúca príťažlivosť Mesiaca k ľuďom vytvorila mnoho mýtov a legiend. Táto nemenná hviezda, pre niektorých stelesnenie božstva, bola predmetom mnohých vierovyznaní civilizácií, ktoré nás predchádzali. Božstvo plodnosti, nástroj merania… v poslednom čase sa stal « predmetom », ktorý vzbudzuje aj tie najdivokejšie túžby. Ale čo jej skutočný vplyv, pôsobí skutočne na náš život? A ak áno, aké sú jej dôsledky? Ak chcete o tejto téme zistiť viac a najmä pochopiť jej úlohu v našom dnešnom živote, pozývam vás na cestu do minulosti, prítomnosti a budúcnosti.

Pri zrode sveta

Človek sa od nepamäti snaží pochopiť, čo je to tá strieborná guľa, ktorá sa pohybuje tesne nad jeho hlavou, ako aj tá druhá zlatá guľa na oblohe. Táto dualita medzi Slnkom a Mesiacom, z ktorých jeden zaplavuje naše dni svojím svetlom a teplom a druhý osvetľuje naše noci, sa rýchlo zrodila. Už na stenách jaskyne Lascaux pred približne 19 000 rokmi naši predkovia znázorňovali súhvezdia a tým odrážali to, čo mohli pozorovať na oblohe, ako napríklad zatmenia, padajúce hviezdy atď. Toto svetlo, uctievané už tisíce rokov, inšpirovalo mnohých básnikov a umelcov v neskorších dobách. Človek bol touto hviezdou fascinovaný a dal jej nespočetné množstvo mien bohyň a bohov. Potom sa postupne Mesiac, podobne ako Slnko, stal nástrojom merania a umožnil ľuďom dosiahnuť mnohé výkony.

vlčí mesiac
Vytie na mesiac.

Mesiac v mytológiách celého sveta

V Mezopotámii, Egypte, Grécku, Indii, Peru, Mexiku a Galii… v štyroch kútoch sveta bol mesiac počas kultových obradov spojený s mnohými božstvami. Keďže lunárny cyklus bol spojený s menštruačným cyklom ženy, Mesiac sa stal symbolom ženskosti par excelence a posvätným symbolom ženskosti. Hoci veda nikdy nedokázala vysvetliť túto časovú súvislosť (s presnosťou na deň), pre mnohé ženy je táto súvislosť nepochybná. Mesiac sa preto stal aj symbolom materstva.

+  Tajomstvo Pygmalionovho efektu: ako vaše očakávania môžu ovplyvniť vašu realitu ?

Na jej pomenovanie sa v závislosti od regiónu používali dve slová: Luna a Mensis, ktorých koreňom v indoeurópskom jazyku je meh, čo znamená svietiť, osvetľovať, z čoho neskôr vzniklo slovo lumen a potom Luna. Ako merací prístroj umožnili cykly Mesiaca, podobne ako cykly Slnka, pokrok v mnohých oblastiach. Práve v antike sa táto hviezda stala stredobodom pozornosti mnohých vedcov a astronómov. U Rimanov, Grékov, Arabov a neskôr u Latincov bol Mesiac predmetom mnohých štúdií. O niekoľko storočí neskôr vynález astronomického ďalekohľadu umožnil jeho ešte presnejšie štúdium.

V minulom storočí, presnejšie v roku 1969, sa prvý človek po prvýkrát postavil na Mesiac. Napriek tomu, že od roku 1972 sa na našom satelite už neuskutočnil žiadny ľudský výskum, Mesiac stále fascinuje. V posledných rokoch sa Mesiac opäť dostal do popredia záujmu a na rok 2023 sa plánujú turistické lety okolo Mesiaca. Rusi a Američania už nie sú jedinými účastníkmi pretekov a zdá sa, že Mesiac ľudí stále fascinuje. Okrem cestovného ruchu sa na Mesiac s jeho úžasnými prírodnými zdrojmi zameriavajú aj veľké súkromné priemyselné skupiny. Čo sa však stane s celým týmto mystickým dedičstvom našich predkov?

Hviezda noci a jej mýty

mesačné príbehy a legendy
Mesiac bdie nad legendami a mýtmi.

Mesiac nás ako denného živočícha fascinuje a zároveň v nás dlho vzbudzoval mnohé obavy. Podľa svojho cyklu je Mesiac v novu, vychádza, je v splne a potom klesá. Po tisíce rokov kňažky a neskôr čarodejnice vzývali bohyňu Mesiaca počas obradov pri splne mesiaca. Ako sme už spomenuli, Mesiac sa spája s plodnosťou a vraj má vplyv na počatie detí a spln vraj uľahčuje pôrod. Hovorí sa tiež, že Mesiac má silu, aby vlasy rástli viac, keď sa strihajú počas dorastajúceho Mesiaca. Ľudia sa už po stáročia pri záhradníčení riadia lunárnym cyklom. Mnohí ľudia sa sťažujú na to, že tesne pred splnom zle spia, iní sa cítia podráždenejší, sexuálnejší a tí, u ktorých alkohol voľne prúdi, sa cítia lepšie.

+  Význam zrkadlovej hodiny 06H06 !

Nehovoriac o mesačných úderoch počas splnu alebo premene prekliatych ľudí na vlkolakov.

Nech už sú tieto mýty a legendy akékoľvek, Mesiac skutočne reguluje príliv a odliv na Zemi, tak prečo by nemal mať vplyv na naše životy, nálady, zdravie atď.?

A čo si myslíte vy, milí čitatelia?

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Aké sú vlastnosti orgonitu a ako ho používať ?

Ďalšie

5 spôsobov boja proti nespavosti

novinky : Ezoterika

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný