sny na pochopenie 2

Ako nám môžu sny pomôcť lepšie pochopiť samých seba ?

Sny boli pre ľudí dlho zdrojom záhad. Poskytujú nekonečné množstvo otázok, na ktoré nemáme odpovede, iba hypotézy. Napriek tomu by sme chceli poznať presný význam všetkých našich snov, ale aj pochopiť ich pôvod. Názory na tieto otázky sa rôznia, ale som si istý, že naše sny nám môžu pomôcť pochopiť samých seba. Inšpiruje vás táto myšlienka? Prečítajte si tento článok a zistite, aké blahodarné účinky na vás môžu mať vaše sny.

Sny odhaľujú naše obavy

Sny, ktoré si pamätáme, sú často nepríjemné. Väčšina nás dostáva do nepríjemných situácií, aby sme sa radi zobudili. Pomysleli ste si niekedy: « Uff, bol to len sen! » V takom prípade sa vám po návrate do reality uľaví a máte z toho veľkú radosť. Čo ste však zažili v týchto slávnych snoch? Neúspech v práci, strata milovanej osoby, neúspešná skúška, veľké sklamanie? Keď sa zamyslíte, neodhalilo vaše podvedomé dobrodružstvo jeden z vašich strachov? Položte si túto otázku, urobte krok späť a možno pochopíte niektoré svoje každodenné blokády. Zamyslite sa na chvíľu nad možnou súvislosťou medzi jednou z vašich nočných môr a výzvou, ktorú nie ste schopní prekonať, alebo postojom, ktorý vám vyčítajú. Ako konkrétny príklad si predstavte ženu alebo muža, ktorý nie je schopný plne investovať do vzťahu. Jej opakujúci sa sen, v ktorom stráca milovanú osobu, možno odhaľuje pôvod jej bloku: strach zo straty milovanej osoby.

mysliaci človek

Sny nám umožňujú čeliť strachu

Našťastie niektoré naše sny nie sú skutočné. Aj v tomto prípade sa nám niekedy uľaví, keď nadobudneme vedomie, najmä keď sme konfrontovaní s našimi najhoršími fóbiami. Ale tieto dobrodružstvá, ktoré si naša myseľ predstavuje, môžu pôsobiť ako terapia. Sny nám skutočne umožňujú zažiť veci, ktoré v reálnom živote zažiť nemôžeme. Aby sme prekonali určité obavy, musíme sa postaviť nebezpečenstvu. To je vlastne celá podstata jasného snívania. Ide o to, aby ste ovládali svoj sen a získali z neho nejaký úžitok. Napríklad človek, ktorý má skutočnú fóbiu z predstavy, že by mal hovoriť na verejnosti, sa môže vo svojom sne postaviť pred výzvu. Týmto spôsobom to prežíva ako druh tréningu, aby sa pripravil na tento výkon v reálnom svete. Aj keď nepraktizujete lucidné snenie, môžete svoj sen využiť na identifikáciu svojich skutočných obáv a zmierniť ich.

+  Význam zrkadlovej hodiny 23h23 !

samota tvárou v tvár nesmiernosti

Sny vyjadrujú našu citlivosť

Sny sú prejavom nášho nevedomia. Nemáme však nad tým žiadnu kontrolu. Odhaľuje však našu hlbokú citlivosť. Vysvetlím tento pojem na príklade. Pozerali ste násilný alebo napínavý film, ktorý vás nijako zvlášť nešokoval, ba dokonca sa vás ani nedotkol. Ale počas noci po pozretí tohto filmu sa vám zdalo, že ste v rovnakej chúlostivej a desivej situácii ako hlavná postava. Čo by podľa vás mohol tento sen znamenať? Obrazy, ktoré ste videli, sa vás dotkli, samozrejme, podvedome, ale nenechali vás ľahostajnými. Mysleli ste si, že ste na niektoré veci necitliví, ale vaše sny ukázali opak. Ak sa ocitnete v takejto situácii, nič vo svojom každodennom živote nemeňte. Povedzte si, že ste sa práve dozvedeli niečo viac o svojej osobnosti. Zabavte sa pri opakovaní tejto skúsenosti a zistite, či sa rovnaké veci opakujú.

Zistite, či sa rovnaké udalosti opakujú.

Som vášnivý webmaster, ktorý rád vytvára malé webové hry, testy osobnosti a čínske hádanky. Vždy som sa veľmi zaujímal o počítače a webový dizajn. Malé hry a testy osobnosti som začal vyvíjať, keď som mal 16 rokov!

Zanechať komentár

Your email address will not be published.

Presne

Zákon zrkadla: ako nám môžu druhí pomôcť lepšie spoznať samých seba ?

Ďalšie

Ako môže naše krstné meno ovplyvniť náš charakter ?

novinky : Ezoterika

Horoskop na dnes

Dnes pravdepodobne potrebujete vedieť, čo vás čaká v budúcnosti. Prečo si teda nekontrolovať svoj bezplatný denný