Aloe vera: účinky na vlasy

Táto prastará rastlina sa pre svoje mnohé prednosti používa už od staroveku. Rovnako ako pokožka, aj vlasy využívajú vzácne vlastnosti, ktoré dokážu zachovať ich zdravie.

 

Gél z aloe vera na vlasy alebo ako hĺbkovo hydratovať vlasové vlákno?

Gél z aloe vera a vlasy, tu je geniálne spojenie, ak chcete mať pružné, husté, silné a zdravé vlasy! Táto prírodná zložka totiž ponúka vlasovému vláknu zásadný príspevok na zachovanie jeho lesku a sily, hydratáciu. Aloe vera nielenže vykazuje silné hydratačné vlastnosti, ale rešpektuje prirodzené pH pokožky.

Pri aplikácii priamo na mokré vlasy má táto cnostná prírodná zložka zmäkčujúci účinok. To znamená, že zadržiava vodu vo vlasovom vlákne a vyživuje bunky vitamínmi a minerálmi. Na úrovni pokožky hlavy je veľmi dobre znášaná a jej účinné látky sú dokonale asimilované epidermou.

Aloe vera na suché vlasy

V podobe prášku, olejového macerátu, čistej šťavy alebo aj organického gélu z aloe vera je skutočným prírodným prostriedkom na suché vlasy. Bez ohľadu na formu, v ktorej sa používa v prípravkoch na starostlivosť o vlasy, vždy vykazuje silné hydratačné vlastnosti schopné nahradiť nedostatky suchých vlasov a pokožky hlavy.

Pri aplikácii aloe vera hĺbkovo hydratuje vlasové vlákna a pokožku. Jej blahodarné pôsobenie sa tým však nekončí, pretože obsahuje aj výživné a plášťové vlastnosti, ktoré ponúka jej obsah polysacharidov.

Suché a dehydrované vlasy sú obzvlášť zraniteľné voči vonkajším vplyvom. Nechránené a priamo vystavené chladu, vetru, znečisteniu a UV žiareniu sa poškodzujú a matnejú. Obnovením dobrej úrovne hydratácie v srdci vlasového vlákna a dodaním základných živín bunkám ich aloe vera posilňuje a umožňuje im získať späť objem a lesk. Okrem toho táto cnostná prírodná zložka upokojuje a regeneruje pokožku hlavy, ktorá sa stala citlivou v dôsledku nedostatku vlhkosti.

+  Aloe Vera: jej zdravotné a kozmetické vlastnosti

Aloe vera na kučeravé, kučeravé alebo kučeravé vlasy

Kudrnaté vlasy sa často rýmujú s oslabenými vlasmi. To isté platí aj pre kučeravé a kučeravé vlasy, ktoré majú podobné vlastnosti.

Aby sa vytvorili kučery, zdvíhajú sa keratínové šupiny, čo podporuje krehkosť vlasov. Okrem toho skrútený efekt kučeravých vlasov zabraňuje rovnomernému rozloženiu kožného mazu vo vlasoch. To má za následok nedostatok vlhkosti, oslabenie, vysušenie a poškodenie vlasov.

Prínosy aloe vera pre kučeravé vlasy sú preukázané. Pri kontakte s vlasmi tento rastlinný zdroj nahradí nedostatok kožného mazu, aby rehydratoval vlasové vlákno a následne vlasy obalil a premastil, aby sa leskli a nanovo definoval kučery. Okrem toho aloe vera vlasy vyhladí a zjemní, čím zabezpečí ich skutočné rozčesávanie a uľahčí ich úpravu. Ak chcete využiť tieto vzácne účinky, doprajte si masku s aloe vera špeciálne pre kučeravé vlasy. Vaše vlasy budú krásne lesklé a kučery dokonale definované. Podobne mimoriadne prospešná je aj maska na vlasy kombinujúca aloe vera a kokosový olej. Hydratačné a posilňujúce vlastnosti týchto dvoch prírodných zložiek v kombinácii desaťnásobne zvyšujú silu vlasovej starostlivosti.

Ak máte kučeravé vlasy, môžete organický gél z aloe vera použiť aj ako stylingový gél zmiešaním s niekoľkými kvapkami rastlinného oleja. To pomôže vašim kučerám zostať na mieste a ochráni vaše vlasy pred vysušujúcim účinkom bežných stylingových gélov obsahujúcich alkohol.

Aloe vera na mastné vlasy
Výhodnou alternatívou je aj využitie predností aloe vera na starostlivosť o mastné vlasy. Na rozdiel od suchých vlasov trpia mastné vlasy nadprodukciou kožného mazu, čo vedie k neschopnosti vlasového vlákna dýchať. Vlasové vlákno sa dusí pod nadbytkom ochrannej masti, ktorú prirodzene produkuje pokožka hlavy. Výsledkom je nevzhľadná vlhkosť, matnosť a niekedy aj tvorba hustých, viditeľných lupín.

+  Chrpová voda, pravý elixír z čias našich starých mám.

Antiseptická a antibakteriálna aloe vera dokáže obmedziť vylučovanie kožného mazu a neutralizovať baktérie, ktoré využívajú priaznivé prostredie na rozmnožovanie na úrovni mastnej pokožky hlavy. Očisťuje, osviežuje a čistí vlasy a odstraňuje prebytočný maz, ktorý dusí vlasové vlákno.

Na doplnenie svojho blahodarného pôsobenia aloe vera prejavuje svoju hydratačnú silu, aby umožnila pokožke hlavy regulovať vylučovanie kožného mazu. Ak je totiž nadmerná, je to reakcia na agresiu, proti ktorej sa pokožka hlavy chcela chrániť. Nedostatok hydratácie predstavuje pre pokožku hlavy skutočnú agresiu. Preto musí mať prospech z neustálej hydratácie, ktorú môže poskytnúť aloe vera a zároveň aktivovať svoje čistiace a purifikačné schopnosti.

Aloe vera v boji proti lupinám

Aloe vera, ako sme videli, dokáže splniť požiadavky mastných aj suchých vlasov. Práve tie však najviac trápi výskyt lupín.

Bez ohľadu na ich pôvod môžu byť lupiny viditeľné a ťažko sa s nimi bojuje. Navyše môžu spôsobovať svrbenie, ktorému sa ťažko odoláva. Čím viac sa však škrabeme, tým viac si dráždime pokožku hlavy.

Aloe vera opäť účinne zasahuje, keď vďaka svojim účinným aktívnym látkam uspokojuje potreby suchých a mastných vlasov. V druhom kroku aktivuje svoje upokojujúce a regeneračné schopnosti, aby zmiernila svrbenie a podporila hojenie.

Podporuje aloe vera rast vlasov?

Aloe vera obsahuje mnoho esenciálnych aminokyselín podobných tým, ktoré sa nachádzajú vo vlasových folikuloch. Naše telo si ich nedokáže vyrobiť. Ich poskytovaním má aloe vera regeneračný účinok na vlasové cibuľky, čím podporuje rast vlasov. Zároveň vlasy posilňuje a dodáva im lesk.

Aj keď aloe vera nedokáže zabrániť vypadávaniu vlasov, môže ho oddialiť. Posilnením vlasového korienka aj vlasového vlákna zabezpečuje silnejšie vlasy a znižuje riziko lámavosti a predčasného vypadávania vlasov.

Aloe vera, prírodná zložka, ktorá bola testovaná a schválená všetkými typmi vlasov!

+  Výber najlepšieho odlakovača na nechty

Bez ohľadu na typ vlasov sú názory spotrebiteľov výrobkov na starostlivosť o vlasy na báze aloe vera vždy pozitívne. Muži aj ženy, ktorí sú s účinkami tejto cnostnej prírodnej zložky skutočne spokojní, tvrdia, že pri aplikácii aloe vera na vlasy existuje pred a po.
Schopnosť tejto rastliny vyhovieť požiadavkám všetkých typov vlasov z nej robí skutočný kozmetický poklad, ktorý môže každý využiť pre šancu mať lesklé, silné a zdravé vlasy.
Šampóny, kúry, masky, kondicionéry, bezoplachová starostlivosť, olej z aloe vera, ponúka svoje prednosti mnohým receptúram starostlivosti o vlasy, aby uspokojila čo najväčší počet ľudí.

Stačí si len vybrať z mnohých alternatív ponúkaných kozmetickými značkami, ktoré propagujú výhody prírodných a organických zložiek, aby sa o vaše vlasy starali dlhodobo!

Šampón s regulujúcou starostlivosťou z aloe vera: Tento organický šampón využíva mnohé prednosti aloe vera na starostlivosť o vlasy celej rodiny. Hĺbkovo hydratuje vlasové vlákna a pokožku hlavy, jemne čistí, reguluje vylučovanie kožného mazu a obmedzuje riziko vzniku lupín.

Aloe vera, ktorá je známa svojimi skutočnými účinkami na všetky typy vlasov, dodáva tomuto prírodnému šampónu silu posilniť a dodať vlasom lesk.

Čistá šťava z aloe vera je navyše bohato doplnená organickým kokosovým a jojobovým olejom. Tie využívajú svoje hydratačné a regeneračné schopnosti na obnovu vlasového vlákna a jeho ochranu pred vonkajšou agresiou.
Nakoniec sa o šetrné čistenie vlasov postarajú jemné rastlinné povrchovo aktívne látky.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Nail art : niekoľko jednoduchých vzorov, ktoré si môžete urobiť doma. Budete mať krásne nechty, s ktorými zažiarite !

Ďalšie

Test osobnosti : aký máte vzťah k ostatným ?

novinky : Krása