lucidný sen

Čo je to jasný sen ?

Každý už počul o lucidnom snívaní, ale len málo ľudí vie, čo to vlastne je. Ako sa dalo očakávať, nie sú to klasické sny. Sú to sny, ktoré si uvedomíte, potom nad nimi prevezmete kontrolu, aby ste im dali výsledok, ktorý vám vyhovuje. Preto sa môžete vedome rozhodnúť, že budete pokračovať v snívaní. Lucidné snenie praktizujú niektorí ľudia, ktorí chcú desaťnásobne zvýšiť svoju predstavivosť alebo pôsobiť na svoj duševný stav. Iní sa zabávajú ovládaním svojich snov pre zábavu. Isté je, že sen, ktorý ovládate, môže byť len príjemný. Je to ako výber scenára filmu. To však nie je jediná výhoda lucidného snívania. V tomto článku uvidíte, že táto prax je veľmi prospešná na psychologickej úrovni.

Aké sú výhody lucidného snívania?

Lucidné sny sú predovšetkým príjemné. Preto nám umožňujú príjemne stráviť čas. Keďže však zapájajú našu predstavivosť, znižujú kreativitu. Okrem toho viaceré štúdie preukázali ich účinnosť pri obmedzovaní nočných môr, ktoré nás prenasledujú v noci. Údajne sú prospešné aj v boji proti stresu a úzkosti.

Ak ste si prečítali náš článok o binaurálnych rytmoch, máte už predstavu o vplyve mozgových vĺn na náš psychický stav. Podľa štúdií vedcov sú mozgové vlny aktívne počas jasných snov vlny gama. Tie umožňujú tvrdiť, že patria do iného stavu vedomia. Je to upokojujúci stav vedomia, ktorý sa spája so širokou spiritualitou.

Ak sa oddávate lucidnému snívaniu, mali by ste vedieť, že vám môže pomôcť dosiahnuť niektoré z vašich plánov. Tento stav vedomia môžete skutočne využiť na požiadanie svojej mysle na konkrétny účel: na dosiahnutie svojich cieľov. Spočiatku to bude prebiehať v kontexte spánku, ale vďaka tomuto psychologickému tréningu znásobíte svoje šance na zvládnutie výziev v reálnom živote. V niektorých prípadoch môže lucidné snenie dokonca vyriešiť problémy, ktoré nás v každodennom živote obmedzujú. Vezmime si príklad človeka, ktorý hrá na hudobný nástroj už roky, ale nikdy sa mu nepodarilo hrať samostatne pred publikom. Tento strach mu bráni hrať pre rodinu a priateľov a byť súčasťou skupiny. Vďaka lucidnému snívaniu môže tento jedinec trénovať svoju myseľ, aby dokázala splniť túto výzvu. Keď prekoná tento strach v spánku, určite sa môže odhodlať na skutočnú cestu.

+  Význam zrkadlovej hodiny 06H06 !

Robiť to, čo chcete vo sne

Ako praktizovať lucidné snenie

Myslíte si, že lucidné snenie je mimo vášho dosahu? Je pravda, že dosiahnuť nový stav vedomia nie je jednoduché. Bez ďalších slov vám predstavíme niekoľko jednoduchých techník, ktoré vám umožnia prístup k tejto veľmi prospešnej praxi na psychologickej úrovni.

Jasné sny sa totiž vyskytujú vo fáze spánku aktívnych pohybov očí. Toto štádium je známe ako REM alebo paradoxné štádium. Táto fáza predstavuje 20 % nášho času odpočinku. Počas nej je mozgová aktivita intenzívna, čo vedie k pohybom očí. Najlepší spôsob, ako praktizovať lucidné snenie, je preto zostať pri vedomí, keď sa dostanete do tejto fázy spánku. Existuje niekoľko trikov, ako v tejto výzve uspieť:

Prebudenie sa do vedomého snívania

Aby ste si zvykli identifikovať fázu spánku REM, musíte si to nacvičiť. Prvou technikou je nastavenie budíka tak, aby vás budil dve hodiny pred zvyčajným časom budenia. Mali by ste spať aspoň 5 hodín, ale nie viac ako 6 hodín. Keď sa zobudíte s budíkom, vypnite ho a vráťte sa do postele. Nechajte svoje telo spať a zároveň nechajte svoju mysľ bdelú. Stačí sa sústrediť na jasný sen, ktorý chcete mať. Opäť sa tak dostanete do slávnej fázy spánku REM, pričom si budete vedomí svojho sna.

Meditácia

Existujú formy meditácie, ktoré umožňujú vášmu telu zaspať, pričom zostávate vo vedomí. Ak ste nikdy nepraktizovali meditáciu, odporúčam vám stiahnuť si mobilnú aplikáciu, ktorá ponúka vedené sedenia. Na sieti je ich veľa. Väčšina z nich rozdeľuje svoje zasadnutia podľa tém. Takto sa každý môže zapojiť do meditačného cvičenia a dosiahnuť svoje vlastné ciele. Pokiaľ ide o vás, pôjdete spať.
<Využitie binaurálnych rytmov

+  Keď veda vysvetľuje Solfeggiove frekvencie

Špecifické frekvencie vám pomôžu dostať sa do tohto konkrétneho stavu vedomia. Musíte ich počúvať, keď ležíte v posteli, aby ste zvýšili šance na dosiahnutie spánku REM a zároveň zostali jasní. Na počúvanie binaurálnych rytmov vo frekvencii gama môžete opäť využiť mobilnú aplikáciu. Niektoré, ako napríklad BetterSleep, ponúkajú bezplatné zvuky.

Teraz ste pripravení zažiť jasné snenie. Vyberte si jednu z týchto techník alebo vyskúšajte všetky a objavte výhody tejto praxe, ktorá zmení vaše vnímanie snov…

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Sústreďte sa na seba pri pohľade na tento obrázok veľkého spiaceho nosorožca

Ďalšie

Vyberte si okuliare, aby ste sa dozvedeli viac o svojej osobnosti !

novinky : Ezoterika

Čo je lekársky intuitív?

Lekársky intuitív je alternatívny lekár, ktorý využíva svoje intuitívne schopnosti na nájdenie základnej príčiny fyzického alebo

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný