binaurálne zvuky

Keď binaurálne zvuky uvoľnia VAŠ mozog !

Väčšina géniov v histórii pripisuje svoje úspechy tvorivej mysli. Od Alberta Einsteina až po Salvadora Dalího dokázali využiť všetky svoje intelektuálne schopnosti na dosiahnutie úspechov. V tomto článku vám predstavíme druh technológie, ktorá môže pozitívne ovplyvniť váš duševný stav. Nazýva sa binaurálne zvuky.

Čo sú binaurálne zvuky a ako fungujú?

Binaurálne zvuky súfixné frekvencie, ktoré mozog vníma, keď v každom z našich uší zaznejú dve rôzne zvukové frekvencie. Tento tón je rozdiel medzi dvoma frekvenciami, ktoré sa prehrávajú v každom uchu.

Binaurálne zvuky majú zaujímavé účinky, keď mozog reaguje na túto frekvenciu synchronizovanou nervovou aktivitou a keď mení svoje vlny. V tomto prípade dochádza k zlepšeniu kognitívnych funkcií.

Mozgové vlny ovplyvňujú naše myšlienky, emócie a správanie. Tu sú ich hlavné účinky:

  • Beta vlny zodpovedajú aktívnemu stavu bdenia a myslenia. Sú spojené s komplexným myslením, vzrušením, motorickými schopnosťami a riešením problémov. Predpokladá sa, že beta binaurálne zvuky majú pozitívny vplyv na náladu, pamäť a intelektuálny výkon.
  • Vlny Alfa zodpovedajú pokojnému stavu vedomého mozgu. Sú prospešné pre pamäť a kreativitu. Podporujú tiež relaxáciu a zmiernenie stresu.
  • Vlny Theta podporujú pohodu, pretože údajne dokážu upokojiť chronickú bolesť a zároveň znižujú úzkosť. V kombinácii so snívaním sú tieto binaurálne zvuky ideálne na praktizovanie meditácie.
  • Najmä Delta mozgové vlny sú najpomalšie. Sú spojené s hlbokým spánkom a uzdravovaním. Veľmi relaxačné, sú ideálne pre sprievodné fázy odpočinku.

Teraz, keď už poznáte blahodarné účinky binaurálnych zvukov, môžete s nimi experimentovať. Mali by ste vedieť, že existujú mobilné aplikácie špeciálne vyvinuté na sprevádzanie jednotlivcov pri tomto objavovaní. Umožnia vám stimulovať mozog frekvenciami, ktoré sme práve analyzovali, ale nielen to. Budete ich môcť spojiť aj s meditačnými sedeniami vedenými relaxačnými zvukmi, ktoré vám umožnia vytvoriť ideálnu atmosféru na vyčistenie mysle. Budete tak mať výborné podmienky na relaxáciu, sústredenie alebo spánok.

+  Význam zrkadlového času 01h01 !

binaurálne zvukové vlny

Binaurálny zvuk, ktorý vám pomôže zaspať

Jedným z najzaujímavejších využití binaurálnych rytmov je pomoc pri zaspávaní. Teória hovorí, že počúvaním rytmov mozog spomaľuje svoju činnosť a dostáva sa do stavu relaxácie, čo napokon pomáha ľuďom zaspať.

Na podporu tohto tvrdenia existujú vedecké dôkazy. Štúdia publikovaná v časopise Frontiers in Human Neuroscience zistila, že binaurálne rytmy môžu skutočne pomôcť zlepšiť kvalitu spánku. Štúdia zistila, že účastníci, ktorí pred spaním počúvali binaurálne rytmy, zaspali rýchlejšie a spali pokojnejšie ako tí, ktorí rytmy nepočúvali.

Ak máte problémy s dobrým spánkom, možno stojí za to vyskúšať binaurálne zvuky. Na internete je k dispozícii mnoho rôznych nahrávok.

Ako používať binaurálny zvuk

Po počiatočnom objavení binaurálnych zvukov prostredníctvom mobilných aplikácií ich budete chcieť používať rozumne, aby ste získali čo najlepšie výhody. Budete musieť experimentovať s rôznymi frekvenciami a sledovať ich účinky na vás pri každej z nich. Potom si môžete vybrať tie, ktoré sa ukážu ako najvýhodnejšie, ak zohľadníte všetky svoje očakávania. Predtým, ako sa pustíte do týchto experimentov, vám poradíme: vezmite si so sebou slúchadlá, aby ste znížili účinnosť binaurálneho zvuku.

Silné stavy mozgových vĺn, ktoré ponúka binaurálny zvuk, vám môžu pomôcť zlepšiť stav mysle na dennej báze. Už nečakajte a začnite využívať tieto zmeny, ktoré zrevoltujú váš každodenný život a pomôžu vám prosperovať!

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Pozrite sa na tento obrázok a prijmite jeho pozvanie do spomienok…

Ďalšie

Interpretácia tohto obrazu je na vás !

novinky : Ezoterika

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný