ako sa starať o normálnu pleť?

Nie je mastný, suchý ani zmiešaný. Existuje niekoľko kritérií, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si ju udržali, pretože zanedbávanie ju môže rýchlo zmeniť na iný typ pleti.

Charakteristika normálnej pokožky

Toto je « TÁ » ideálna pleť bez škvŕn, fľakov, začervenania alebo iných kožných porúch. Jemná, hodvábna, bez mastnoty a suchosti, normálna pleť je dokonalá. Je ľahko rozpoznateľný vďaka svojej rovnomernej štruktúre bez nedokonalostí. Na rozdiel od mastnej, suchej a zmiešanej pleti sa veľmi dobre prispôsobuje vonkajším vplyvom. V horúčave ani v chlade sa nestiahne, nesvieti na svetle a má dobrú seboroickú rovnováhu: žiadny prebytok alebo nedostatok kožného mazu. Ten je v dostatočnom množstve na ochranu kožných buniek pred vysúšaním a bakteriálnymi činiteľmi.

Rôzne stavy normálnej pokožky

Tvár s normálnou pleťou nemôže zostať natrvalo taká, aká je. Na jeho stavbu môžu vplývať faktory, či už vnútorné (stres, strava, hormóny…) alebo vonkajšie (znečistenie, chlad, teplo…). Preto sa môže prejavovať v rôznych stavoch:

  • Normálna až zmiešaná pleť: T-zóna tváre, v ktorej sa koncentrujú mazové žľazy, má tendenciu produkovať viac kožného mazu ako ostatné časti. Na povrchu sa usadí mastný film, ktorý sa pod svetlom leskne, zatiaľ čo líca zostávajú normálne.
  • Normálna až suchá pokožka: v dôsledku zlých stravovacích návykov alebo vonkajších faktorov hydrolipidický film už nemôže plne plniť svoju funkciu ochrany pred vonkajšou agresiou. Výsledkom je odparovanie vody a rýchle vysušovanie tváre.
  • Normálna až aknózna pleť: v dôsledku náhlej hormonálnej poruchy spôsobujúcej nadprodukciu kožného mazu sa na normálnej pleti môžu objaviť pupienky akné sprevádzané čiernymi bodkami.

Péče o normálnu pleť

Normálna pokožka zvyčajne nevyžaduje špeciálnu starostlivosť na udržanie svojho stavu. V skutočnosti neexistuje žiadne zázračné riešenie, ktoré by ste mohli denne aplikovať na svoju tvár. Najlepším liekom je prijať vyváženú stravu, spať v stanovenom čase a zvládať stres, aby sa zachovala takmer dokonalá štruktúra. Okrem tohto zdravého životného štýlu si normálna pokožka vyžaduje určitú pozornosť. Keďže sa bunky pleti neustále obnovujú, na odstránenie šupiniek je nevyhnutný týždenný peeling, ktorý doplníte čistiacou a hydratačnou maskou, ktorá odhalí prirodzený vzhľad pleti.

+  Ako nájsť dokonalú kabelku na každú príležitosť ?

Správne reflexy krásy

Na odlíčenie sú najvhodnejšie jemné odličovacie mlieka (odličovacia voda, micelárna voda, penový odličovač…). Bez ohľadu na výrobok je však najdôležitejšie pravidelne odstraňovať make-up, aby sa zachoval stav pleti. Odporúča sa aj hydratačný krém, aby sa zabránilo dehydratácii, najmä ak ide o dlhodobé postupné vysychanie epidermy.

Dermatologické poradenstvo

Málo ľudí má normálnu pleť. Aby ste sa oň postarali, mali by ste zvážiť niekoľko tipov:

  • Používajte jemné odličovacie prostriedky,
  • Dodržujte vyváženú stravu,
  • Pri dodržiavaní času spánku,
  • Vykonajte týždenné čistenie,
  • Používajte hydratačný krém ako preventívne opatrenie,
  • Lahko naneste make-up bez toho, aby ste zaťažili tvár,
  • Vyhýbajte sa slnečnému žiareniu,
  • Relaxácia na odstránenie stresu.

Som nadšenec pre krásu, líčenie a módu. Rada sa delím o svoje tipy a triky. Rada vyhľadávam najnovšie trendy a najlepšie techniky, aby ste boli krásna!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Vlastnosti červeného viniča v kozmetike

Ďalšie

Len tí najlepší nájdu všetky tri páry očí za menej ako 10 sekúnd !

novinky : Krása