štúdia zvyšuje šťastie

Ako zvýšiť svoje šťastie: tipy z najdlhšej štúdie na túto tému !

Hľadáte tajomstvo, ako byť šťastnejší? Najdlhšie trvajúca štúdia na túto tému vám poskytne niekoľko tipov, ako zvýšiť svoje šťastie. Aké vlastnosti a správanie sú spojené s vyššou úrovňou šťastia? Ako môžete rozvíjať svoje vzťahy a rozširovať svoj sociálny okruh? Aké činnosti vás môžu urobiť šťastnými? Postupujte podľa týchto tipov, aby ste zvýšili svoje každodenné šťastie.

Často sa pýtame, čo nás môže urobiť šťastnejšími. Podľa niektorých štúdií závisí približne 50 % úrovne nášho šťastia od našich génov, ale to neznamená, že nemôžeme zvýšiť svoje vlastné šťastie, aj keď to nie je prirodzené. Predpokladá sa, že 40 % nášho šťastia závisí od rozhodnutí, ktoré robíme.

Tu je niekoľko rád z Harvardskej štúdie o vývoji dospelých, jednej z najdlhšie trvajúcich štúdií o šťastí, ktorá sledovala 724 mužov od ich dospievania v roku 1938 a zahŕňala mužov zo všetkých sociálno-ekonomických vrstiev, od najchudobnejších častí Bostonu až po študentov Harvardu (John F. Kennedy bol jedným z nich). V priebehu rokov výskumníci zhromažďovali najrôznejšie informácie o zdravotnom stave účastníkov a každé dva roky sa ich pýtali na ich život a duševnú a emocionálnu pohodu. Dokonca viedli rozhovory s ich príbuznými.

Zistili, že určité vlastnosti a správanie sa spájajú so zvýšenou úrovňou šťastia v skupine ako celku.

Šťastná žena

Aby ste zvýšili jej šťastie, môžete vyskúšať toto:

Naučte sa odísť

Podľa vedúceho štúdie Dr. Roberta Waldingera sa ľudia časom viac sústredia na to, čo je pre nich skutočne dôležité, a nezaoberajú sa nepodstatnými detailmi ako v mladosti. Iné štúdie potvrdzujú tento názor a ukazujú, že starší ľudia dokážu lepšie zabudnúť na minulé neúspechy. « Uvedomujú si, že život je krátky, a sústreďujú sa skôr na to, čo ich robí šťastnými teraz, » hovorí doktorka Waldingerová.

+  Okoreňte svoj sexuálny život pomocou príslušenstva

Sústreďte sa na činnosti, ktoré nás robia šťastnými

Aké činnosti vás robia šťastnými a čo vám v nich bráni? Spomeňte si na svoje detstvo. Aké boli vaše obľúbené aktivity?

Zamerajte sa na činnosti, ktoré nás robia šťastnými

Ktoré činnosti vás robia šťastnými a čo vám v nich bráni? Spomeňte si na svoje detstvo. Aké boli vaše obľúbené aktivity? Spievanie? Hranie hier? Venujete sa určitým koníčkom? « Keď ste starší, máte viac času na aktivity, ktoré sa vám spájajú so šťastím, » hovorí doktorka Waldingerová. Začnite zbierať mince, pridajte sa k speváckemu zboru alebo hrajte poker či bridž.

Pestujte svoje vzťahy

Harvardská štúdia zistila silné prepojenie medzi šťastím a blízkymi vzťahmi, ako sú manželia, rodina, priatelia a spoločenské kruhy. « Osobné kontakty vytvárajú mentálnu a emocionálnu stimuláciu, ktorá automaticky zlepšuje náladu, zatiaľ čo izolácia je zabijakom nálady, » hovorí doktor Waldinger. Je to tiež príležitosť zamerať sa na pozitívne vzťahy a opustiť negatívnych ľudí alebo aspoň minimalizovať interakcie s nimi.

Zdieľanie viacerých ľudí pri stolovej hre

Rozšírenie okruhu vašich spoločenských kontaktov

Ak potrebujete rozšíriť svoj spoločenský život, skúste sa zapojiť do veci, na ktorej vám záleží. Je pravdepodobné, že stretnete ďalších ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy. Dobrovoľníctvo je tiež ďalší spôsob, ako zvýšiť šťastie tým, že vnesiete do svojho života zmysel. V štúdii, ktorú 19. mája 2016 uverejnil online časopis BMJ Open, sa zistilo, že tento prínos je najvýraznejší u ľudí vo veku 45-80 rokov a viac.

Na záver

Niet pochýb o tom, že naše sociálne postavenie a zdravotný stav môžu ovplyvniť naše šťastie. Je však dôležité si uvedomiť, že šťastie nie je trvalý stav a že sa musíme naučiť riešiť životné problémy pozitívnym spôsobom. Existujú stratégie, ktoré môžeme zaviesť, aby sme zlepšili svoju pohodu a životnú spokojnosť, hoci nie vždy zaručujú šťastie. Môžu to byť jednoduché veci, ako napríklad naučiť sa odpúšťať, sústrediť sa na činnosti, ktoré nás robia šťastnými, udržiavať dobré vzťahy a rozširovať svoj sociálny okruh. Hoci tieto tipy môžu byť užitočné, je dôležité si uvedomiť, že každý človek je jedinečný a to, čo funguje u jedného, nemusí fungovať u iného. Preto je dôležité zistiť, čo vám najlepšie vyhovuje, a neustále na sebe pracovať, aby ste zlepšili svoje osobné šťastie.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Nedostatok motivácie k cvičeniu: môže byť kľúčom vaša mikrobiota ?

Ďalšie

Zákon zrkadla: ako nám môžu druhí pomôcť lepšie spoznať samých seba ?

novinky : Novinky

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný