vízie meditácií

Čo znamenajú vízie počas meditácií so zatvorenými očami ?

Ak ste v meditácii nováčikom a rozhodli ste sa pre meditáciu so zatvorenými očami, je celkom možné, že začnete mať rôzne vízie a dokonca aj sluchové vnemy (hovorené vety).

Vo všeobecnosti tieto vízie začínajú farbami, geometrickými tvarmi (kruhy, trojuholníky, štvorce atď.), potom sa môžu objaviť oči alebo tváre, s čím sa najčastejšie stretávame u študentov a začiatočníkov v meditácii.

Niektorí ľudia niekedy prechádzajú do úplných snov vo vysokom rozlíšení, ale sú to naozaj sny?

Niektorí vedci predpokladajú, že tieto vízie sú pareidóliou, to znamená, že váš mozog sa snaží zrekonštruovať obraz z toho, na čo sa pozerajú oči, a to aj so zatvorenými očami.

Predstavte si « sneh z televízora » vo vašich očných viečkach, z tejto hmly bodiek sa váš mozog pokúsi vytvoriť obraz a preniesť vám zrozumiteľné a dostupné informácie z toho, čo už vie.

Pocíťte emócie z prijatého obrazu

Mám to šťastie, že som stretol nepálskych mníchov, ako aj šamanov, ktorí sa so mnou podelili o niektoré zo svojich vedomostí.

Podľa nich tieto vízie nie sú triviálne a v žiadnom prípade nie sú pareidóliou (hoci si myslím, že sa to v množstve prijatých informácií môže stať).

Podľa ich učenia je dôležité pociťovať emócie prenášané obrazom, to znamená, že si musíte položiť nasledujúcu otázku: je pre vás vízia nepríjemná, neutrálna alebo príjemná?

V prípade stresujúcej vízie alebo vízie, ktorá by vo vás vyvolala strach, by išlo o negatívne energie, s ktorými by ste mali zaobchádzať opatrne.

V prípade neutrálneho alebo príjemného pocitu je všetko v poriadku, môžete pokračovať v hľadaní.

Preto pozorne počúvajte svoje srdce a nie rozum, niektoré « negatívne » energie sa snažia vydávať za « milé », ak si to dovolím povedať.

Predstavte si víziu anjela alebo motýľa, alebo pokojnú tvár, ale vibrácie, ktoré vás desia, predstavujú problém « klamstva ».

+  Význam zrkadlovej hodiny 16h16 !

Čo znamenajú tieto obrázky?

Keď som začal meditovať, dostával som veľa takýchto obrazov bez toho, aby som úplne pochopil ich význam, a tak som hľadal odpovede u odborníkov na spiritualitu.

Našiel som veľa odpovedí, každá bola o niečo bláznivejšia ako tá predchádzajúca.

Z môjho pohľadu je odpoveď veľmi osobná a vidíme to, čo chceme vidieť, na tieto vízie neexistuje karteziánska odpoveď a každý človek je jedinečný a musí si vytvoriť svoju vlastnú duchovnú cestu, aby pochopil, o čo ide.

Niektorí vám povedia, že tváre, ktoré vidíte, sú vaši sprievodcovia ( vzostúpení majstri, archanjeli, galaktická rodina atď. ), iní vám povedia, že sú to jednoducho halucinácie.

Pokiaľ ide o geometrické tvary, v kultúre sa vyskytujú v Jantre, sú to symboly predstavujúce rôzne energie.

 • Bod, Bindu, energia, centrum, kde dochádza k stvoreniu (v tantrizme je bindu zároveň čakrou);
 • Rovnostranný trojuholník smeruje nadol, Shakti Kona, ženský aspekt, voda;
 • Rovnostranný trojuholník smeruje nahor, Shiva Kona, mužský aspekt, oheň;
 • Kruh, Čakra, vzduch;
 • Čtverec, Bhupura (alebo Bhur v sanskrite), zem;
 • Lotosový kvet, Padma, čistota.

Takže tieto vízie sú známe už od počiatku vekov aj mníchom.

kvet života a budha

Čo robiť s týmito víziami

Problém, s ktorým sa môžete stretnúť, ak máte šťastie na takéto vízie, je fenomén závislosti.

Je skutočne neuveriteľné, že je ľahké zabudnúť na skutočný ľudský trojrozmerný život a chcieť vidieť len « holografické » obrazy (v duchovnom vesmíre sa často stretnete s pojmami « holografický obraz » a « 3D matrica »).

S narastajúcim pocitom vnútorného pokoja počas meditácií sa často stáva, že ľudia, ktorí veľa meditujú, sa stanú úplne závislými a v skutočnosti sa už nechcú vrátiť k problémom každodenného života.

Nezabúdajme, že naším poslaním je žiť na tejto zemi, aby sme zažili čas a rôzne problémy, ktoré sú vlastné našej « trojrozmernej » prirodzenosti, a tiež aby sme zakúsili všetky pozemské pôžitky, a keď hovorím o pôžitkoch, mám na mysli aj negatívne emócie, ako je stres a bolesť, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pozemskej školy.

+  Význam posvätnej džapamaly v meditácii

A samozrejme, ide o to, aby sme to všetko zažili a zároveň pomáhali svojim blížnym, pričom konečným cieľom hry je možno vzostup (ale možno ste už « vzostúpili« , ani o tom neviete! )!

Tu je niekoľko tipov, ktoré mi odovzdali mnísi a šamani, ktorých som stretol:

 • V prípade, že vidíte tvár: opýtajte sa na meno ( niekedy môžete počuť meno osoby )
 • V prípade akejkoľvek dobroty vízie: opýtajte sa, či je božskej povahy (ak nie je, zmizne )
 • Ak si myslíte, že vám vízia prišla pomôcť: výslovne požiadajte o jej pomoc (univerzálny zákon, sprievodca nemá právo pomôcť bez výslovnej žiadosti osoby )
 • V prípade videnia farby: podľa vašej viery je pravdepodobné, že táto farba predstavuje archanjela ( napríklad modrá pre archanjela Michala, zelená pre Rafaela, fialová pre Saint Germain atď.)
 • dobre analyzujte obraz, chyba v obraze často znamená zlú energiu, ktorá by sa vás snažila oklamať ( napríklad anjel s kopytami namiesto ľudských nôh)

Čo ak je vízia snom s vysokým rozlíšením?

Zriedkavejšie sny v kvalite « HD », ako ich nazývam, nechávajú vedcov bezradných. Hoci s rozvojom poznatkov v oblasti kvantovej fyziky sa mnohí fyzici pridávajú k duchovným teóriám, ktoré vznikali po tisícročia.

Ako to všetko vedeli mnísi a šamani už….

Pravdepodobne sa nachádzame vo veľkom bode obratu ľudstva, keď sa veda spojí s duchovnosťou pre väčšie dobro ľudstva, ale to odbočujem.

Mal som to šťastie, že som absolvoval niekoľko týchto takzvaných « astrálnych » ciest, niekto v ne verí, niekto nie, darmo vám tí, ktorí ich zažili, svedčia, že pocit hyper reality je neuveriteľný.

Ocitnete sa v skutočnej scéne s nádhernými farbami a pocitom viac než reálneho života…

Pre ľudí, ktorí sú už dobre ukotvení v spiritualite, nie je tento typ vízií pochybný, ide buď o návštevy z paralelných životov ( alebo niekedy z vašich iskier či archetypov), alebo z minulých životov, ak ste nikdy nepočuli o akašických záznamoch, pozývam vás, aby ste sa o tejto téme dozvedeli niečo viac.

+  Na čo sa používa chromoterapia ?

Niektorí ľudia (média?) majú prístup k tomuto typu vízie na požiadanie, čítaním akášických záznamov, avšak medzi príbehom o vašej histórii a skutočným prežívaním vo vysokom rozlíšení nie je účinok vôbec rovnaký ( a nikto nezaručuje, že si médium nevymýšľa príbeh, aby vás potešilo alebo priviedlo späť… )

Tento typ vízie je veľmi veľmi zriedkavé pre bežného človeka, ale oni rozrušiť zakaždým, keď osoba, ktorá má možnosť zažiť, neváhajte sa podeliť o svoje pocity v komentároch v dolnej časti stránky!

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Ako začať deň v dobrej kondícii ?

Ďalšie

Dokážete nájsť vtáka na tomto obrázku za menej ako 15 sekúnd ?

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný