jednoduchá metóda účinná radosť

Jednoduché a účinné spôsoby, ako prežívať radosť vo svojom živote

Buď v jednote s prírodou

Zatiaľ sme živými bytosťami na Zemi a je logické, že využívame to, čo nám matka príroda ponúka. Či už ju nazývate Gaia, Pacha Mama, Sophia alebo jednoducho Matka príroda, môžete jej poďakovať za to, že môžete chodiť po všetkých jej krásnych plážach, lesoch, národných parkoch, oceánoch, džungliach, horách atď. Sme úzko prepojení so zemou aj s vesmírom a keď sa skutočne sústredíme na jeden alebo oba tieto vplyvy, naše spojenie prináša do našich sŕdc svetlo a lásku. Pokojne ležať na pláži, pozorovať a počúvať vlny narážajúce na pobrežie, cítiť na pokožke liečivé teplo slnka, ochladzovať sa jemným vetrom a možno sa aj kúpať alebo plávať v oceáne, aby ste načerpali osviežujúcu energiu – to je zážitok, ktorý väčšine ľudí prináša veľa pohody a šťastia. Ak vás pláž neláka, nájdite svoj pokoj v horách po náročnej túre. Nájdite si miesto, kde sa môžete usadiť a nechať svoje telo vstrebávať ohromujúcu krásu okolia. Posaďte sa pri táboráku s rodinou, priateľmi alebo sami a naozaj si uvedomte, čo robíte, a sústreďte sa na to, aby ste si to užili. Možnosti sú nekonečné, takže využite svoju predstavivosť a pevnú vôľu, vyrazte do prírody, spojte sa s ňou a skôr, ako si myslíte, budete v siedmom nebi.

Dávať druhým, dobrovoľníctvo

Služba druhým nemusí nevyhnutne znamenať veľké gesto pre ľudstvo, ale skôr zameranie sa na malé, náhodné, možno individuálne skutky láskavosti, ktoré pomôžu cudziemu človeku, priateľovi, členovi rodiny alebo kolegovi. Ak v supermarkete uvidíte niekoho, kto sa snaží naložiť nákup do auta alebo ho vybrať z vozíka, pomôžte mu. Ak niekto potrebuje pomoc pri prechádzaní cez cestu, skočte mu na pomoc. Som si istý, že vašu láskavosť veľmi oceníme. Ak máte možnosť otvoriť dvere neznámemu človeku, neváhajte a uvidíte, ako veľmi to zvýši morálku človeka, ktorému pomáhate. Na spoplatnených mostoch zaplaťte mýto za osobu, ktorá stojí za vami, bez ohľadu na to, či ju poznáte alebo nie, a keď príde k mýtnej bráne a zistí, že za ňu zaplatil cudzinec, na tvári sa jej objaví úsmev vďaky. Ďalšími veľmi jednoduchými láskavými darmi pre ostatných môžu byť: napísanie informatívneho a povzbudzujúceho príspevku na blog a jeho zdieľanie s internetovým svetom, rozprávanie vtipu (aj keď nie je najlepší), aby ste niekoho rozosmiali, posielanie mieru, harmónie a lásky svetu, pretože vaše myšlienky sú silné a majú vplyv na ľudí a svet. Náhodné prejavy láskavosti sú našimi obľúbenými spôsobmi, ako sa odvďačiť druhým, pretože nielenže sa cítite dobre, keď urobíte niečo pozitívne a uspokojujúce, ale aj príjemca prejavu láskavosti je vďaka tomu nesmierne šťastný, hoci len na jeden okamih v priebehu dňa. Vždy je dobré ho užívať a navyše sa po ňom cítite skvele.

+  Mali by ste piť balenú vodu alebo vodu z vodovodu ?

Buďte zdrojom energie – rozhýbte svoje telo

Keď sa ľudia často cítia apatickí, unavení a vyčerpaní, trochu pohybu v podobe tanca, tai-či, eurythmie, dokonca aj joggingu, basketbalu (alebo iných športov), posilňovania a chôdze môže mať zázračné účinky na váš duševný, emocionálny, duchovný a fyzický stav. Fyzickým pohybom tela vysielate do tela hormóny dobrej nálady. Preto sa po intenzívnom tréningu alebo tanečnej noci cítite tak dobre a prekvapivo šťastne! Jedným z našich obľúbených spôsobov, ako zažiť radosť, je posvätný pohyb prostredníctvom tai-či a voľného tanca. Pri takýchto posvätných pohyboch sa dostávate do stavu « flow », ktorý je nielen skvelý pre váš mozog, ale pomáha vám aj duchovne sa rozvíjať a zlepšovať kondíciu, nehovoriac o tom, že pohyb tela je skvelá zábava. Vykonávajte tieto činnosti s priateľom, členom rodiny alebo sami a pozorujte, ako sa všetkým zlepší nálada, ako aj ich (a vaša) vibračná frekvencia. Ako by vám pohyb nemohol priniesť dobrý pocit? Je to rečnícka otázka!

Buď kamarátom na hranie – s domácimi zvieratami, rastlinami, priateľmi a rodinou

Hľadanie spôsobov, ako zažiť šťastie, aj keď trvá len niekoľko minút, nemá hraníc (hoci chceme, aby ste mali radosť dlhšie, ak nie neustále!) Hra s domácimi zvieratami alebo so zvieratami niekoho známeho je jedným z najlepších spôsobov, ako zažiť radosť. Zvieratá dávajú bezpodmienečnú lásku a sú to magické bytosti plné citu a lásky, ktoré vo svete plnia svoju úlohu zvyšovať jeho vibračnú frekvenciu. Pozrite sa psovi (alebo mačke, alebo inému domácemu miláčikovi) do očí a pocítite lásku, ktorú vám posielajú – a dávajú ju bez prestania a bezvýhradne. Môžete o sebe povedať, že dokážete urobiť to isté? Bolo by dobrou výzvou snažiť sa dávať bezpodmienečnú lásku každému, koho vidíte. Je to vlastne jednoduché, keď si zvyknete na toto myslenie. Vaša pozornosť by sa nemala sústrediť len na zvieratá. Radosť môžete pociťovať aj z lásky k rastlinám (a k rastlinám a stromom všeobecne), najmä ak záhradníčite. Záhradkárčenie je nielen terapeutické a meditačné, čo je dobré pre vašu pohodu, ale umožňuje vám aj vibrovať s prírodou, čo považujeme za mimoriadne dôležité, pretože aj my sme súčasťou prírody a činnosti ako záhradkárčenie vás môžu skutočne uzemniť a láskyplne spojiť so zemou.

+  Aké sú zdravotné výhody konzumácie organického ženšenu ?

Samozrejme, nechceme zabúdať na to, čo je samozrejmé: trávenie času s priateľmi a rodinou. Spoločne strávený čas s ľuďmi, ktorých máte radi, vám vždy zlepší náladu. Ak je to možné, nájdite si vo svojom nabitom programe čas na stretnutia s priateľmi a rodinou, s ktorými sa často nestretávate – aj keby to malo byť len na rýchlu kávu alebo obed. Čas, ktorý trávite s tými, ktorých máte radi, vám môže len pomôcť, aby ste sa cítili dobre. V rozhovore sa držte veselých tém, aby ste sa nedostali do hádky. O politike a peniazoch je asi najlepšie nehovoriť. Často je neuveriteľné byť len so svojím milovaným človekom bez akejkoľvek konverzácie. Môžete si v pokoji užívať ich spoločnosť bez toho, aby ste sa museli starať o hľadanie zaujímavej témy na rozhovor. Pre niektorých ľudí, ktorí nemajú radi ticho pri rozhovore, to môže byť výzva, ale skúste sa uvoľniť a prežiť nádherné tiché chvíle.

Buď zen, dýchaj a medituj

Sme božské ľudské bytosti a jedna vec, ktorá nás spája s Bohom (Matkou/Otcom/Zdrojom stvorenia), je náš dych, nech to znie akokoľvek jednoducho. Áno, spojenie s Celkom (ktorého ste, mimochodom, súčasťou) prináša nesmiernu radosť a blaženosť; tomuto pocitu sa nič nevyrovná. Je veľmi dôležité (nemôžeme to dostatočne zdôrazniť) pravidelne nachádzať pokoj prostredníctvom práce s dychom a meditácie. Niekde na ceste sme zabudli, ako správne dýchať, a to je dýchať zo stredu tela, nie z jeho hornej časti. Keď sa nadýchnete, brucho by sa malo pohybovať smerom von, a to je všetko. Pri nádychu by sa vám nemal dvíhať hrudník, preto dávajte pozor na to, ako dýchate. Je to ťažké, pretože zvyčajne nevenujeme pozornosť svojmu dýchaniu. Keď si ho osvojíte, môžete ho používať v spojení s každodennou meditačnou praxou. Nájdite si štýl meditácie, ktorý vám najviac vyhovuje. Môže to byť váš vlastný štýl alebo široká škála meditačných metód: meditácia pod vedením, transcendentálna meditácia, chôdza, spievanie mantier, dokonca beh atď. Pre začiatočníkov odporúčame meditácie s vedením, aby ste si zvykli na to, ako veci počas meditácie fungujú. Neskôr, keď dosiahnete status meditačného profesionála (čo znamená, že sa ľahšie dostanete do rytmu meditácie), môžete uprednostniť tichší štýl. Všetko závisí od vás a od toho, čo ste ochotní urobiť. Keď pravidelne meditujete, začnete cítiť skutočné spojenie s univerzálnou silou a duchom a tento pocit je ľahký, láskyplný a povznášajúci. Vyskúšajte to!

+  Ako sa vyrovnať so stresom a úzkosťou ?

Buď svojím pravým ja

Vyjadriť sa tak, ako naozaj ste, nie je také jednoduché, ako sa zdá, aspoň pre niektorých ľudí. Byť a konať zo srdca a byť skutočne tým, kým ste, si vyžaduje isté premýšľanie a prácu. Váš manžel si napríklad raz všimol sveter, ktorý máte na sebe. Myslí si, že v ňom vyzeráte ako bezdomovec. Ak si odmyslíme, že je to neslušné, prečo by to niekto niekomu hovoril? Namiesto toho, aby ste strácali čas zisťovaním, prečo to jednoducho neignorujete? Ako si viete predstaviť, toto vyhlásenie je ťažké ignorovať, pretože je ťažké počúvať kritiku. Výsledkom je, že si ten sveter už nikdy neoblečiete, hoci ho radi nosíte, pretože sa vám páči jeho farba a hlavne vás zahreje a myslíte si, že je veľmi roztomilý. Páči sa vám aj to, ako vám sedí a vyzerá dobre. Ale kvôli tejto nešťastnej poznámke tento sveter leží v skrini a sadá naň prach. To je chyba. Ak si chcete obliecť niečo, čo máte radi, urobte to. Nikdy by ste sa nemali starať o to, čo si o vás myslia iní ľudia alebo čo si obliekate; nie je to ich vec. Robte to, čo máte radi, a nedovoľte, aby vám názory iných ľudí, najmä ak ide o znevažujúce poznámky, o ktoré ste sa ani nepýtali, zabránili vyjadriť sa a žiť svoj život taký, aký je. Robte, čo sa vám páči, obliekajte sa, ako sa vám páči, buďte sami sebou bez ohľadu na to, čo sa vám páči. Keď sa skutočne vyjadrujete bez toho, aby ste cenzurovali svoje konanie (kvôli vonkajším vplyvom), exponenciálne sa rozvíjate ako vedomá, uvedomelá a milujúca bytosť a cítite sa šťastnejší!

 

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Čo o vás prezrádza tento obrázok?

Ďalšie

Čo cítite pri pohľade na tento obrázok ?

novinky : Novinky

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný